Z toho se nedá jen tak vykecat, řekl by klasik B. Sobotkovi na jeho mlžení okolo bytů OKD

obrazek
22.4.2014 19:27
B. Sobotka neunesl vyjádření J. Paroubka v rozhovoru pro Týden o privatizaci bytů OKD. Paroubek hovoří také o indiskrétním jednání a informacích, které Bakala získal z důvěrného jednání vedení ČSSD. V článku přinášíme také analýzu smlouvy o prodeji zpracovanou Hanou Marvanovou.

Rozhovor s Jiřím Paroubkem v dnešním tištěném vydání časopisu Týden vyvolal rozhořčení u předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky. Bývalý premiér v něm totiž také hovoří o privatizaci bytů OKD. Podle jeho slov už někdy od podzimu 2009 věděl, že smlouva o prodeji 44 tisíc bytů uhlobaronovi Bakalovi není ani vzorem dokonalosti a ani výhodnosti pro stát.

„Nechal jsem si tu smlouvu analyzovat od Hany Marvanové. (zde je její text) A musím říct, že jsem byl šokován. Proto jsem si členy politického grémia ČSSD včetně Bohuslava Sobotky zavázal, že už celou věc nemáme komunikovat tak silně, ale musíme se zavázat mezi sebou, že pokud ČSSD vyhraje ve volbách a sestavíme vládu, tak tu věc po volbách napraví,“ uvádí k tehdejší situaci Jiří Paroubek. Tato interní informace se ovšem dostala k Bakalovi a ten investoval desítky milionů do podpory pravicových stran, aby zamezil účasti ČSSD do vlády a Paroubka na premiérský post.

Bývalý premiér a předseda sociálních demokratů, je to zcela očividné, přisuzuje neloajální jednání svému tehdejšímu místopředsedovi Bohuslavu Sobotkovi a jak již dříve také zmínil jemu blízkému lobbistovi a právníkovi Radku Pokornému. Připomeňme v té souvislosti citace z jeho článku z roku 2012: „V této souvislosti je tak nutné trvat na důsledném vyšetření privatizace bytů OKD, která za podivných korupčních okolností přistála v rukách Bakaly právě díky Bohuslavu Sobotkovi, který tehdy zastával funkci ministra financí, a Radka Pokorného, který tehdy právně zastupoval kupujícího.“ (celý článek zde)

Sobotka se totiž ve vyjádření pro iDnes.cz snaží problém bagatelizovat poukazem na evropské volby. "Kandiduje v evropských volbách, snaží se zviditelnit a já k tomu nebudu přispívat tím, že bych jeho výroky komentoval," řekl redaktoru Kopeckému. Bohuslav Sobotka nemluví pravdu, Jiří Paroubek se v posledních letech k prodeji bytů OKD vymezoval vícekrát nejen v tisku, ale také ještě jako poslanec sněmovny. Samozřejmě není jeho vinou, že ona nemravná privatizace čtyř desítek tisíc bytů OKD nebyla dodnes vyšetřena.

Mezitím, jak víme ze sdělovacích prostředků, se s bytovým fondem OKD dějí věci. Nakonec se dokonce i dovídáme, že vlastně uhlobaron Bakala (resp. jeho firma) nemá žádnou povinnost předmětné byty prodat nájemníkům. Takže nakonec to bude jeden z největších polistopadových tunelů nejen z hlediska ekonomického, ale vztahu k lidem této země.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    I současní, vedle Kalouskovsko- Nečasovsko-Veverkovských bývalých, ,,vládní gauneři“ se zatím, stylizují do role pouhopouhých kecálků. Kecy, kecy a ještě jednou kecy Sobotky, Babiše, Chovance a všech dalších současných vládních pretendentů a komediantů.. Skutek však bohužel, snad i bohudík zatím utek. Předobraz současných kecálků, již historického dohazovače Kecala, postavy z opery B. Smetany, bylo lze alespoň označit jako kecálistu.  Ti současní pookecávají nejen to OKD.

Vladimír Štingl

Možná neumím počítat, ale pokud by 40.000 bytů "dostali" jejich nájemníci za PRŮMĚRNOU CENU (cenových modifikací přijatelných a dostupných naprosté většině nájemníků bylo X.....) Kč 100.000,-- dostali bychom do "státního" fondu pro zloděje typu "Y" cca Kč 4.000.000.000,-- (čtyři miliardy....- raději slovně, protože do tolika v číslech, Kč neumím....).

Za kolik to "dostal" ten hochštapler????? Toto je typická ukázka práce gaunerů, kteří tu "smlouvu" podepsali, sjednávali a realizovali jako "zástupci lidu"...... To je na DOŽIVOTÍ. Zrada nejen voličů, ale minimálně 80.000 občanů této země. "NAŠI ZÁSTUPCI....." obludné. A NETÝKÁ SE TO POUZE B. SOBOTKY!!!!!!!!!!