Co mi odpovíte, "vítači" této vlády?

valenčík radim 11
12.7.2018 12:27
Nejsem nadšený z této vlády. Přesněji – mám velké obavy z toho, jak si povede zejména v oblasti zahraniční politiky, resp. geopolitice.

ANI JEDEN POSLANEC ANI Z JEDNÉ STRANY (!!!) nenašel odvahu a nepřipomněl šéfovi staronové vlády naprosté selhání s kauze Novičok. V kauze, která mohla mít nedozírné následky. – Z toho nemůže vzejít nic dobrého!

A nejde jen o kauzu Novičok, která přerostla v naprostou frašku. Jde třeba též o výsledky došetření údajného chemického útoku Dúmě, který byl provokací sloužící k vyhrocení konfliktu nejen v Sýrii, ale pokusem o vyvolání vojenské konfrontace NATO (tedy i nás) s Ruskem. Mj. před pár hodinami varoval bývalý britský velvyslanec v Sýrii Peter Ford, že falešný chemický útok jako byl ten z Dúmy zvyšuje riziko obrovské krize .

Sledoval jsem vystoupení jednotlivých poslanců jen okrajově a přes on-line zpravodajství. Ono to ani nešlo jinak. Naprostá sterilita drtivé většiny vystoupení, diletantství v domácí i zahraniční politice.

Je tato vláda přípravena reagovat na další provokace, kterými se současné degenerující jádro globální moci pokusí vtáhnout svět do zničujícího konfliktu?

A jsme připravení my ji přitlačit k tomu, aby se nepodílela na politice stupňování zločinů?

Uvítám odpověď ze strany těch, kteří vznik této vlády uvítali, i těch, kteří ji považují za "menší zlo", nebo těch, kteří se obávali toho, že pokud by nevznikla, byl by chaos...  

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Po spáchání takového rituálního harakiri, by mělo zejména následovat komplexní vyšetření, které a jak vlastně, byly zasaženy životně důležité orgány této symbolické břišní dutiny a zda se nedostaví jejich sepse. Pacient zatím ještě žije omámen jakousi krátkodobou euforií, ze které začíná střízlivět.

paysan

Tato vláda a nejen ona samozřejmě na nějakou samostatnou zahraniční politiku připravena není. Ostatně nejlépe o tom vypovídá skutečnost, kdo vše by podle ní měl sedět v Černínském paláci. Tato vláda, stejně jako vlády předcházející se škaredě plete, když se spoléhá na struktury EU a NATO. Pokud by uměla číst ve vývoji na mezinárodním, nejen ekonomickém poli, už dávno by pochopila, že právě z těchto struktur naší zemi hrozí největší nebezpečí!

Jiří Volný st.

Posláním naší republiky není  řešit největší světové hrozby. Úkolem vlády je zlepšit podmínky pro drtivou většinu obyvatelstva. Prostředky k alespoň mírnému zlepšení stávajícího stavu budou, pokud nebudeme zvyšovat výdaje na obranu. A.Babiš si je vědom mnoha problémů, například upozornil na žalostný stav platů ve Správě sociálního zabezpečeni, důsledkem je překračování lhůt pro přiznání důchodu. Jeho projev byl příliš dlouhý a zabýval se množstvím detailů, přesto by měli rozumní lidé ocenit skutečnost, že vládu s důvěrou sestavil. Vždy může být ještě hůře než dnes, ale doufám, že se A.Babiš dostatečně poučil z vládnutí Topolánka, Nečase a Kalouska.

Dona

Na to, čo príde, nie sú pripravení politici, ani obyvateľstvo v celej Európe, v každom štáte. Všetci sa vlečú slimačím tempom do pekla, bez toho, aby si to uvedomovali. Pohyb myslenia a vedomia más, davu, politikov, médií.......... je obvykle pozadu za konaním jadra moci, za konaním hýbateľov tsunami.

Poniektorí aj nahlas vyslovia nejaké to bu - bu  - bu , ale v podstate tomu neveria. Možno správnejšie - dúfajú, že sa mýlia, že to tak nedopadne, ako to vyzerá. A človek, od prírody nedôverčivý, alebo až príliš dôverčivý - zmešká " vlak " .

Dnes  blahobyt a príliš dlhá doba mieru v Európe spôsobila , že sme stratili inštinkty a schopnosti prežitia - lebo sa spoliehame na  NATO.  Konzum nás obral o všetku morálku, dôstojnosť  a pud sebazáchovy.  Ako teda môže takáto spoločnosť " porodiť "  a vychovať  dobrého politika  - keď všetko sa meria peniazmi , politickou korektnosťou a solidaritou?