Je A. Babiš opravdu čistý?

babiš 1016
22.9.2017 15:39
Podle Zdeňka Jičínského v jeho dnešním rozhovoru zveřejněném na Novinkách a v Právu, se dozvídáme, že politici (a celá veřejnost) by neměli moralizovat, pokud jde o Babišovo případné obvinění z trestného činu, ale měli by brát politickou situaci tak, jak se vyvine.

Hluboce nesouhlasím s takovým názorem. Pokud taková situace nastane a Andrej Babiš bude policií obviněn, jeho hnutí zvítězí ve volbách a on bude pověřen sestavením vlády, je to věc, která může vyvolat krátkodobě velké politické komplikace vč. nepokojů a dlouhodobě prohloubit společenský rozklad. Prostě Andrej Babiš by měl v takovém případě najít za sebe ve svém hnutí náhradu do pozice premiéra. A neměl by dále rozdělovat národ. Je mi líto, že Zdeňku Jičínskému, doyenovi české politiky, to není jasné. Hluboce se mýlí.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Myslím, že ministrem zdravotnictví je sociální demokrat, jsou to zřejmě tedy jeho výsledky.

cernik

Pod pojmem výsledky je míněno co? Např. zachování neplacení nemocenské za prvé 3dny? Či zachované poplatky za pohotovost?

novotny

To jak se nyní chová ČSSD je velice odporné, věřím, že to odradí spoustu jejich voličů. Zmůžou se v převážné většině jen na pomluvy a ubohou argumentaci. Volební sliby příliš nehodnotí - mnoho jich nesplnili. ANO má za sebou výsledky a lidé, kteří nejsou zaslepení pravdoláskařstvím vidí, jak jim ostatní schválně hází klacky pod nohy.

Jiří Volný st.

Politické kauzy v ČR trvají dlouho a po dvou letech jejich síla hodně ochabne a pozorovatele unaví. Andrej Babiš má něco, co jeho soupeři nemají, má výsledky. Za zhruba čtyři roky vybudoval hnutí, které má skoro třetinu voličské přízně. Navíc jako ministr financí dokázal vytvořit přebytkový rozpočet a přitom rozumně, ale docela štědře rozdával ze státní pokladnice. Lidé dávají přednost faktům před sliby a urážkami.

cernik

Úvodem se přiznám, že jsem zaujatý, vůči A. Babišovi nechovám žádné sympatie. Nicméně, pokud dosud je v politice býv. ministr financí Nečasovy vlády,  a vůbec není nijak ani vyšetřován,  pak stíhání A. Babiše bude  dost trapnou epizodou.  A. Babiš je také  vůči silovým složkám nepoměrně těžší soupeř,  než David Rath, při vší úctě k Rathově inteligenci a obratnosti. a konečně nemalý gól do vlastní branky  si dal ministr Chovanec odstavením plk. Šlachty. Ale to vše jistě J. Paroubek ví.