Jiří Paroubek: Bude fotbalové násilí pokračovat?

chuligáni
24.3.2014 15:17
Víkendové fotbalové zápasy na Bazalech a v Uherském Hradišti znovu ukázaly, kam až mohou vést nezodpovědné nápady ministrů. Bývalý ministr vnitra Ivan Langer svým dodatkem k zákonu omezil působnost policie, přesněji omezil jeden z jejích hlavních úkolů, a to chránit bezpečnost osob a majetku a veřejný pořádek. Svou novelou dosáhl toho, že se sportovní akce zcela nepochopitelně staly místem, kde se veřejný pořádek chrání, až když selže díky vysoké agresivitě fanoušků pořadatel.

Přitom pořadatel je oprávněn zasahovat pouze podle principů nutné obrany, zatímco policie má k dispozici tzv. úkony včetně možnosti omezit možnost volnosti pohybu a zajištění osoby. Ministerstvo vnitra také v roce 2008 vydalo vzhledem k tomuto omezení působení policie úsměvnou, bohatě ilustrovanou publikaci čítající 29 stran „Bezpečí na sportovních utkáních – Manuál pro fotbalové kluby. Jak to pomohlo, jsme ostatně o víkendu viděli všichni.

Že se jedná o stav, který není řešitelný sebelepší příručkou, svědčí i prohlášení současného prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera, který při návštěvě Prahy na tiskové konferenci v únoru 2009 prohlásil: „Není možné, aby policisté na stadionech vůbec nebyli. Kluby nemohou mít na to, aby si s násilníky poradily samy."

Už v březnu 2009 jsem inicioval svolání mimořádné schůze parlamentu, na které poslanci měli projednávat situaci na fotbalových stadionech za stavu, kdy z nich policie odešla. Poslanci tehdejší pravicové vládní koalice však toto jednání zablokovaly. A co se o minulém víkendu stalo? Ti slušní diváci se zvedli a odešli. Po nich pak budou odcházet sponzoři, a kam pak zmizí fotbal? Mám fotbal rád, ale pokud vláda nepřijme opatření běžná v jiných evropských zemích, kde se dříve také potýkali s problémy s výtržníky, obávám se, že po letech půstu slibně vzrůstající návštěvnost fotbalových utkání minulého roku bude jen pověstnou labutí písní. Jít se za současného stavu podívat na fotbal i s rodinou a dětmi je čiré hazardérství.

Jiří Paroubek
předseda strany LEV 21 a lídr strany ve volbách do EP

(Foto - ilustrační záběr z vysílání ČT)

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: chuligáni, fotbal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Nemohu zapomenout na hysterii, která se rozpoutala vůči J.Paroubkovi po CzechTeku za to, že PČR důrazně zasáhla vůči lidem, kteří narušovali práva druhých osob a nebyli ochotni uposlechnout pokynů PČR. Zvlášť aktivista Penc se v této nechutné kampani mimořádně angažoval. Jeho výrok: "Násilí a zákazy proti techno subkultuře mohou přerůst v občanskou neposlušnost, která je zakotvená v Ústavě ČR," byl na pár facek, neboť  ona subkultura obsadila dálnici čímž ji totálně zablokovala.

pavlovsky

No a stát těmto vandalům postaví za odměnu národní fotbalový stadion....budou mít co rozbíjet..