Vyjádření ke článku na serveru iDnes o rozpadu strany LEV 21 vyvozovanému z odchodu dvou straníků

obrazek
3.7.2014 16:36
Strana LEV 21 dnes reagovala na text iDnes, který z odchodu dvou členů strany činí závěr, že strana se rozpadá. Zajímavé je, že podle textu se k otázkám iDnes předseda J. Paroubek nevyjádřil. Opak je pravdou. Odpovědi se ale zřejmě nehodily do konceptu iDnes. Přinášíme proto vyjádření, které redakci poskytlo tiskové oddělení strany LEV 21.

"Včera krátce po půl osmé večer vyšel na babišovském serveru iDnes pozoruhodný článek o tom, že stranu LEV 21 opustili pánové Vondrouš a Rybář, a tak se strana rozpadá. V souvislosti s tím byl serverem kontaktován i předseda strany LEV 21 J. Paroubek, který své vyjádření ve 14:55 také na iDnes odeslal. Bohužel jej server „zapomněl“ vzít v potaz a uvedl, že se J. Paroubek nevyjádřil," konstatuje tiskové oddělení strany v hodnocení novinářské práce iDnes. 

K samotnému údajnému rozprau strany potom říká: Neúspěch v několika volbách po sobě, ačkoli jsou si členové strany vědomí toho, že práce s malou stranou vyžaduje mnoho času a trpělivosti a že je nedostatek téměř všeho, zejména peněz a materiálního zabezpečení obecně, je velmi nepříjemný a může některé straníky zcela demotivovat. Pokud ale ze strany, která má zhruba 1 400 členů, náhle odejdou dva lidé, je vskutku hodně nadsazené hovořit o tom, že se strana rozpadá. Server iDnes nejspíš jaksi přecenil důležitost odcházejícího pana Vondrouše, který podobným způsobem opustil už i jiné politické subjekty.

K odchodu pana Vondrouše ze strany LEV 21 potom Jiří Paroubek podle tiskového odděleníserveru iDnes sdělil: „Kolega Vondrouš zřejmě neunesl svou titěrnou podporu ve volbách do EP. Mít 12 (slovy: dvanáct) preferenčních hlasů nejde dohromady s jeho poněkud přehnanými, vzhledem k jeho reálným schopnostem, politickými ambicemi." 

Pan Vondrouš prý  lehce bájí také o tom, že na schůzi předsednictva vyzval J. Paroubka k odchodu z postu předsedy strany. Pan Vondrouš na schůzi předsednictva vůbec nebyl.

Ke druhému ze dvou odchozích členů stany J. Paroubek pro server iDnes uvedl: „Panu Rybářovi chyběla chuť za velmi slušný plat pracovat. Pro naprostou lenost a nezájem jsem jej proto před pár týdny vyhodil z řad zaměstnanců strany.“

Prohlášení tiskového odboru strany LEV 21 končí informací, že v současné době připravuje strana LEV 21 kandidátní listiny a volební kampaň pro obecní a doplňovací senátní volby, jichž se na podzim zúčastní.

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.