David Rath: Likvidátoři ČSSD

david rath 2
17.5.2018 11:44
Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí. Je až neuvěřitelné jak ČSSD vrství jednu chybu za druhou.

ČSSD ovládli mimozemšťané

Vypadá to, jakoby vedení Sociálních demokratů ovládli mimozemšťané. Tedy lidé, kteří vůbec netuší, co od nich jejich povětšinou bývalí voliči chtějí. Současní, ale hlavně bývalí voliči od socialistů očekávají kroky směřující ke snižování sociální nespravedlnosti. Tato nespravedlnost je v současnosti nejvíce způsobena faktem, že globální gigantické korporace si udělaly z Čechů otroky a naše země se stala jejich kolonií. Ročně z nás vyždímají stovky miliard.

Koloniální místodržící

Andrej Babiš je jejich zdejším místodržícím. Jeho podnikání je s globální chobotnicí propojeno a životně na ní závisí. Ať už jde o banky a jejich úvěry pro Agrofert nebo o různé obchodní partnery. Proto tak zásadně odmítá návrhy na progresivní zdanění oligopolních kolonizátorů. To mělo být naopak zásadní téma pro Sociální demokracii a konečně i komunisty. Dobře promyšlenými kroky by se dalo získat až 100 miliard ročně, což by vyrovnalo dluhový státní rozpočet a zbylo by na vyšší důchody, platy i investice.

Zlatá vejce se kutálí pryč

Naše zem snáší zlatá vejce, ale prospěch z nich má někdo úplně jiný a jinde. Místo tohoto srozumitelného tématu a zásadního požadavku, ČSSD upřela svoji pozornost na detaily a marginálie, které jejich voliče prakticky nezajímají. Zdá se, že vidina křesel ve vládě zbavila vedení socialistů zbytků politického rozumu. Výsledkem bude další propad voličské podpory.

Asi poslední šance

Pokud se řadoví členové nechtějí stát členy mimoparlamentní a bezvýznamné strany, pak musí v referendu říci Ne. Strana, která není schopna pochopit a udělat mediální téma z hlavního voličského - společenského problému, nemá žádný význam. Když k tomu ještě přidá podporu rozšiřování problematických vojenských misí, pak je její konec vlastně neodvratný.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Pro levicové strany v republice kdysi české, dnes snad české toliko formálně, zřejmě nastala doba, alespoň pro vydání poučení z krizového vývoje v těchto stranách a vlastně i v částečně zhlouplé společnosti. Poslední podobné poučení bylo myslím vydáno pro období po sjezdu čís. XIII, nyní se jedná o období po sjezdech jubilejních čísel XL a X. Tehdejší poučení platilo a zároveň neplatilo asi 18 let, než se ukázalo jako zbytečné. Nyní bude záležet na té okolnosti zdali jsou tyto strany vůbec poučitelné, když jako ovce toužící po místech u korýtek lezou do tlamy predátora i když oděného v kůži beránka.

Jiří Volný st.

Jsme úžasnou zemí. U Boru u Tachova postavíme Němcům za naše peníze obrovskou průmyslovou zónu se všemi ekologckými a dalšími dopady. Cesty se tam po pár letech musí v důsledku přetížené kamiónové dopravy znovu opravovat. Za prací tam jezdí lidé z celé republiky, dokonce i z Moravskoslezského kraje. Kromě Čechů, Moravanů a Slezanů tam pracují lidé z Bulharska, Rumunska, Polska, Ukrajiny a dalších zemí. Bavoři nás tak milují, že se rozhodli zrušit mezisklady, vždyť v případě potřeby východoevropané přijdou rádi do práce i v neděli.