Ivan David: Prof. Drahoš je popleta

ivan david 2
13.7.2018 06:43
Prof. Jiří Drahoš k jednání o vyslovení důvěry vládě napsal : "Smutný den pro českou demokracii. Padesát let po srpnové invazi a téměř třicet po sametové revoluci máme komunisty zpět u moci. Mají poslanci ANO a ČSSD vůbec nějaké výčitky svědomí, že jim to umožnili?" Ale pane Drahoši, u moci je pan Ing. Babiš, nikoli komunisté. ANO a ČSSD nepomohly k moci komunistům, ale naopak. Ostatně jací to jsou komunisté, když podporují vládu miliardáře?

Poslanci KSČM byli do Poslanecké sněmovny řádně zvoleni v demokratických volbách. U moci jsou v tom smyslu, že mohou hlasovat jako ostatní demokraticky zvolení poslanci. Jestli ono to není tak, že někteří voliči prostě chtěli KSČM v Poslanecké sněmovně, zatímco ne dost voličů chtělo Prof. Drahoše na Hradě. To je demokracie. Měli snad poslanci ANO a ČSSD volat na poslance KSČM: "Nepodporujte nás! My nechceme, aby naše vláda dostala důvěru! Chceme nové volby!" 


Pokud by se voličům více líbily Drahošovu srdci blízké strany STAN, TOP09, ODS KDÚ-ČSL, mohli sestavit vládu a vybavit ji důvěrou oni. Jenže tak to nebylo přes usilovnou snahu mainstreamových médií.

Asi bude nutno umlčet ostatní politické strany, zavést cenzuru, atd., jako na Ukrajině nebo v Turecku. Komunisté by byli ve vězení a nikoho by podporovat nemohli. To by byl pro pana Drahoše radostný den české demokracie! Kdyby se stal prezidentem, jistě by takovou šťastnou demokracii podpořil. A neměl by žádné výčitky svědomí - 100 let od založení Československa a 80 let od jeho zániku.

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Bez ohledu na to, zda existuje, tak DĚKUJI BOHU,

že k tomu trůnu Drahouška nepoustil.

Jiří Volný st.

Pan Jiří Drahoš, během své prezidentské kampaně, přesvědčil mnoho občanů, že disciplína, utvořit si sám svůj vlastní názor, není jeho silnou stránkou. Už dávno jsem napsal, že každý hospodský bavič je tisíckrát přesvědčivější než on. Všiml jsem si na Novinkách zajímavé věci, že komentátor Jiří Pehe překvapivě napsal, že se nejedná o polokomunistickou vládu a žádná osmá, nebo která vlastně, republika se nezrodila. Dokonce i Saša Mitrofanov zařadil do svého příspěvku pár objektivních vět.

novotny

Tak on neumí správně ani stáhnout králíka a nestydí se u toho nechat natáčet ČT...

novotny

Tak on neumí správně ani stáhnout králíka a nestydí se u toho nechat natáčet ČT...

Jan Kopecký

Jiří Drahoš je další bizarní figurkou českého (pseudo-)politického panoptika. Začal jako ne-Zeman a teď chce zkusit štěstí jako ne-Babiš a ne-Komunista?

Jiří Holec jeho osobnost vystihl krátce po jeho "nevítězství" takto:

"Trochu se v tom podobá Tomio Okamurovi: nejdřív se otestujete u veřejnosti, a pak si necháte napsat nějaký politický program."