Za honem na Kaddáfiho je cítit nafta

20.3.2011 13:46
Jeho cílem je také ukázat světu, kdo je na tady pánem. Kdo určuje pravidla. Média předkládají veřejnosti tuto válku v přímém přenosu. Zastaralá výzbroj bude jistě brzy příčinou porážky Kaddáfiho armády. Řízené střely a supermoderní letadla páté generace zvítězí. Konec války ale nebude.

Daleko větší oběti násilností  miliony obětí zejména v Africe, nikoho z dnešních bojovníků proti Kaddáfimu nevzrušují, tyto státy nemají totiž naftu. Sudán, Somálsko, to jsou jen ty nejvíce křiklavé případy, často hraničící s genocidou. Spojené státy, se dnes angažují v řadě konfliktů na světě. Jejich konec je  však v nedohlednu. Civilisté i vojáci zde umírají po tisících.  Válka v Iráku, Afganistánu, nemá konce, miliardy dolarů  zatěžují státní rozpočty.

Také ČR  má své smutné zkušenosti, jak z historie, tak i z dneška.  Arabský svět se nakonec, jako celek postaví proti této agresi, i když má posvěcení RB OSN. Kaddáfi se může stát pro ně hrdinou, právě zásluhou tohoto konfliktu. Svět ani po dnešku, blíže k míru nebude. Ba naopak.

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sahosek
Pokus o soupis Kaddáfího „zločinů“:
. Do dlouhého názvu své země zařadil slovo socialistická.
. Když jako plukovník se zmocnil vlády, byla země nejchudší v Africe, dneska je nepopiratelně bohatší, než všechny severoafrické země Arabů.
. Každý Libyjec má dneska kde bydlet, má zadarmo vzdělání i zdravotní péči a neplatí nájem, pokud bydlí v nájemních bytech. Většina ale má své domy.
. Ženy v této zemi jsou nejsvobodnější ze všech islámských zemí.
. Je nepřítelem islámistů, jako byl Husajn.
. Je zásadním nepřítelem Arabských monarchií.
. Vypracoval model samosprávného socialismu a pokoušel se ho aplikovat.
. Celé období své vlády se pokoušel sjednocovat Afriku.
To vše bohatě stačí k tomu, aby byl globální nadvládou totálně, tedy i před celými dějinami, zničen.
schlimbach
Nikdy bych nevěřil, že to někdy napíšu. Ano jsem pro trest smrti pro všechny ty fašistické kreatury, které se podílejí na agresi vůči svrchovanému státu. Všechny ty kecy o ochraně obyvatel země proti jejich vůdci jsou jen trapnou komedií, protože reálné dění ve světě potvrzuje jedinou příčinu - ropu. Je mi blivno, že jsem občanem státu, který je součástí něčeho takového, který absolutně servilně kouká na to, co se děje, i když má ve své historii dost zkušeností s "přátelstvím" Anglie i Francie. Rok 1968 je pro mnohé i po tolika letech "nevstřebatelný", animozita vůči Rusům je pro ně nepřekonatelná, bez ohledu na to, kolik milionů životů položili ve 2. světové válce i pro naši záchranu. A my? pomáháme rozsévat smrt v cizí zemi, ničit její infrastrukturu, bez ohledu na to, že nevíme nic a ani nemůžeme vědět nic o tom, co se tam skutečně dělo, protože informace nám podávají pouze ti lokajové agrese a smrti, kteří nám již v minulosti tolikrát lhali a po odhalení jejich lží, jsme je nechali v jejich funkcích, aby nám i jiným nadále škodili, místo toho, abychom je pohnali k zodpovědnosti a znemožnili jim dále škodit.
zdobinsky
Žádná válka ještě neskončila pro nedostatek peněz. Navíc tuto ropa bohatě zúročí. Válka je nezbytná pro blahobyt Západu. Válkami si Západ prodlužuje svůj blahobytný život, ale je to jepičí život.