Hnutí ANO v Praze čistí své řady

krnáčová dekolt
11.4.2018 13:14
Podle nedávného interního průzkumu, který si hnutí ANO zadalo v Praze, by Babišovo hnutí ve volbách do pražského zastupitelstva v době průzkumu získalo pouhopouhých 10% hlasů. Mimochodem, ve stejném průzkumu, který si hnutí ANO zadalo, soc. dem. získala pouhopouhá 3%. Poté co vstoupily v rámci hnutí ANO ve známost údaje o blížícím se volebním debaklu, se dala očekávat rychlá reakce A. Babiše. A také přišla.

Primátorka Krnáčová právě sdělila prostřednictvím MFD, že se již nehodlá na příště zabývat politikou a že se bude věnovat své rodině. Vlastně tak vyloučila i spekulace, které se objevily v předchozích dnech, že by snad mohla odejít na některý zastupitelský úřad ČR v zahraničí. Nejvíce se v souvislosti s ní mluvilo o ambasádě v Německu a Izraeli.

Do voleb v Praze zbývá ještě půl roku, oznámení Krnáčové tak přišlo v poslední chvíli, kdy je možné ještě vyprofilovat nového lídra. A A. Babiš bude muset nyní vytáhnout z klobouku nějaké jméno do čela kandidátky hnutí ANO v Praze. Musí to být jméno natolik zvučné, aby významná část Pražanů uvěřila, že je to muž či žena, kteří jsou schopní dát Praze to, co zatím postrádala. Tedy jasné a promyšlené vedení města, které by plně využilo potenciál města stát se jedním z nejpříjemnějších měst pro život v Evropě i na světě.

Za vedení primátorky Krnáčové se vlastně nepodařilo vyřešit žádný z velkých a důležitých problémů hlavního města. Rada pod jejím vedením nebyla schopná ani seřadit investiční priority podle stupně jejich naléhavosti. Nejasná je stále výstavba trasy D metra, také pokračování výstavby vnitřního městského okruhu a desítky dalších investičních aktivit hl. města.

Ve srovnání s metropolemi Rakouska a Bavorska, Vídní a Mnichovem, Praha zaostává v kvalitě a koncepčnosti řízení města o několik koňských délek. A toto zaostávání se v posledních čtyřech letech ještě dále prohloubilo.

Prostě do čela hl. města musí přijít člověk, který o Praze něco ví. Člověk, který není jenom marketingovým produktem Andreje Babiše, či některé z tradičních politických stran. Takovým marketingovým produktem ostatně je i předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil, který má být kandidátem této strany na pražského primátora. Prostě Pospíšil, jehož bojištěm byly do nedávna západní Čechy, se najednou stal univerzálním vojákem české pravice pro Prahu. Svou volební kampaň bude řídit; coby europoslanec ze své kanceláře v Bruselu....

Problémy Prahy jsou ovšem složité, jak se o tom ostatně přesvědčila i dosavadní primátorka, které trvalo několik let, než zjistila alespoň v základních rysech, o co na radnici jde. Zdá se nicméně, že hnutí ANO pochopilo závažnost situace, a to na rozdíl od jiných, a chce se poprat o vedení v české metropoli zejména dnes se silně favorizovanými Piráty a také s TOP 09, případně s ODS. Šance ODS bych osobně viděl výše nežli šance TOP 09.

Jiří Paroubek

 

Ilustrace z produkce ateo.cz

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Takový všední život v klientelistickém Babištánu.