Zemanova podpora v prosinci: 59 %

kazatel zeman
7.1.2016 21:41
Již před několika týdny jsme v našem komentáři napsali, že pokud by v tu chvíli byly v ČR prezidentské volby, M. Zeman by v nich zvítězil s 60-65 % podpory. Čísla prosincového průzkumu veřejného mínění agentury CVVM říkají, že Zemanova podpora činí cca 59 % respondentů.

 Není to překvapivé. Zeman v reakci na útoky svých odpůrců z řad  pravdy a lásky, tzv. pražské kavárny, které směřovaly k jeho zesměšňování, změnil v posledním půlroce přístup a mluví jen o tématech, se kterými se ztotožňuje většinová část veřejnosti.

 

Přichází s útoky tu na muslimy.tu na uprchlíky, které spojuje s teroristy, mluví o tom, že euro je možné přijmout až tehdy, až z EMU odejde Řecko a podobně. To jsou témata, se kterými se bez velkého rozmýšlení ztotožňuje většina české společnosti.

 

 Na rozdíl například od ČSSD, která se snaží být solidární s politikou svých západoevropských sociálnědemokratických přátel, Zeman sleduje jen své politické zájmy.

 

Je to, jak se zdá, strategie velmi účinná, a Zeman, pokud jeho odpůrci z řad pravdy a lásky budou dále pokračovat ve své strategii zesměšňování, nemá důvod tento populistický koncept měnit. Zdá se, že Zemanova podpora může naopak ještě růst. Protože v rozbouřeném světě, který je kolem nás, Zeman prostě představuje jediný bod v české politice, o který se občan může zachytit.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.