Výroční schůze Společnosti W. Brandta a B. Kreiskyho

kreisky brandt spd 1982
6.3.2020 12:05
Včerejší výroční schůze Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskyho, jež mimo jiné stojí za vznikem a provozem portálu Vaše věc, měla samozřejmě všechny „povinné“ body.

Patřilo mezi ně shrnutí aktivit za poslední dobu, ale předseda společnosti Jiří Paroubek vzpomenul i jejího  samotného počátku. Právě v této souvislosti bylo vzpomenuto i jméno významného soc.dem. činitele Přemysla Janýra, spoluzakladatele tehdejší Společnosti Willyho  Brandta. Jestliže se později, po úmrtí Bruna Kreiskyho v názvu objevilo i jeho jméno, dal k tomu impuls P. Janýr, který v čase emigrace právě za kancléře Kreiskyho  řadu let pracoval na rakouském spolkovém kancléřství. Řadu zkušeností přinesl  po roce 1989 do obnovované ČSSD i do  Společnosti  Willyho Brandta a Bruna Kreiskyho. Velkou zásluhu měl společně s J. Paroubkem na vzniku časopisu Trend, který se po dobu sedmnácti let zabýval otázkami politiky, ekonomiky a kultury. Na Trend navázal později projekt internetového portálu  Vaše věc.

V diskusi výroční schůze byla také jemu věnována pozornost, nejen jako názorové diskusní a informační platformě členů společnosti, ale i jejích příznivců a dalších zájemců. Zazněla snaha rozšířit a zpestřit obsah stráněk Vaše věc o další názory na různé oblasti života společnosti, a to jak po stránce obsahové, ale i autorské. V tom je samozřejmě portál zcela otevřen. Bylo by jistě dobré, kdyby se stal myšlenkovou  platformou  pro nositele názorů demokratického socialismu, jehož významnými představiteli byli právě Willy Brandt a Bruno Kreisky. Zdá se ostatně, že česká politika by takovou renezanci potřebovala nejen v myšlenkové rovině, ale i v praktické politice.

Členové společnosti potom zvolili „nové“ vedení, v čele pokračuje zakladatel a od počátku předseda Jiří Paroubek.

 

 

Foto: W. Brandt  a B. Kreisky, sjezd SPD 1982

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.