Kdyby hloupost nadnášela

balonek 17
6.1.2017 16:41
Nová hejtmanka Středočeského kraje Jermanová přišla na geniální myšlenku. A to že by konečnou stanicí jedné z tras pražského metra mohla být stanice v Jesenici, a tedy na území Středočeského kraje. Z pražského metra by se tak stalo jakési metropolitní metro.

Paní hejtmanka hned bezelstně dodala, že k tomu vlastně nemá ekonomické ani jiné kalkulace a je to „jen nápad“. Řekněme si otevřeně, že je to hloupý nápad a nápad, který paní hejtmanku zcela diskvalifikuje z toho, aby ji někdo dále bral vážně. Stanice metra sama o sobě stojí zhruba miliardu korun. „Něco“ stojí také tubus metra, který by k té stanici z území Prahy vedl. A hejtmanka se ani nezmínila o tom,že by ty cca 2 miliardy za výletní trasu do Jesenice byla ochotná ze středočeského krajského rozpočtu jaksi zaplatit.

Jestli může Babišovy ambice stát se premiérem a předsedou zdaleka nejsilnější politické volební formace v zemi něco ohrozit, tak jsou to jeho vlastní lidé. Pokud bude paní hejtmanka Jermanová pokračovat ve velkovýrobě hloupostí tohoto typu, měl by se jí dát prostor...

Faktem ovšem je, že si skvělého nápadu Jermanové nikdo z představitelů ČSSD ani z jiné politické strany nepovšiml. Ostatně pochopitelně, neboť strany tradiční pravice jsou s Jermanovou zastoupeny v krajské koalici. Takže budou k podobným hloupostem paní hejtmanky mlčet. Překvapivé je tedy mlčení pouze od sociální demokracie.

Zdá se, že obě dvě dámy, které provádějí Babišovu politiku v centru Čech, tedy v Praze a ve Středočeském kraji, se opravdu podařily. Jedna je lepší nežli druhá.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Kritika pro kritiku, pane Paroubku. Myšlenku zavedení metra do Jesenice opatrně podpořila i primátorka hl.m.Prahy. Zdůvodňuje to tím, že na jih od hlavního města je rozeseto mnoho satelitních míst, odkud každý den jezdí do Prahy za prací velké množství lidí a silniční tahy se se zvýšenou kapacitou jen stěží vyrovnávají. Navíc konečná plánované trasy metra D by měla být v Písnici, které leží od Jesenice nějaké tři kilometry a i do ní by už metro nejezdilo pod povrchem, takže prodloužení po povrchu by už žádný větší problém nebyl a nestálo by to další velké miliardy. Na pokrytí nákladů by se samozřejmě Praha a Středočeský kraj spolupodíleli. Tak kde je problém?