Více takových Korytářů…

6.4.2011 11:46
Jiří Dienstbier mladší jako úspěšnou mantru opakoval ve všech svých volbách: NE velké koalici. Tento slogan se ukázal chytlavý a Dienstbier zabodoval při volbách místopředsedů ČSSD a ještě skvěleji v senátorském klání.

Nic proti tomu, ODS je skutečně podnikatelsko - kmotrovskou stranou. Tou je ovšem nepochybně i Dienstbierem milovaná Bakalovsko - Hávovsko - Kalouskovská TOP 09. A u ní je navíc její politika nejbrutálnějším beranidlem ortodoxní pravicové vládní politiky, která tuto zemi dusí.

Horší je ovšem cosi jiného. Je na tom dnešní hlavní opoziční síla ČSSD lepší? Nevím. Liberecký primátor Jan Korytář  nepodepsal smlouvu s firmou Syner a tím se odsoudil k politické smrti. Modří a oranžoví začali běsnit a koaliční ČSSD navrhla odvolání primátora.

Zatímco na podporu možná trochu autisticky komunikujícího, ale zjevně poctivě jednajícího primátora se sešla tisícovka podporovatelů, titíž podporovatelé vypískali sociálně demokratickou náměstkyni Martinu Rosenbergovou z ČSSD. Zjevně jí lidé nevěří.
  
Jiří Diestbier si trvale vyrovnává účty s ODS, která kdysi porazila nemastné neslané jeho a jeho otce Občanské hnutí. Jenže Dienstbierovo heslo: Ne velké koalici. Pryč s modrou může být jednoho dne zaměněno: Ne s oranžovou. Alespoň na regionální úrovni určitě.

Příklad regionálních hnutí na severu Čech to jen dokazuje. V senátorských volbách před půl rokem v Ústeckém kraji vymetli Severočeši ČSSD, tak i KSČM a ODS s heslem boje proti korupci a na výsluní se vydrali dva jejich kandidáti Jaroslav Doubrava a MUDr. Alena Dernerová .

Je jen otázkou času, zda s podobným heslem nebudou po příštích volbách z některých krajských zastupitelstev vymeteni i oranžoví.

Nemohu za tím nic závazného prohlašovat za národní socialisty, protože volební sjezd se bude konat příští sobotu 16. dubna, ale budu-li v jakékoliv podobě zvolen do vedení, budu se zasazovat o co nejužší spolupraci s regionálními hnutími. Uprostřed místních kmotrovsko - politických bratrstev ODS, TOP O9 a  ČSSD totiž představují v současné možná ne dokonale profesionální, ale o to poctivější a otevřenější politiku.

Pro nás, kteří z balkonu Melantrichu viděli zaplněný Václavák lidmi věřícími v poctivější svět, to vzbuzuje velký respekt, ale i naději.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

josef_smolik
Také jsem se nikde nedočetl a ani od Dienstbiera ml. v čem má být lepší TOP od ODS? Vždyť kmotry obou stran je Topolánek a Kalousek. A jak to myslel vážně s prací na magistrátu p.Tůma dokázal tím,že opoziční práci vyměnil za job v privátním sektoru a na magistrát chodí,jako člen spolku holubářů....