Vondra se směje, jiní za Promopro sedí

vondra ateo
24.9.2015 17:32
Promopro má dalšího odsouzeného. Není jím ale známý zastánce amerických zájmů v České republice A. Vondra, jak by se dalo očekávat, neboť je za škodu ve výši 848 milionů korun, která státu vznikla za předražené služby společnosti Promopro, minimálně morálně a politicky zodpovědný. Vondra však nebyl ani obviněn, a místo zvedání činek ve vězeňské posilovně je častým prominentním hostem v České televizi, kde nejraději hovoří o bezpečnostní situaci Evropy a České republiky a o tom, že je třeba, aby byli v ČR přítomní američtí vojáci.

Odsouzen k téměř sedmi letům odnětí svobody za praní špinavých peněz byl Radek Müller, který měl za své firmy vystavovat falešné faktury, čímž v podstatě kryl nelegální převody peněz.

 

V problematickém soudním procesu byli osvobozeni všichni státní úředníci, kteří byli obžalováni, a vina zůstala pouze na straně šéfů a pracovníků společnosti Promopro a dalších společností, které se akce účastnily. Jde o zajímavý soudní verdikt, který de facto znamená, že státní úředník nemusí rozumět vůbec ničemu a ani věcem, na které dává objednávky v řádech set milionů korun.

 

Kdyby Česká republika byla zemí s nezávislou a konzistentně jednající justicí, šlo by o vážný precedens pro soudní praxi. Ale v České republice soudy fungují tak, že co projde jednomu, nemůže projít jinému…

 

Bylo by zajímavé, kdyby ti lidé, kteří se v souvislosti s kauzou Pormopro dostali a dostanou do vězeňských cel, časem přišli k rozumu a začali mluvit o tom, jak to ve skutečnosti celé bylo. Pro koho peníze vlastně „vydělávali“, komu je předávali? To budou jistě zajímavá zjištění…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Za agenta CIA Vondru zde kopala CIA, ta prosadila, že nebyl tento hajzl potrestán, stejná věc jako u Kocába, žíd a agent  CIA, což jim dalo oběma diplomatickou imunitu. Rath byl jenom Žid, ale ne agent CIA, a tak šel sedět.