Fialový hnus na zahájení kampaně hnutí ANO

Jiri-Paroubek-1403-05
3.9.2021 13:36
Včera proběhlo v Ústí nad Labem, tedy ve volebním kraji A. Babiše, zahájení volební kampaně vládního hnutí ANO.

Hnutí ANO představilo některé své plány, které by jej za jiných okolností pro úvahy seriózního voliče zcela diskvalifikovaly od jeho volby. Mám na mysli především slib hnutí, že se průměrná penze zvýší z letošních necelých 16 tisíc korun na 20 tisíc korun. To s ohledem na nepříznivou fiskální situaci státu, která je prostě realitou, kdy bude potřeba začít výrazněji šetřit, nepovažuji za proveditelné. Tisíc korun  nárůstu v průměru na každého důchodce měsíčně, představuje každoročně zhruba 35 mld. korun nárůstu ve výdajích státního rozpočtu. Takže za celé volební období to bude nejméně 140 mld. Kč. To není reálně dosažitelné. Samozřejmě, že pro mě jako pro důchodce je rajská hudba, poslouchat takové chimérické melodie. Ale....

Druhou věcí, podle mého názoru, pokud chce hnutí ANO vůbec něco udělat s veřejnými financemi, je otázka daní. Musí se zvýšit alespoň v některých položkách. A to podle možnosti,  aniž by to zasáhlo chudší a střední vrstvy českého obyvatelstva. A. Babiš se jen populisticky vyhýbá nepříjemným tématům. Zvyšování daní k nim pochopitelně patří. 

Ale upřímně, jeho protivníci z pěti stran české pravice, včetně Pirátů, jsou ještě horší.

Je pravda, že nejsem voličem hnutí ANO, ale to, co předvedli lidé spojení s jeho pravicovými odpůrci na zahájení volební kampaně hnutí ANO, je fialový hnus. Přivést na zahájení kampaně do Ústí – jaksi mimochodem – syna A. Babiše, aby narušil celý mítink je něco, co silně zavání hyenismem.

Ve svých veřejných vyjádřeních Babiš ml. v Ústí zdůrazňoval, že byl právě vyšetřen jakýmsi zahraničním psychologem a ten prý zjistil, že je normální. No, podle toho, co jsem viděl včera v televizi a soudě podle mluvy Babiše ml., tento mladý muž je, řekněme to slušně, úplně mimo. Potřeboval by zřejmě naléhavě pomoc lékaře.

Popásá ho, zdá se, jakýsi režisér Klusák, který komicky sděloval médiím, že vlastně na Větruši, kde se akce hnutí ANO konala, přijeli ale opravdu jen úplnou náhodou, a že vůbec netušili, že tam A. Babiš st. má nějakou akci.

V našich podmínkách je volební kampaň často pokračováním třídního boje svého druhu. Zejména strany pravice používají jakékoliv prostředky k tomu, aby podle možnosti zničili svého politického protivníka. Ne porazili, ale zničili. Já sám jsem to zažil těsně před volbami do sněmovny v roce 2006, kdy vlastně stejné politické kruhy „zajistily“ zveřejnění zcela lživé tzv. Kubiceho zprávy. Ta byla snůškou drbů, lží a nechutných polopravd, z nichž se později vůbec nic nepotvrdilo. Také já jsem byl v této zprávě obviňován z nechutných trestných činů, z pedofilie a z praní špinavých peněz. Zákeřný útok na A. Babiše prostřednictvím jeho syna, který je prostě - slušně řečeno - mimoň, musí každý slušný člověk odsoudit. A odplivnout si před těmi, kdo ho zosnovali. Myslím, že ta podstata problému je úplně stejná  teď,  jako před lety. Stejně jako v roce 2006, tak i nyní je pravice již osm let od moci a za každou cenu se k ní chce vrátit.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Roland Olbert

KRADE

se úplně  všude,  kde  to jen kde,  milý  autore.

 

A  strana  ČSSD  není  vyjímkou,. jsou to jen  lidi,  kteří  jsou, nebo byli u koryt  a  chtějí  se jen napakovat   do budoucna.

V  realitě  území, 

které  je  naprosto pod diktátem  nadnárodního    řízení,  jsou  tzv. "volby"  pouhou  taškařicí blblých  a  blbějších.

Nepochybuji  o tom, že by  snad  ČSSD  nepřesvědčila, více než   5 %   svých voličů,  aby se v tato provařená partaj 

dostala do  Sněmovny.

Již při  současných  7%, které jakýmsi  povolebním zázrakem  obsadilly  ministerstvo  zahraničíčí  a ministerstvo financí a další,      

antoninsebek

Souhlasím. Také nejsem voličem ANO a přímo k A.B. mám konkrétní připomínky.  

Souhlasím s vystoupením pana Václava Klause, který tento hyenismus rovněž odsoudil.