Volný pád ČSSD

obrazek
2.7.2017 17:06
TNS Kantar, který dlouhodobě pracuje coby výzkumná agentura pro ČT, jejíž předvolební průzkumy jsou tradičně jedny z nejpřesnějších, vydala nejnovější průzkum, podle kterého pokračuje vzestup ODS a naopak dochází k dalšímu poklesu ČSSD.

K poklesu volebních preferencí ČSSD dochází i přesto, že ČSSD provedla známou rošádu ve vedení a z nejviditelnějších míst stranické kandidátky byl odstraněn premiér Sobotka. Zdá se, že na první dobrou celá akce příliš nezabrala, ale je potřeba mít jistou trpělivost.

Nyní má smysl se zabývat průzkumy této agentury až v první dekádě září. Nicméně pro ČSSD a zejména pro její vedení je takovýto průzkum volebních preferencí, který přisuzuje této straně pouhopouhých 10 %, velice závažnou informací.

Měl by mít velmi mobilizační dopad do vedení strany, ústředního volebního výboru i na další funkcionářské kádry této strany. Strana by měla dělat takové koky, které jí vrátí v očích voličů důvěru.

Na druhém místě v průzkumu je ODS s 11 %, což může být v rámci určité statistické chyby v zásadě obdobný výsledek jako při posledním měření volebních preferencí. Na třetím místě je KSČM o pouhých 0,5 % před ČSSD (a za ODS), KSČM má podle TNS Kantar 10, 5 % preferencí.

Podle průzkumu TNS Kantar by se do sněmovny nedostala předvolební aliance lidovců a STAN. Je zatím ovšem dosti času na definitivní soudy o možné úspěšnosti této koalice, která musí společně překonat úroveň 10 %...

(jip)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.