Drzost neumětelů

cssd logo karta
21.8.2019 10:20
Místopředseda ČSSD Šmarda udělal zřejmě první správné rozhodnutí v celé anabázi kolem odvolávání a jmenování ministra kultury. Vyjádřil se, že už nehodlá usilovat o jmenování do této funkce.

Řeknu otevřeně, že si myslím, že chybou bylo, že byl vůbec předsedou ČSSD Hamáčkem (a jistě to nebyl jen jeho nápad) navržen premiérovi k nominaci na ministra kultury. Nemá k tomu potřebné manažerské zkušenosti a o kultuře na celostátní úrovni nic neví. Nemá ani potřebné vzdělání a také jeho jazyková výbava je podle všeho omezená. Bylo chybou na jeho jménu lpět a stavět to v podstatě jako podmínku dalšího setrvání ČSSD ve vládě. Prostě prezident republiky by jmenování tohoto člověka nikdy nepřipustil.

S překvapením jsem se v úterý z médií dozvěděl, že předseda krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji, Andrt, vyzval předsedu soc. dem. Hamáčka k rezignaci. Kromě jiného proto, že vládní účast ČSSD je prý neúspěšná a že se J. Hamáčkovi nepodařilo prosadit jmenování Šmardy ministrem.

Ústecká organizace ČSSD řízená kmotrem Havelkou, jehož loutkou předseda kraje Andrt je, je t.č. jednou z nejméně úspěšných organizací ČSSD v republice. Tedy myslím volebně. Jsem překvapen, že Andrt a jeho boys zůstávají přesto tvrdošíjně ve svých funkcích.

Pokud bych Hamáčka jako předsedu strany vyzval k rezignaci já, jako jeho jeden z mála politicky úspěšných předchůdců, ještě by se to dalo pochopit.

Ovšem pokud ho vyzývá neumětel, který prohrál vše, co se prohrát dalo, tak je to jednoduše neslýchané. Všichni by s rezignacemi měli začít u sebe. Andrt už od sněmovních voleb na podzim 2017 neměl být ve své funkci. Postupná miniaturizace volebních výsledků ČSSD v Ústeckém kraji nabrala v posledním roce a tři čtvrtě na dynamice. Andrt by měl na stranických grémiích říct, co s tím bude dělat.

Jak je možné, že tento kraj, za mého působení druhý volebně nejsilnější ve straně (byl jsem jeho volebním lídrem), ztratil prakticky všechny politické pozice ve velkých a větších městech a vlastně mu zbývají už jen na krajské úrovni. A za rok a čtvrt už nejspíš nebudou ani ty. Tedy pokud bude sociální demokracii v Ústeckém kraji dál řídit Andrt, Havelka a spol. bekovaní Chovancem. Tito borci byli od počátku proti účasti ČSSD ve vládě. Nepodvolili se demokratickému rozhodnutí většiny členské základny v celostranickém referendu.

Od počátku vládní účasti ČSSD dělají obstrukce. Předseda Hamáček a politické grémium by mělo tyto chlapce a děvčata, řekněme si otevřeně, úplné neumětele, vyzvat k tomu, aby za sebe vyhledali v krátké době schopnější náhradu. Tedy lidi, kteří zajistí úspěch ČSSD v krajských volbách. Přičemž za úspěch v krajských volbách považuji už jen to, že se strana vůbec dostane do krajského zastupitelstva. Proto bude také velmi zaležet na výběru jednoho až dvou špičkových kandidátů za ČSSD, kteří mohou mít šanci se do příštího zastupitelstva kraje dostat. A jsem si jist, že pokud bude krajskou organizaci v Ústí i nadále řídit zcela neschopný Andrt, na nějaký volební úspěch v tomto kraji můžeme jednoduše zapomenout.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

     

cernik

Ad:

novinka

Horník rube uhlí, zemědělec zaseje a sklidí, politik má za úkol domluvit se a dohodnout.


Ne však na čemkoli!

Jiří Volný st.

Vážený pane Paroubku, domnívám se, že nejste v této věci vůbec objektivní. V roce 2017, v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny získala ČSSD v celé ČR 7,27% a v Ústeckém kraji 6,61%. Tedy žádná hitparáda, ale spíš středně podprůměrný výsledek. Navíc oba dobře víme, že stranu táhnou osobnosti, které vystupují v médiích, zejména v televizi. Za propad  celé ČSSD nese hlavní vinu bývalý premiér Sobotka a jeho příliš probruselská a krypto-proimigrantská politika. Předpokládám, že ČSSD v kraji upřednostňuje zájmy námezdně pracujících a zejména lidí, kteří vykonávají těžkou manuální práci. Proto stojí za Jaroslavem Foldynou, který je zdaleka nejznámějším politikem z Ústeckého kraje, dokonce napříč stranami. Mluví se o tom, že na Ministerstu zahraničí přibývají desítky nových pražských sociálních demokratů. Na internetových diskusích je vytýkáno ministru Hamáčkovi, že podporuje boj s údajně lživými výroky, tedy potažmo se svobodou slova. Spekuluje se o vlivu Aspen institutu na jeho rozhodování. To jsou minimálně tři další důvody, proč mohou chtít jeho odvolání. Bod, který žádá odvolání mne také překvapil, ale za dané situace, kdy možná hrozí zrušení některých organizací, je nejlepší obranou útok.

jiri-paroubek

Pane Volný, demokratická diskuse je hezká věc, ale je k ničemu, pokud ta organizace projevuje kolosální neschopnost ve všech volbách po roce 2010. A v posledních dvou letech uz své volební výsledky jen miniaturizue. Je to parta úplných neschopů.

Jiří Volný st.

Klasika. Když se nám něco nelíbí, tak dehonestujeme nositele myšlenky. Jiří Paroubek vynechal, tedy účelově vynechal, některé podstatné skutečnosti. Krajského zasedání se účastnili zástupci všech sedmi okresů a diskuse byla dlouhá a bohatá, tedy demokratická. Závěr byl podpořen všemi účastníky. Bodem číslo jedna bylo zabránění vyloučení Jiřího Foldyny z ČSSD, tedy obrana názorové pestrosti ve straně. Jiří Foldyna byl kritizován za bianco šek případné vládě A.Babiše bez ČSSD.

Honza

Horník rube uhlí, zemědělec zaseje a sklidí, politik má za úkol domluvit se a dohodnout.