To necháme pomřít stovky lidí?

vyvadil jiří nový
13.2.2021 13:13
Nechci na tomto místě kritizovat, co udělal Babiš či Hamáček dobře a co špatně. Chci kritizovat fakt, že vybraní ústavní právníci blokují podle své individuální úvahy zásadní řešení státu a tím způsobují, ovšem sami bez postihu, možná oběti na životě a zdraví.

Je to téměř na lynčování. Nevím, zda si vláda vyžádala právní stanoviska k otázce výkladu, kdy je možné vyhlásit nový nouzový stav.

Snad v této zemi neexistují jen Winter či Kysela.

Souhlasím s tím, že například ministr vnitra Hamáček, který by měl mít k ruce dokonalou analýzu právního stavu od svých profesionálů, přistupuje k věcem s lehkostí nezatíženého rutinéra.

V zásadě souhlasím, že pro vyhlášení nového nouzového stavu je třeba nějaká nová situace, ale novou situací je vždy mění- li se rozsah dopadů, omezení ale zřejmě i uvolnění či zhoršuje-li se dramaticky epidemiologická situace a hrozí zvýšená míra obětí na životě a zdraví.

V zásadě také souhlasím s tím, že při změně situace se neprodlužuje stávající nouzový stav, ale vyhlašuje nový, včetně stanovených podmínek, a rozsahu omezení.

Už dávno by takové stanovisko měla mít vláda k dispozici. A bude-li ho mít, může nový výjimečný stav vyhlásit.

Nebude-li ho mít, právo na to nemá.

Tak makejte…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.