Washington organizuje Ukrajinu, Gruzii a Moldavsko proti Rusku

georgia usa
18.2.2021 10:16
„Jedním z hlavních strategických cílů Washingtonu je konsolidace a organizace východoevropských států, aby se postavily proti Rusku a ovládly jej. Podpora černomořských států proti Rusku se stala hlavní americkou prioritou, protože Turecko je teď nespolehlivým partnerem, a proto se Washington pokouší vytvořit novou alianci oficiálně mimo strukturu NATO, ke kterému se nepřímo připojuje. Vytvoření vojenského bloku mezi Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem je iniciativa vedená Washingtonem, ale je nepravděpodobné, že by to mělo nějaký zásadní dopad na omezení ruského vlivu,“ píše ve svém článku „Washington organizuje Ukrajinu, Gruzii a Moldavsko, aby se postavily Rusku v Černém moři“ na portálu Global Research analytik Paul Antonopoulos.

Dále Antonopoulos uvádí: Minulý týden ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba prozradil podrobnosti svého rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Antony Blinkenem. Kuleba uvedl, že Kyjev s podporou Washingtonu začne vytvářet trojstrannou vojenskou alianci zahrnující Ukrajinu, Gruzii a Moldavsko. Ačkoliv Moldavsko neleží přímo u Černého moře jako Ukrajina a Gruzie, má k němu relativně snadný přístup přes přístav Giurgiulesti na Dunaji. Odvážná prohlášení kyjevských vůdců obvykle nevyvolávají významný celosvětový zájem, ale tohle je výjimečné, protože příkaz pochází přímo z Bílého domu. Proto nepřekvapivě dokazuje pokračování nepřátelské politiky Washingtonu vůči Rusku za nového amerického prezidenta Joe Bidena.

Připomíná, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj téměř okamžitě po Blinkenově schválení začal kontrolovat bojovou připravenost svých vojsk na Donbasu a dne 3. února zastavil vysílání „proruských“ televizních stanic. Potom o týden později dne 10. února učinila Ukrajina provokativní návrh NATO vyzváním Aliance k využití vzdušného prostoru v Simferopolské letové informační oblasti (FIR) nad ruským poloostrovem Krym pro její operace.

FIR Simferopol zahrnuje ukrajinskou Chersonskou oblast, Krymský poloostrov a střední část Černého moře. Mezinárodní letecké trasy přes Krym byly zakázány organizací Eurocontrol (Evropská organizace pro bezpečnost leteckého provozu), protože dispečerské středisko Simferopol je provozováno v Rusku a jediné lety na Krym pocházejí z Ruska. Obloha nad poloostrovem a přilehlé vody Černého a Azovského moře jsou účinně chráněny ruskými vzdušnými silami a ruským námořnictvem. Proto je výzva Ukrajiny k NATO, aby přiletělo na Krym s vojenskými letadly, zákeřnou vojenskou invencí a pokusem Zelenského donutit NATO ke konfliktu s Ruskem.

Zintenzivnění ukrajinských vojenských operací na Donbasu, a to i se slibovanou podporou USA, povede podle Antonopoulose pouze k nové humanitární katastrofě, ale co je důležitější, ke změně frontových linií, která nebude ve prospěch Kyjeva.

Nemůžeme přehlédnout, že lidové milice Donbasu porazily ukrajinské vojenské síly a jejich postup byl zastaven pouze na základě rozkazů z Moskvy. Prezident Vladimir Putin již oznámil, že nikdy nedovolí utlačování rusky mluvících osob na východní Ukrajině, ale úřady v Kyjevě nevykazují žádné známky ukončení jejich nepřátelství.

Kyjev, stejně jako rozhodovací orgány v gruzínském hlavním městě Tbilisi, sní a naprosté podpoře NATO v jakékoliv budoucí válce proti Rusku. Invaze Gruzie do Jižní Osetie v roce 2008 a vojenské akce Ukrajiny proti Donbasu v roce 2014 by měly sloužit jako ostrá připomínka, že NATO není ochotné kvůli nim jít do války s Ruskem. A to i přes podporu Washingtonu k tomu, aby tyto země byly vůči Rusku otevřeně nepřátelské.

Antonopoulos připomíná, že v respektovaném vojenském žebříčku Global Firepower je Polsko na 23. místě. Pentagon slíbil pomoci Varšavě do pěti dnů od vypuknutí jakéhokoli konfliktu. Nedávné počítačové simulace možného konfliktu mezi Polskem a jeho protivníkem z východu (tj. Ruskem) však naznačují, že pomoc bude nedostatečná. Vzhledem k logistickým problémům je pětidenní přesun amerických vojsk do Polska příliš optimistickou předpovědí. S využitím reálného prostředí Polska, které přímo sousedí s několika spřátelenými státy, jako je Německo s obrovským kontingentem amerických vojáků, je geografický odstup mezi Ukrajinou a Gruzií odrazující, pokud mají být spojenci proti Rusku.

Hypotetický vojenský blok mezi Ukrajinou (podle Global Firepower na 21. místě), Gruzií (na 92. místě) a Moldavskem (na 107. místě) se zdá být extrémně nepřesvědčivý, pokud jde o schopnost ovládnout Rusko. Ačkoliv má Moldavsko „neutrální“ ústavu, nová rusofobní prezidentka Maia Sanduová je více než ochotná splnit požadavky Washingtonu.

USA a NATO se pokoušejí proměnit post-sovětský prostor na stav permanentního vojenského nepřátelství a konfliktů, protože jsou přesvědčeni, že je to pro západní země nejlepší záruka jak udržet Rusko rozptýlené s slabé. Je však nepravděpodobné, že by z hlediska bezpečnosti byla úzká koordinace mezi Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem pro Rusko velkým problémem, protože nemají námořnictvo.

Vzhledem k tomu, že se Turecko stalo nespolehlivým členem NATO, zajišťují se USA sázením na členy NATO Bulharsko a Rumunsko a státy přátelské NATO, jako je Ukrajina, Gruzie a Moldávie, aby sloužily v roli Turecka při vyvíjení tlaku na Rusko v Černém moři. Přestože USA a Turecko před několika dny kvůli Moskvě vedly vojenská cvičení v Černém moři, existuje jen málo náznaků, že v případě vypuknutí konfliktu v Černém moři zahrnujícího NATO a Rusko by Turecko splnilo své spojenecké závazky. Z tohoto důvodu Washington tlačí Ukrajinu, Gruzii a Moldavsko k užší spolupráci s NATO proti Rusku navzdory tomu, že nejsou členy Aliance, uzavírá svůj text na portálu Global Research Paul Antonopoulos.

Překlad Messin

(další zajímavé texty překladatele najdete na www.messin.cz)

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Kým my si doma staviame " bábovičky " na domácom pieskovisku, NATO je ako karavána, ktorá ide mimo hlavných ciest, po dávno vytýčenej trase smerom k Rusku, aby ho pomaly uvarila ako " žabu ", aby ho celkom uškrtili ako nenažratá, hladná anakonda.

Úlohou médií, najmä televíznych kanálov, je kŕmiť divákov problémami každodenného života, aby nikto nemal čas sledovať medzinárodnú politiku v globálnom merítku. Denne nám hádžu "kosti ", na ktorých si lámeme zuby, ako napríklad riešime x- menov Matelka, Petříčka, Babiša, Navaľného, Skripaľa, Kuciaka....., alebo zmeny volebného zákona, PSA, kovidový Automat...To sú tie bábovičky na zamestnanie mysle verejnosti, aby si myslela, že nič nie tak dôležité, ako domáca scéna. Jedného dňa všetko stratí zmysel. Ľudia v ohromení dvihnú hlavy k nebu a budú sa strašne čudovať, že " nič " nevedeli o blížiacom sa nebezpečenstve. Viem si živo predstaviť ten šok.

Na druhej strane, čítame, počujeme, registrujeme to temno okolo nás. Dokonca aj vieme, že sa blíži doba temna. Len je to taká desivá pravda, že nikto tomu nechce uveriť. Je to presne vypočítaná psychologická hra na " mačku a myš ". My, ako myši v tejto hre, sme šokovaní pravdou v podobe obrazu mačky. Vidíme ju, pretierame si oči v nádeji, že zle vidíme a počujeme. V duchu sa hneváme na nositeľov pavdy. Žiadame si lož a klamstvo, ktorému rýchlo, ľahko a radi uveríme, a vždy sme uverili. Dúfame, že to sa nemôže stať, že to nie je pravda. Preto dnes, keď pravda a realita bije priam do očí, ľudia odmietajú uveriť, naopak. Mysliac si, že je to len hra " cínových " vojačikov, podporujú väčšiu a razantnejšiu agresiu voči Rusku.

Prečo je tomu tak ? NATO, politici + parlamenty, svetové organizácie OSN, OBSE, MMF, SB, nadácie.... sú už niekoľko rokov mimo dosah ľudu, mimo akejkoľvek kontroly. Už niet takej sily, či organizácie, ktorá by ohrozila vrstvu " elít " = " novú svetovládu ". Majetky a zákony, prijaté so súhlasom ľudu, ich bezpečne chránia múrom nedotknuteľnosti. Trvalo to približne 20 rokov, kým "mocní "  sa zabetónovali v bezpečnej bubline. Preto mi je smiešne, keď vidím, ako sa drobní človiečikovia hrabú v " odpadkoch " , ktoré im na stôl vyhodili elity, médiá, politici a rôzni usilovní pomáhači NWO.

Je mi úprimne ľúto, že niet tej sily, ktorá by zastavila NATO na ceste na Východ.

Každá minca má dve strany : vôbec neľutujem kanonfuter.