Jiří Paroubek: Drzé Jelínkovy kecy

cssd ruze
15.11.2019 12:44
Hlásná trouba Zaorálka (a dříve Sobotky), komentátor Jelínek, který byl u všech drtivých porážek sociální demokracie, jako poradce V. Špidly v evropských volbách 2004 s výsledkem 8.8% a později Zaorálka a Sobotky, až do jejich trpkého konce se 7% volebního výsledku v roce 2017, píše vesele a bezostyšně své nahlouplé komentáře v Právu.

Bylo pro mě opravdu smutné představení po mém odchodu z vedení ČSSD v roce 2010 vidět, jak parta neschopů ve vedení sociální demokracie a jejich stejně neschopní poradci (ti různí Jelínkové a Otové Novotní, Růžičkové z firmy Bison & Rose) dostali ČSSD z někdejší pozice nejsilnější strany v zemi do pozice politického outsidera.

A tento neschopný poradce dvou neschopných vedení ČSSD, Špidlova a Sobotkova, a všehoschopný komentátor Práva, se odvážil otřít ve svém pátečním komentáři „Hlavně nesmí být smutno“ o mou osobu. Použil přitom slova slavného básníka: „Opustíš li mě, nezahynu…“ . Prý já jsem zahynul... Zatímco sociální demokracie prý vzkvétá…! Ale sociální demokracie právě zrovna nevzkvétá.
Chci připomenout panu lžikomentátorovi, že v době, kdy jsem řídil sociální demokracii, byly obvyklé volební výsledky této strany nad 30 % a nejhorší volební výsledek byl nad 22 % ... Díky mé práci v letech 2005-2010 se strana dostala do pozice nejsilnější strany v zemi na všech úrovních zastupitelských sborů. Ve sněmovně, v senátu, v krajských zastupitelstvech a po komunálních volbách v roce 2010 i ve velkých a větších městech (na podzim 2010 jsem sice již nebyl předsedou, ale Sobotka a spol. mohli ještě parazitovat v komunálních volbách na výsledcích mé práce). Dnes je strana podle posledního průzkumu veřejného mínění dlouhodobě nejvěrohodnější agentury Kantar.CZ na 4,5% volební podpory. Řekněme si otevřeně, že jsou to čísla, která jí agentura dává jen jaksi z útrpnosti. Tedy jinak řečeno, strana je již nespíše pod 4% volební podpory (ostatně ve volbách do EP takového výsledku již dosáhla).

Kam jste to chlapci a děvčata z Lidového domu dovedli se svými poradci jako je L. Jelínek...?

Divit se dnes mladým politikům typu Zimoly nebo Netolického, že hledají cestu ke své vlastní politické záchraně nejrůznějšími způsoby příliš nelze. A to třeba i za cenu politické bigamie. Je to pro mě velmi smutné představeni.

Ale ještě mi to nedá, abych se nezastavil u jedné věci. Podle různých indicií, ke kterým jsem získal v posledních dvou a půl letech přístup, si důvodně myslím, že okolí Sobotky, tedy zejména hoši z agentury Bison & Rose, proti mně pracovali již od poloviny roku 2007. Tedy zhruba tři roky předtím, než jsem zakončil svou úspěšnou misi v čele sociální demokracie, coby předseda této strany. Jejich koníkem byl Slávek Sobotka a jejich finančním zázemím prachy miliardáře Bakaly, pro kterého ostatně pracují dodnes (stejně tak R. Pokorný). Ještě dnes se ptám, proč vlastně v polovině roku 2007 tehdy jediné do té doby vůči ČSSD a mě osobně nakloněné tištěné médium - Právo začalo psát ostře proti mně. Čím to asi bylo způsobeno?

A od června 2010, kdy jsem přestal být předsedou sociální demokracie, už mě Právo nezveřejnilo nikdy ani jediný článek, které redakci těchto (dříve) levicových novin pravidelně zasílám. Ten bojkot a nepříznivé psaní o mé osobě však začal v zásadě už v polovině roku 2007. Tento bojkot v posledních letech se týká mé osoby i např. v ČT. Je třeba dodat, že chlapci z Bison & Rose dělali a možná ještě dělají marketing generálního ředitele ČT Dvořáka.Tam je možné hledat důvody tohoto bojkotu.

Po vítězných volbách do sněmovny v roce 2010 jsem odešel z vedení sociální demokracie. Bylo mi odporné mj. jednat o koaliční vládě s představiteli Věcí veřejných. Přenechal jsem toto potěšení a rád představitelům ODS a TOP 09. A ti se z toho nemohou vzpamatovat dodnes…

Hoši z agentury Bison & Rose ale dosáhli tehdy svého. Do čela ČSSD se dostal jejich chráněnec Sobotka. Jaké katastrofální důsledky to mělo pro ČSSD, netřeba dnes zdůrazňovat.

Bisoni podle mých informací již ukončili svou misi v ČSSD a v současné době pracují dále pro Bakalu a také pro ODS. Radek Pokorný ovšem převzal jejich sítě v médiích, což je vidět na mediální preferenci některých rádoby osobností z ČSSD, které dostávají zejména v Právu, TV Seznam a Novinkách neúměrně velký prostor (Valachová, Šmarda a další). Ale čím větší tito lidé dostávají prostor, tím více padá podpora ČSSD.

Jelínek by se spíše měl zabývat tím, jaká byla a ještě stále je role některých kmotrů v ČSSD, kteří přivedli tuto stranu do zkázy. A také, co dělat s přebujelým klientelismem v této straně. To jsou, podle mého názoru, dvě hlavní příčiny ohromného poklesu důvěryhodnosti ČSSD.
A měl by sám zvážit, zda by snad nebylo lepší, aby se věnoval nějaké jiné činnosti, než-li neúspěšnému poradenství neúspěšným politikům ČSSD, jejichž hlásnou troubou v Právu je.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: analýza

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Pan Paroubek zajímavě popisuje dobu, kdy byl ve vedení ČSSD
a tzv. lineárně, to srovnává s dnešní dobou.
Sice dobře popisuje současné představitele ČSSD,
ale to nepostačí.
Krize a pád preferencí postihuje totiž soc.-dem. strany po celé Evropě.
A určitě to není jenom tím, že to způsobojí nějací tamní Bisoni, či Sobotkové.
Je třeba se zaměřit na analýzu příčin tohoto poklesu, 
což, to uznávám,  není jednoduché.
Jedním z potřebných kroků je vysvětlovat lidem, že se nemají (nijak moc) dobře.
Což politici obecně nedělají rádi, místo toho si to zjednodušují, tzv. pohledem do budoucna, 
a radami, jak s nimi bude lépe.
Jistě, při dnešní chudobě, nejde většinou o riziko umření hladem jako za světové krize v 30tých letech, ale 

dnešní chudoba je dost vysoká, asi možná 15% ve vyspělých státech
a dále chudoba a prekarizovaná práce, ta se dědí. 

Minulost, ta politická, je popsána celkem uspokojivě, 
avšak popis a následná analýza současnosti je celkem chabá.
Čili politický program by neměl být stavěn tzv. na písku.

 Jinak půjde o vyprávění kočovníkům na Sahaře v době glogálního oteplování, 
o době ledové a lovu mamutů.

vasevec

Vážený pane Kopecký, máte pravdu, že text nelze sdílet a url tohoto článku je při snaze sdílet tento konkrétní článek Facebooku blokována. Při našem testu se objevilo pouze sdělení o blokaci, bez dalšího odůvodnění či upozornění. Jiné stránky sdílet lze. Možná jde o chybu nějakého algoritmu FB, ale také může jít o aktivitu nějakých odpůrců obsahu článku pana Paroubka, kteří správcům FB nahlašovali ono "porušování zásad komunity". Prý se tak někteří "demokraté" chovají. Pokud chcete text sdíle, doporučujeme ho pro publikaci na FB okopírovat a publikovat.  V každém případě děkujeme za upozornění, budeme situaci sledovat a při opakování se u FB dotazovat.. 

opatovice328

Souhlasím s Vámi, pane Paroubku, tou nejzajimavější věci je to, jak si spokojeně na těch 4.5 % prefencí ted´současná ČSSD chrohtá.  Ono to není 4.5%, já to typuji tak na 3 %. Já jsem dokonce názoru, že současné vedení tu ČSSD likvidují záměrně, tedy na něčí pokyn, na čí, to už at´si každý domyslí sám. Já tvrdím jednu věc, že se nám americká základna v ČR vrátí znovu na stůl, ale ne dříve, než se podaří zlikvidovat síly, které by byly proti, a to je ČSSD a KSČ. S Babišem samozřejmě vůbec nelze počítat jako s pronárodní silou. Mám jen jeden dotaz k panu Paroubkovi, to se nedalo zabránit v době vašeho předsedání ČSSD kariérnímu růstu takových bezcharakterních lidí v ČSSD, jako byl Zaorálek, Sobotka, Štech, Hamáčet atd.?  

Jan Kopecký

Ve chvíli, kdy jsem chtěl umístit odkaz na tento článek na FACEBOOK, vyskočila mi pozoruhodná odpověď:

  • Váš obsah nejde sdílet, protože odkaz porušuje naše zásady komunity
  • Pokud si myslíte, že to není proti našim zásadám komunity, dejte nám vědět.


Je nablízku nějaký znalec, který by mně i ostatním vysvětlit,
jaký algoritmus tu je na Facebooku aktivován a čím ?

Děkuji -
JK

Jiří Volný st.

Mladá krev v ČSSD přetvořila stranu v moderní čtyřprocentní subjekt s občasnými sociálními výstřely paní Maláčové. Jedná se v podstatě o křížence mezi Zelenými a TOP-09. Před euro-volbami se předpokládalo, že nejvíc ztratí SPD, protože její voliči projeví svůj odpor k EU tak, že k volbám nepřijdou. "Skvělý" Kantar předpovídal ČSSD volební potenciál 11%, skutečný výsledek pod 4% překvapil i mne, skeptika, odhadl jsem už půl roku před volbami 5%. Eurohujerství společně s koketováním s migranty a LGBT je cesta do pekel. 

Jiří Paroubek by to měl, podle mého nepodstatného názoru, vzít z té lepší stránky. Pořád je pro mládežníky nebezpečným soupeřem, na kterého musí kydat hnůj a to není až tak málo.