Babišovým firmám se státní zakázky jen hrnou

obrazek
22.6.2015 14:54
Babišova firma Animalco spadající do holdingu Agrofertu vyhrála tendr na dodávku masa Správě státních hmotných rezerv, a to poté, co první tendr správa loni zrušila z důvodu, že se do soutěže přihlásily čtyři firmy, včetně Animalca, ale tři z nich (opět včetně Animalca) nesplňovaly požadavky, a tak je správa rezerv ze soutěže vyřadila.

Nyní se vývěrového řízení účastnily dvě firmy a Babišovo Animalco vyhrálo jednak kvůli změně podmínek a jednak proto, že druhá firma, Mrazírny Plzeň-Dýšina, která se účastnila i prvního tendru, kvalifikační podmínky druhé soutěže nesplnila… Stálo by za to vědět, kterépak podmínky to byly.

Babišovo Animalco tak může za dodání 500 tun zmrazeného masa a za tři roky jeho uskladňování získat od Správy státních hmotných rezerv 46,4 miliony korun.

Před několika týdny v médiích objevila informace o tom, že společnost Lin spadající do mediální divize Agrofertu vyhrála státní zakázku Czech Tourismu na propagaci turistiky. Za 5,4 milionu korun má zajistit propagaci turistického potenciálu ČR, a to prostřednictvím rozhlasového pořadu, který představí 17 turistických regionů.  

Na Ukrajině by se tomu asi nikdo nedivil, ale v ČR stále ještě působí poněkud kuriózně, když zakázku od Czech Tourismu, který spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj řízené ministryní za hnutí ANO, získá firma ministra financí a předsedy hnutí ANO…

Toto však nejsou jediné státní zakázky, které firmy A. Babiše v poslední době získaly. Vzpomeňme například ještě na nedávný tendr na lesnické práce a prodej dřeva vyhlášený státním podnikem Lesy ČR, kde Babišův Uniles získal osm ze třiceti dosud uzavřených smluv, tedy více než 25 %, či na Babišovu firmu Navos, která na konci roku podepsala smlouvu se Správou státních hmotných rezerv, které podle ní skladuje obilí…

Když A. Babiš sliboval, že bude stát řídit jako firmu, mnoho lidí mu jednak uvěřilo a jednak takový způsob považovalo za správnou cestu. A. Babiš nejspíš už tehdy věděl, že stát se jako firma řídit nedá, ale za to se dá řídit tak, jak se to hodí jeho firmám – a čeští občané to mohou nyní vidět také…

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.