Deutsche Welle: euro půjde ke dnu

euro bankovky
24.1.2016 00:52
Rozpad Schengenské zóny, který je jedním z nejpravděpodobnějších následků krize v Evropské unii, se brzy odrazí na evropské ekonomice a měně, uvádí Deutsche Welle.

V Bruselu chápou, že jestliže se evropským zemím v nejbližší době nepodaří vzít situaci pod kontrolu a dohodnout se o opatřeních ohledně urovnání migrační krize, Schengenské zóně tedy hrozí rozpad. Prezidentům jednotlivých zemí zůstaly prakticky dva měsíce k vyřešení problému: na summitu EU, plánovaném na 17.-18. březen, bude otázka o budoucnosti Evropy klíčová: buď a nebo! Jako první před týdnem vyslovil časový limit řešení migrační krize dva měsíce na Donald Tusk. Po jeho slovech se přidali i další politici Bruselu.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Euro ke dnu, jako snad úplný

Euro ke dnu, jako snad úplný konec ? To není  průchodné. Kdo by na krachu eura vydělal? Asi nikdo. Někdo by se vrátil mnoho let zpátky (nás nevyjímaje i když euro formálně nepoužíváme), jiní by měli těžký problém s nadhodnocenou měnou. Euro může silně kolísat , ale nikdo to neodpíská. To není v zájmu nikoho.