Černý den liberofašistů…

vyvadil jiří nový
28.5.2020 13:07
Včera zažila naše liberálně fašistická kavárna nejtvrdší úder od pověstné spacákové televizní revoluce. Volba tří členů Rady České televize, ekonomky Hany Lipovské, moderátora Lubomíra "Xavera" Veselého a novináře Pavla Matohy a nevolby žádného nominanta z liberofašistické opozice lze bez přehánění pokládat za fiasko dosavadního mnohaměsíčního postupu protibabišovských a protizemanovských sil.

Jen letmo si připomeňme, že například tuším 11 senátorů zaslalo svého času veřejný dopis, aby biskupská konference odvolala   nominaci Hany Lipovské a moderátor Xaver Veselý byl zase veřejně dehonestován  coby poskok  Miloše Zemana. Lobbistická nátlaková skupina Chvilek pak svolávala proti jmenovaným demonstrace.

Přitom jsou věci jasné. Nespokojenost s neobjektivitou a fanatickou jednostranností novinářů či moderátorů ČT trvá již několik let a je neudržitelná. Zastávají silně vyhraněné a nenávistné názory namnoze se silným xenofóbním nábojem rusofóbie či čínofóbie. Jsou plné výpadů a lží.

To, že nevyšly kandidáti liberofašistů má jednoduchý důvod. Radní jsou voleni a opozice neměla takovou podporu, aby měla více mandátů.

Tuto logiku přece pochopí i má vnučka ze druhé třídy. Demokracie je o podpoře. A podpora je dána poměrem hlasů.

Kde nejsou hlasy, nemůže být žádoucí výsledek.

Mimochodem i dnes by volby do Sněmovny plus minus dopadly jako na podzim roku 2017 a zdá se, že podobný výsledek se dá očekávat i v roce 1921. Ale za to nemůže Babiš. Za to si může opozice  sama.

Že boj o Českou televizi neskončil, je jasné. Samotná změna ve složení Rady nestačí. Budou-li i nadále manipulovat veřejným míněním Moravec, Wollner, Tvarůžková, Železný atd. a šířit dezinformace a nenávisti, bude konflikt narůstat. A zřejmě to bouchne.

Nuže ať to bouchne. Takovouto veřejnoprávní televizi většina občanů této země skutečně nepotřebuje.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Ve hře je také "hospodaření" ředitele Dvořáka, které je příznačně charakterizováno začerněnými smlouvami. Jsem zvědav, zda se ukážou ekonomové Kysilka a Lipovská a způsobí nějaký průvan na zatuchlých Kavčích horách. Obávám se, že jediným výsledkem bude maličko umírněnější kritika hnutí ANO.