Jiří Paroubek: Kolik Olova uneseme

obrazek
30.7.2013 08:37
Říká se, že staré psy novým kouskům nenaučíš. Já bych spíše řekl, že se neodnaučí postupům, které se jim minulosti osvědčily. Vzpomínám si na akci Olovo, kdy blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Zemana na Úřadu vlády připravoval milý, difamační spisek Olovo. Ten měl zhovadit tehdejší místopředsedkyni ČSSD Petru Buzkovou. Připomenu jen, že v té době byl Zeman předsedou této strany a ona jeho velmi blízkou spolupracovnicí. Lumpárna byla díky statečnosti doktora Šarapatky odhalena.

Včera jsem ve dvou českých médiích zaznamenal články podobně difamačního charakteru, týkající se ovšem mé osoby. Co se stalo příčinou dvou "vystřelených" malých Olůvek? Je to jasné: Mé poněkud nekompromisní výhrady vůči Zemanově vládě, způsobu jejího vzniku a kreatůrám typu Fischera, Rusnoka, Benešové, Balvína ad., které sděluji veřejnosti. Bohužel, ani M. Zeman se za jedenáct let pobytu mimo vysokou politiku vůbec nezměnil. A když, tak ne k lepšímu. To vše píši vlastně velmi nerad, protože jsem Zemana veřejně podpořil nejen před druhým, ale již i před prvním kolem prezidentské volby.

Teď si chudák ten náš Miloš vzal do hlavy blouznivou myšlenku, že je reinkarnací generála de Gaulla a že je povolán jako on v roce 1958 převzít do svých rukou výkonnou moc ve státě. Z premiéra udělá - podobně jako v případě J. Rusnoka - jakéhosi nejvyššího státního příručího a v sedmdesáti letech to začne zachraňovat. Směšné? No, jak ho znám, on sám tomu věří, že to zvládne. Já na základě své zkušenosti z výkonu funkce premiéra nevěřím, že by muž, který už jaksi není v plném rozpuku sil (a to říkám při pohledu na fyzickou kondici M. Zemana velmi šetrně) mohl takový gigantický úkol dobře zvládnout. Správě státu není možné se věnovat hodinu či dvě před obědem a pak - po posílení pár štamprlaty - ještě sporadicky pár hodin po obědě. Vedení státu je velmi náročná disciplína a v tom nepomůže premiér, degradovaný na příručího, a kámošové z mokré čtvrti.

První Olůvko vystřelilo 11 let po údajném spáchání virtuálního činu. Podle článku na objednávku v posledním čísle Týdne jsem se včera dozvěděl, že to já a jen já jsem způsobil, že se dnes město Praha nemůže v Bruselu dostat k dotaci na modernizaci čistírny odpadních vod. Že to já a jen já jsem způsobil prý okasní prodej třetinového majetkového podílu města Prahy v Pražských vodovodech a kanalizacích a.s. (PVK). Zemanovští pisálkové jsou pořád stejní, celá léta. Řekněme, že jsou nedokonalí. Abych nemusel napsat, že jsou blbí. Zapomněli totiž, že to byla Zemanova vláda, která v roce 2000 privatizovala dvě třetiny PVK. Takže to byla Zemanova vláda, která způsobila dnešní problém v dotacích na čistírnu odpadních vod. Bdělý pan prokurátor Ištvan se může zabývat další kauzou: Proč Zemanova vláda nepřevedla celý podíl státu v PVK na město Prahu, tak, jak to v roce 2000 požadoval tehdejší klub zastupitelů ČSSD na pražské radnici? Důvody jsou jasné... Pan Ištvan má jistě velkou imaginaci.

Majitelem Týdne je můj starý známý M. Soukup, mediální magnát. Je pro mne trochu novinkou, že spolupracuje se Zemanovci. Ale proti gustu žádný dišputát.

Druhé Olůvko, které po mně bylo "vystřeleno" tentýž den v Parlamentních listech, je to, že nový Fouquier-Tinville z doby jakobínské diktatury, prokurátor Ištvan se svým týmem organizuje vyšetřování lumpáren souvisejících se solárním byznysem. Vedle Langera a Topolánka prý vyšetřují i mne. Už údajný holport s těmito pány, s nimiž jsem, jak známo, nikdy nebyl právě v ideálních vztazích, staví celou věc do velmi nepravděpodobného světla. Že bych dělal byznys s těmito dvěma vykřičenými firmami, tomu nemůže uvěřit snad ani sám prokurátor Ištvan. Připomínám, že v roce 2009 už jsem nebyl českým premiérem a neměl jsem tedy možnost ovlivňovat věci ve svůj prospěch. A proč si myslím, že vím, kdo za tím stojí? No, ve výčtu skutečných i virtuálních lumpů, kteří jsou v článku uvedeni, chybí jeden důležitý: ministr Zemanovy vlády J. Fischer. Tedy jediný, kterého by nechtěli vyšetřovat právě - Zemanovci. Mimochodem, článek v Parlamentních listech se odvolává na článek v Savovově Euru (pan Savov úzce spolupracuje s panem Soukupem, jak známo), které čtou už jen výstředníci.

No a třetí broček se mně opravdu, ale opravdu dotknul. Má strana LEV 21 prý uvažuje o podpoře Rusnokovy vlády. No, to už mě tedy nadzvedlo ze židle. Tak to prrr, a uklidnilo mě to zároveň. Uklidnilo mě to proto, že jsem si uvědomil, že se jedná o úplně stejný pokus o mediální manipulaci jako v případě ODS, LIDEM a ČSSD. Jde o to přes "PíáRisty" vytvořit v médiích zdání, že podpora Rusnokovy vlády je vlastně hotová. Že všichni jsou rozpolceni, rozvráceni a už už se třepou podpořit vládu velkého kormidelníka. No, za dva poslance LEV 21 můžu říci, že to nehrozí. Opravdu ne.

S praxí Olůvek a broků je třeba rychle skončit. Proto by vedřinová vláda neměla o mnoho přežít současná vedra.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky

Pane Nižbore, problém je v tom, že sněmovnu si kapříci nevypustí...takže je nutno volit menší zlo, ale to jsme v kruhu, situaci by měly rozseknout nové volby...ale vydrží soc.dem preference.., kdo se dostane do parlamentu...stačí predikovat, či interpolovat z průzkumu preferencí. Pochopitelně SWOT analýza vyjde podle toho kdo ji provádí a jak si nastaví kriteria.. Nedosáhne stejný výsledek prvicový analytik s levicovým...ale to je spíš pro politology...každá strana má jiný cíl, má jiný program...Pro někoho je silná stránka zabezpečení růstu, pro někoho nízké daně, ale zde bych byl opatrný...podívejte se co slibovala ODS v oblasti  daní a jaká je realita. Rozhodují voliči, o volbách je volič král (Tigrid)...ale zase, co naslibovay VV, před volbami, oblbly lidi. Kroužkováním lze vyřadit některé profláknuté kandidáty (Langer), některé profláknuté může volič z nevolitelného místa kroužkováním ostatních vystřelit do palamenu (Benda). Nejlepší a nejlevnější způsob vlády...je osvícený panovník...ale  nejen v poslední době se z něj často stane diktátor...jeho zbláznění se, nemá kdo kontrolovat. Dle mého názoru u nás vše nastalo nekontrlovanou, nekontrvatelnou  privatizací (úprk ekonomů před právníky), prostě se zhaslo na dlouhou dobu, jako u Formana (hoří má panenko)               . Privatizovalo se   napříč politickým spektrem, další problémem byla prezidentská volba bez změny ústavy...pochopitelně, poslanci všech stran pro ni zvedli ruku, ale je naše země, která je ovládána medii, které jsou v rukou pravice, pseudopravice, mediálních magnátů  či zahraničí na tento typ volby připravena...ten poslanec, který by pro přímou volbu nehlasoval..byl by medii roznesen. Nedělám si iluzi, že poslanci soc.dem, jsou svatí...několikrát jsem se dotazoval p.Škromacha  proč zvedl ruku pro fotovoltaiku, když jako absolvent elektrtechnické falulty musel vědět co udělá takový nejistý zdroj v síti...bez odpovědi. Nyní sčítají co takový zdroj stojí daňové poplatníky, ale doposud majitele velkých parků fotovoltaiky neznáme...asi známe...ale proč je zveřejňovat...když to plebs zaplatí. Zjišťuji, že i já jsem se dostal do smyčky, takže dle mne je řešení podpora Rusnokovy vlády, třeba za příslib předčasných voleb...tedy žádná Nečasova vláda s pí.Němcovou v čele.

 

karel-nizbor

Vážený pane Pazdero, nemohu mluvit za pana Paroubka, nicméně Vámi zmíněná SWOT analýza, pokud bych byl poslanec a vytvářel bych si ji, by byla ostře proti Rusnokově vládě. Jediná možnost, jak by šla současná situace řešit je rozpuštění sněmovny. To také pan Paroubek podporoval. Teď už bude každá další možnost horší nebo ještě horší. Jestli ČSSD hovoří o tom, že se nesmí dostat k moci pravice, a že vláda Němcové by byla vládou Petra Nečase bez Petra Nečase, tak pak já říkám, že Rusnokova vláda je vlastně také takovou Nečasovou vládou bez Nečase a ostatních...

pavlovsky

Pane Paroubku, pakliže berete můj příspěvek tak, že patří do množiny těch co si z Vás dělají srandu, jste na šptné adrese. Jen jsem popsal můj názor , tedy názor důchodce ve věku 72 let na to jak se mi jeví současné štěpení levice. Pochopitelně, každý ví, že p.Rusnok není žádný socialista, o p.Fišerovi také nepochybuji, že je na pravicové straně spektra. Ale dle mého názoru, jak jsem se ve svém příspěvku zmínil, protože nemám přístup k mateiálům, abych mohl udělat kompetní analýzu....a ani nejsem k tomu kompetentní (jsem bývalý technokrat v energetice), tak je stále lepší menší zlo, než Nečasova vláda bez Nečase...Vy jste také pravděpodobně volil v lednu p.Zemana jako menší zlo, znal jste jej... a volil. Pakliže Rusnokova vláda, nedostane důvěru..druhý pokus "přislíbil" p.Zeman bývalé koalici...tito kapříci si rybník nevypustí...koalice by dožila do řádných voleb, fakt je, že by se na ni dobře z opozičních lavic současné levici dobře útočilo. Navíc se mi dělení na levičáky a pravičáky moc nelíbí...vzpomeňte kdo privatizoval banky, dle tohoto dělení to byla levice. Trochu absurdní scénář...představte si, že Rusnokova vládu nedosanee důvěru, nastoupí vláda pí Němcové...která k tomu nemá žádnou kompetenci navíc je moc emociální...nastane zpětný pohyb na ministersvech...tedy nové "škatule hejbejte se." Prostý lid z toho bude tumpachový...poslanci skončí...s tučným odstupným...další nároky na odstupné bude mít jak Rusnokova vláda, tak vláda pí. Němcové...ano na tomto stavu budete participovat Vy tím, že nepodpoříte Rusnokovu vládu.  Možná, že Vám můj scenář připadá moc absurdní, ale já jej považuji za reálný...na to mám snad právo. Já se politikou neživím. Pane Paroubku    zvažte co svou nepodporou Rusnokovy vldáy způsobíte, o to vlastně žádám všechny poslance, kteří mají na mysli zastavení destrukce naší republiky. Všichni poslanci znají SWOP analýzu...kde se hodnotí silné a slabé stránky , příležitosti a nebezpečí. Je to analýza pro rozhodovací proces manažera, která pomůže každému poslanci, aby opravdu, ale opravdu hlasoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. 

jiri-paroubek

Panové, nedělejte si ze mě srandu. Rusnok přece není žádný levicový politik. Je to mnohaletý lobbista penzijních fondů, dlouholetý člen NERVu, který připravoval největší prasečiny pro Nečasovu vládu. Chcete citace? Dodám je. Fischer je snad nějaký levicový politik? Ani náhodou. A co Balvín, který navrhuje krácení sociálních výdajů? A jaká změna je Holcát? To je přece pravičák, jak když vyšije.

Pánové, chce to soudnost. Tuto vládu, ani přechod k poloprezidentskému systému nepodpořím. A bláboly o jednotě levice? Na tu Zeman kašlal deset let, jen se mstil. O jednotě jeho lidé hovoří jen tehdy, když si myslí, že je to pro ně výhodné. Jinak neslyší...

pavlovsky

Domnívám se, že záměr rozeštvat levici vychází, nemám dost podkladů pro analýzu,  nyslím si však, že hlavní roli hrají media, třeba když "nezávislé" Právo ve včerejším Mitrofanově sloupci píše, že do pořadů zve ČT ministra, který neprošel žádnými volbami...probůh co je pidistrana Lidem...která sedí v Parlamentu a neprošla volbami vůbec.., podobně strana LEV, ale její dva poslanci alespoň vždy hlasují stejně jako soc dem. MŮJ NÁZOR JE TAKOVÝ, ŽE  VE VOLBÁCH VOLÍM STRANU, KDYŽ POSLANEC ODSTOUPÍ, ČI PŘEBĚHNE... MĚL BY NASTOUPIT JINÝ ZE ZVOLENÉ STRANY.  Nedovedu si představit, že bych vedle kandidátů na poslance strany volil někoho jiného z jiné strany...to by byl teprve guláš.

To ještě PRÁVO,  aspoň občas píše pro lidi. To co se objevuje v Bakalových listech, či nyní V Babišově tiskovém impériu...tam se dají číst rady pro kutily, rady pro hospodyňky, či jak si zachovat manželství po nevěře.

Otázkou je v čím žoldu media pracují...i to Právo asi není nezávislé. Vezměte si destrukci našeho zemědělství...cena mléka roste, vepřového nevyrábíme ani polovinu spotřeby, ze zemědělské půdy se stávají elektrárny a logistické základny pro obchodní řetězce

Už jsem se zde zmínil, že většinou souhlasím s návrhy p.Paroubka, ale že neměl opuštět soc.dem. a nechat ji řídit kluky, kteří mají jen ambice, to už jsem zde psal. Levice by měla být jednotná i v nastávající podpoře Rusnokovy vlády...mluvit zde o Svatoplukových proutcích je asi zbytečné

schlimbach

Pane Nižbore, texty pana Dimnuna čtu vždy, protože je to i dle mého názoru velmi dobrý prognostik a dokud bude politika chápána jako boj dvou a více nesmiřitelných stran, bude jím i nadále.

To, co se nyní děje jsem také avizoval již 17.6.2013 zde na VaVě ve svém blogu. Nedělám si žádné iluze ani o jednom aktivním politikovi v posledních 23 letech.

To, že ve volbách dopadne ČSSD bídně, jsem zde již také mnohokrát zmiňoval. Stejně tak, jako i to, že žádná partaj nemá ve svém programu nic, co by dokázalo přinést pozitivní změnu této zemi a jejímu lidu.

Není to vůbec o levici a pravici - v životě potřebujeme oboje. Nemůže to být tedy boj pravice proti levici a naopak. Je třeba přijít s programem, který umožní spolupráci obou stran a tím i pozitivní rozkvět společnosti a jejich obyvatel.

Kdo má pravdu? Zeman nebo Paroubek? Z pohledu výše uvedeného je to zcela bezpředmětný dotaz. Má pan paroubek skutečně tolik energie a času, aby se mohl věnovat těmto žabomyším válkám? Není už skutečně na čase odpoutat se od těchto "zbytečností" a ukázat, kdo je moudřejší? Pokud přece přijde kdokoliv s novým projektem, který umožní opravdovou změnu, pomůže tím všem skupinám obyvatelstva a potom ať si ten nebo onen říká co chce - není to podstatné. Podstatná je vize a její konkrétní naplnění. K tomu však potřebujete voliče. Ty získáte pouze tehdy, když pro ně něco uděláte, když je nadchnete pro tu vizi. Abyste to mohl ale udělat, musíte nejdříve "hořet" i vy sám. Změna z pozice názoru, že stačí stávající systém jen mírně poupravit, je mylná - je třeba provést zcela nové nastavení systému, aby umožnil spolupráci různých skupin obyvatelstva navzájem, ne tupou nevraživost a konkurenci mezi nimi, kdy jeden doplácí na druhého, kdy jeden se směje a druhý suší hubu.

Věřte, že vím, o čem píšu. Svoji alternativní reformu nikomu nevnucuji, ale může být v případě zájmu základem pro změnu, protože umožňuje všem vrstvám obyvatelstva lepší život a může lidem dát dostatek času pro jejich duchovní růst, pokud budou o něj stát. Jen je třeba odvrhnout zažité a tupé stereotypy, které nás samy zotročují a navíc ani nejsou logické a pravdivé. Jejich pravdivost nám byla vmanipulována všehoschopnými lidmi bez svědomí.

Neustále se zde vedou války proti Zemanovi a zemanovcům. Bude vládnout Rusnokova vláda? No bóže, ať do voleb vládne. Že to pomůže Babišovi a Okamurovi - těžko, protože národ již není tak hloupý jako před několika lety. Stalo se totiž velmi mnoho zásadních událostí, na které nemají lidé vliv, protože ty události se odehrály ve Vesmíru, nicméně nás všechny ovlivňují, lidé se rozpomínají na své kořeny, někteří uvědomněle, jiní pouze podvědomě...

Podívejte se na to, co prezident dělá z jiného pohledu. Dělá jen to, co slíbil lidem ve volební kampani. Dává příležitost pravici i levici, zamyslet se, zda jdou správnou cestou. Dává čas k tomu, aby se alespoň někdo vzpamatoval a šel do voleb konečně se skutečnou změnou. Proč by tou hybnou silou měla být pravice? Proč by jí měla být levice?

Může toho pan Paroubek využít? Jistě, může - záleží to ale na něm, zda "překročí svůj stín". Pokud nepřekročí, nemůže se nikdo divit, že LEV21 nepřekročí práh Sněmovny po volbách, že ubere levici 2 - 3% a to, pokud mu bude přát alespoň trochu štěstí - výsledek budeme znát do roka, to již není tak dlouhá doba.

Ekonomický model společnosti vymyslel člověk, neseslal ho žádný bůh. Proto i člověk ho může změnit. Pokud ta změna má mít smysl, musí být změněno vše, co spolu vzájemně souvisí - jak již psal J.A. Komenský.

Ještě jedna poznámka - strana nebo hnutí budované jako strana nebo hnutí "jednoho muže" je zralé na odpis velmi snadno a velmi rychle, stačí, když ten jeden muž je dehonestován a dlouhodobá práce celého kolektivu lidí je pryč. Jste si jist, že toto nebezpečí všichni beze zbytku chápou a jsou schopni ho eliminovat?

karel-nizbor

Pane Kulíku, najděte mi článek, kde se v souvislosti s vyjádřením pana Ištvana nehovoří o Jiřím Paroubkovi... Je to možná jednoduché: "Půjdu po krku solárníkům, kterým se už dlouho věnuji." a off-record: "Napište tam, že může jít o Topolánka, Dalíka a Paroubka, ať se to víc čte." To je přeci standardní novinářská práce...

rku

Pane Nižbore,

státní zástupce řekl, že solárníkům se policie již nějakou dobu věnuje. Paroubka nejmenoval. Nevím, jestli jste to přehlédl, nebo si skutečnost upravujete aby se vám hodila do vaši teorie.

karel-nizbor

Vážený pane Schlimbachu,

nic takového přeci neříkám. Jen je třeba se kriticky zamyslet nad některými věcmi. Jak jsem psal - pan Ištvan se sešel se Zemanem a hned na druhý den oznámil, že se bude věnovat solárníkům, a aby bylo toto téma chytlavější, bylo zmíněno i jméno Jiřího Paroubka, hned vedle pánů Dalíka s Topolánkem. Vám se to opravdu nezdá ani trochu divné?

Co se týče Jiřího Paroubka, asi jste si nevšiml, že Jiří Paroubek je ve sněmovně snad už posledním exemplářem sociálního demokrata, který postupuje přesně v souladu s programem, za který byl v roce 2010 zvolen. Podívejte se na sociální demokracii. Utápí se v nějakých vnitřních sporech, není vůbec čitelná. Tak nejdřív nechce první pokus, pak řekne, že chce druhý pokus, pak najednou přijde pan Hašek s tím, že Rusnokova vláda zase není tak špatná atd. Někteří argumentují, že Rusnok má větší šance získat důvěru než Bohuslav Sobotka. Já si to prostě nemyslím. Myslím, že oba mají stejné šance, aby jim byla vyslovena nedůvěra. Takže budeme mít tak či onak vládu v demisi. Dokud pan prezident nedá druhý pokus, což ale není časově nijak ukotveno - tedy obecně vzato, Rusnokova vláda tady bude až do řádných voleb v květnu. A ČSSD? Ztratí opoziční potenciál. Témata bude udávat vláda Jiřího Rusnoka. ČSSD - pokud vládu podpoří - bude jen takové "béčko". Prostor ke kritice připadne pravici, která se zmátoří.

A samozřejmě musím zmínit také to, že Rusnokova vláda je stejně pravicová, jako vláda Petra Nečase. Je to vlastně také taková Nečasova vláda bez Nečase, ale také bez všech ostatních. Bude však pokračovat v kolejích pravice. Jiří Rusnok byl člen vládního NERVu, lobboval za penzijní fondy. A mohl bych poračovat. Vždyť ve vládě není skoro žádný levicový ministr, všechno jsou to buď kariéristé nebo lidé vedeni mstou. Stejně, jako celá vláda.

Pane Schlimbachu - jak jsem už zde jednou někde psal. Je třeba se ptát, co by udělal Schwarzenberg, pokud by byl prezidentem - na druhý den by dal vládu Němcové, ta by se motala v krizích až do řádných voleb. Pravice by skončila totálně poražena, ČSSD by mohla mít oněch 30%, které jí přisuzují průzkumy. Miloš Zeman však tímto svým postupem zajistil, aby ČSSD po volbách nostalgicky vzpomínala, jak velký úspěch pro ni bylo těch 22% ve volbách v roce 2010, protože takový výsledek v tomto případě v žádném případě nezíská. Pravice se zmátoří, subjekty jako je ANO a Úsvit pánů Babiše a Okamury dostanou rok na mobilizaci.

Pane Schlinbachu, sečteno a podtrženo - Miloš Zeman svým postupem poškodí levici a otevře dveře levici a podivným subjektům, o kterých jsem hovořil výše. Miloš Zeman není žádný levičák, a už vůbec to není sociální demokrat. Rusnokova vláda není levicová vláda. Jiří Paroubek v tom, co o této vládě říká, má pravdu. Pokud se sociální demokracie vydá patolízalskou cestou pana Haška, smetanu slízne SPOZ a sociální demokracie ostrouhá. Po volbách v roce 2014 si na má slova vzpomenete...

P.S.1: Určitě si nemyslím, že vše na tomto serveru je úžasné, a myslím, že jeho tvůrci a autoři nechtějí, aby jim někdo říkal, že jsou nejlepší a poplácával je po rameni. Tady se ale, pane Schlimbachu, hraje o budoucnost levice. A já jsem toho názoru, že Jiřímu Paroubkovi jde o budoucnost levice. Je jedno, v jaké je straně, pořád je sociálním demokratem. ČSSD po revoluci obnovoval, byl jejím premiérem, předsedou (podle mnohých členů strany jedním z nejlepších). A já věřím, že jestli něco nechce, tak je to osud ČSSD, který narýsoval Miloš Zeman. Tedy cesta vedoucí k úpadku této strany...

P.S.2.: Ještě poznámka, pane Schlimbachu, když hovoříte o ukřivděnosti Jiřího Paroubka, měl byste zmínit i ukřivděnost Miloše Zemana. To je totiž jeho hlavní motor při spřádání tohoto jeho plánu. Sociální demokracie za dob Vladimíra Špidly se rozhodla Miloše Zemana "zaříznout" při prezidentské volbě a tedy umožnit, aby byl prezidentem Václav Klaus, kterého celou dobu tato strana kritizovala. Pak se nechala svým vlastním populismem nachytat na přímou volbu a umožnit tak nástup Miloše Zemana, čehož bude hořce litovat... Znovu opakuji - po volbách v roce 2014 si na má slova vzpomenete. A ještě jedna věc - zkuste si přečíst texty Petra Dimuna na tomto webu, který toto celé prorokoval už v době, kdy se začalo o přímé volbě prezidenta mluvit. Jeho slova se plní do puntíku. Je to tedy velmi dobrý prognostik a já nemám důvod si myslet, že to, co píše o Zemanovi teď, se za pár měsíců opravdu nestane.

schlimbach

Pane Nižbore, odkazujete mě na média, která nečtu. Proč sem chodím? Snad proto, že se stane zázrak a pan Paroubek se vykašle na svoji ukřivděnost a začne něco dělat pro lidi. Až se tak stane, chci být u toho :)

Pokud chcete, aby sem chodili jen lidé, kteří budou všem poklepávat na rameno a povídat, jak jsme všichni úžasní, stačí říci. V takové skupině být opravdu nemusím.

karel-nizbor

Přátelé, kdo si ty články, o kterých autor píše, přečetl, musel v tom vidět notnou dávku snahy jej pošpinit. A opravdu myslím, že vítr fouká z Hradu. Tak pan prezident se potká s Ištvanem, a ten na druhý den oznámí svůj záměr "zatočit se solárními kmotry", aniž by jmenoval Jana Fischera, který to všechno zavinil svou nečinností, ač byl na to upozorňován svým předchůdcem Topolánkem. Prodej PVK, to už je ohraná písnička, která se na pana Paroubka vytáhla už několikrát, bezúspěšně, protože se jedná o smyšlenku a prsty má v celé věci spíše Zemanův kabinet.

Pane Kulíku, pokud píšete, že by se nemělo rýpat do budoucích eventuelních spojenců, tak proč to Zemanova klika dělá? Každá akce má svou reakci, a toto je reakce pana Paroubka na akci pana Zemana a jeho blízkých. Logicky by se přeci dalo říct, že pokud s tím Zemanovci přestanou, nebude nač reagovat.

Pane Schlimbachu, už dlouhou dobu sleduji vaše komentáře pod texty a rád bych věděl, proč sem vlastně chodíte. Výhodou dnešní doby je, že si člověk může vybírat, co bude číst. Nikdy jsem nebyl tak zoufalý, abych četl něco, co se mi příčí. Možná byste měl udělat to samé. A to platí i pro pana Kulíka. Běžte si oba číst Babišovu MF Dnes nebo Bakalovy Hospodářské noviny. Tamní názory jsou vám jistě bližší. Já osobně tyto dva deníky čtu jen v případě zajímavých informací nepolitického rázu, a ten případ nastane sotva jednou za týden.

schlimbach

Ani jsem to nedočetl. Toto má být nějaká alternativa? Proč by to měl někdo volit? -(

rku

Pane Paroubku,

Soukup je Váš známý, nebo bývalý přítel? A že radil Vaši manželce je také olůvko. A proč ty hádka mezi levicovými politiky? Pokud se LEV dostane nějakým zázrakemdo parlametu, bude muset spolupracovat jak s ČSSD, tak se SPOZ. Tak proč se nevymezovat jen proti novinářům a budoucí spojence nechat na pokoji?