Amorálnost se sešla se zločinem

zeman na koni
18.3.2016 16:08
Pan prezident tak trochu žehrá na to, že má podporu zhruba 60 % českých občanů a že pokud by se v tuto chvíli odehrály prezidentské volby, byl by zvolen v prvém kole. Podpora veřejnosti je však dáma nestálá a může se velmi rychle změnit. Tak jak vyprchá například přízrak migrační krize, až lidé v ČR zjistí, že se nemusí znepokojovat nad přívaly uprchlíků, které se valí, aby obsadily naše luhy a háje…

Prezident Zeman se pak bude muset věnovat normálním tématům všedního dne. V těch nyní poněkud selhává. Vede sáhodlouhý a zcela zbytečný spor s vnučkou F. Peroutky a spoléhá, že tento spor, v němž tahá za kratší konec provazu, vyřeší jeho starý přítel Rychetský. Ten, pokud se tak stane, by ovšem měl neprodleně odevzdat klíče od kanceláře předsedy Ústavního soudu a chodit napříště už jen do lesa na procházky.

Již před pár týdny jsem upozornil na to, že ze Zemana a Babiše se stali spojenci. V prvních chvílích se zdálo, že M. Zeman, prezident republiky, který by měl vést národ také v rovině morálně-duchovní, vůbec neví, že nějaký problém s Čapím hnízdem existuje. Pak naprosto cynicky a papalášsky prohlašoval, že on se přeci zabývá jen záležitostmi od miliardy korun výše. Kolik pak, pane prezidente, vašich voličů, kteří vám důvěřují a kteří nevěří ve váš cynismus, jde bez večeře spát, protože si prostě jejich příjmy vyžadují velmi střídmý život?

Takovéto hodnocení celé Babišovy kauzy bylo ovšem ještě burským oříškem proti tomu, jak k celé věci přistupuje Zeman nyní. Na včerejším setkání s A. Babišem se zachoval jako dobrý kněz, který dal rozhřešení zbloudilé ovečce, která provedla lumpárnu.

Babiš pozval Zemana do Čapího hnízda a Zeman toto pozvání s radostí přijal. Už to samo o sobě svědčí o tom, že Zeman v podstatě není schopen duchovně-morálního vedení země a že své politické spojenectví s oligarchou A. Babišem poněkud přehání.

Celá politická elita země je nyní ve složité situaci. Babiš by měl, pokud se do budoucna chceme stát opravdu vyspělou demokracií, k níž patří také morálka, ze své vysoké ústavní funkce místopředsedy vlády a ministra financí okamžitě odejít.

Zdůvodnění, ve kterých se potácí, kdy už vlastně nikdo neví, co vlastně tvrdil ještě včera a už vůbec ne, co říkal předevčírem a co před týdnem, jsou chatrná a svědčí o tom, že selhal nejen Babiš, ale i jeho slavné marketingové zázemí. Pochopitelně jeho lidé v hnutí ANO, ministři a poslanci, ani nedutají, protože vědí, že s jeho zaslouženým pádem by spadli do hlubin politického Tartaru také oni.

V tuto chvíli si Sobotka může vybrat mezi tím, zda bude pokračovat dále s oligarchou, který je v mnohonásobném konfliktu zájmů a který evidentně porušil pravidla a zřejmě i zákon, anebo zda otevře na nějaký čas dveře nestabilitě, která oligarchu smete, ale také pořádně zacloumá s celou poltickou scénou země. Samozřejmě, že v důsledku toho může dojít i k určitému období, kdy se bude projevovat jistý chaos.

Osobně dávám přednost krátkému chaotickému období před stabilitou, která nás vede do zkažených a smrdutých vod oligarchické republiky, která bude mít podobný vývoj a podobné nemoci jakými trpí Ukrajina.

Jiří Paroubek

 

Ilustrace z produkce ateo.cz.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vimmer Petr

Pane Štván, o co Vám jde? Já jsem pana Babiše nevolil a nikdy volit nebudu. Za každým velkým majetkem se skrývá zločin. Těch 50 milionů mne nechává klidným. Jsou to peníze z Bruselu, vše z Bruselu je špatné. Tyto peníze byly určeny pro menší rybu stejného živočišného druhu. K poctivému podnikateli by se tyto peníze nikdy nedostaly. Když už se bavíme o penězích, mně vadí dotace pro pana Babiše v řádu miliard. Od pana Sobotky nic pozitivního ani nečekám. Proto mne udivují různé apely na člověka, který se řídí heslem " Každý den dobrý". Dotační podvod je práce pro policii. Politici mají své úkoly například zastavit islamizaci, zrušit inkluzi ve školství, zrušit zákon o začleňování cizinců do společnosti. Celý ten humbuk s Čapím hnízdem má odvádět pozornost od smlouvy s Tureckem.  

stvan

To si ze slušných lidí dělaté řitní oblast pane Wimmere? Odpouště oligarchovi zlodějny? Ano, probíhá pokus o islamizaci evropy, ale nás se vůbec netýká. Pokud je tohle podle Zemanovců a Babišovců Sobotkovo selhání, pak to jasně ukazuje, že Zeman nemá jiné politické téma, kterým by se mohl stylizovat do pozice nejmoudřejšího Blanického rytíře, který jde zachraňovat svůj národ. Neboť i Zeman ví, že tu žádní uprchlíci nejsou, o to víc řve, že tu jednou budou. Moc dobře ví, že mu to u mnoha lidí stačí doslova ke Kimovskému zbožňování.

stvan

To co napsal Jiří Paroubek, včetně navrženého řešení, jak "Čapí hnízdo" na úrovni premiéra řešit, považuji za radu zkušeného politika s kterou se ztotožňuji. Pokud by Sobotka nad Čapím hnízdem jen mávl rukou, pak už nikdy nebude věrohodný, pokud by se v budoucnu pouštěl do šibalů XYZ. Dvojí metr je popravčí četou zásadovosti a politické korektnosti.

Vimmer Petr

https://www.facebook.com/petr.vimmer#

amiourful

Děkuji, pane paroubku, Od cynika Zemana jsem ani nic jiného nečekala. 

Vimmer Petr

S jednáním pana prezidenta plně souhlasím. Probíhá islamizace Evropy a potažmo i ČR. Pan Sobotka zcela selhal a je třeba ho vyměnit. V úvahu připadá jedině pan Babiš. Proto mu jako budoucímu premiérovi musíme hodně odpustit.