Jiří Paroubek: Komu poslouží Nečas v kriminále?

nečas plus n
20.7.2016 15:33
Když v červnu 2013 útvar ÚOOZ pod vedením plukovníka Šlachty, s podporou Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, vtrhl na Úřad vlády jako do peleše lotrovské, aby tam hledal důkazy či alespoň indicie potvrzující spiklenecké a korupční teorie pánů Šlachty a Ištvána , zdály se věci jinak, než dnes jsou.

Z obludných konstrukcí, které tehdy Šlachta s Ištvanem předložili překvapené a poněkud důvěřivé české veřejnosti, se toho mnoho nepotvrdilo. Soud již před časem rozhodl o tom, že vojenští rozvědčíci nebyli ve smyslu obžaloby, která jim přišila šmírování bývalé manželky premiéra Nečase, prý na základě rozkazu Jany Nagyové, nyní Nečasové, vinni.

Pokud se nechci pohoršovat nad tím, že J. Nagyová, v té době jako intimní přítelkyně premiéra Nečase, byla v celé věci poněkud zainteresovaná, neměl žádný rozvědčík, i kdyby se ukázalo, že požadovaná služba proběhla, od J. Nagyové příkazy tohoto charakteru přijímat…

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci nyní po dlouhých měsících zkoumání podalo žalobu na bývalého premiéra P. Nečase a jeho tehdejší pravou ruku a nyní druhou manželku J. Nečasovou z důvodu údajné politické krupce ve vztahu ke třem někdejším poslancům ODS.

Prý oba jednali podle principu odchod z funkce poslance sněmovny výměnou za jiné trafiky, pochopitelně placené…

Principem politiky na této úrovni, ať se to komu líbí, nebo ne, je ovšem to, že tu a tam dochází k výměnným obchodům, kdy jsou funkce poskytovány výměnou například za vliv či za jinou výhodu…

Pokud by státní zastupitelé a ÚOOZ byli důslední, museli by prověřovat z kriminálního hlediska sestavení každé vlády a rozmisťování jejich exponentů ve státní správě. Vždy se přeci jedná o uplatnění principu poskytnutá funkce za vliv ve státní správě…

Pokud by se někdo chtěl poučit, jak to vypadá ve zvláště vyostřené a ne právě dvakrát morální podobě, měl by se podívat do USA poté, co proběhnou prezidentské volby. V závěru ledna, ihned po nástupu nového prezidenta, dojde v Bílém domě ke změnám prakticky ve všech funkcích s výjimkou kuchařů, uklizeček a pomocného personálu. Všechny funkce v administrativě či politicko-administrativní funkce aparátu Bílého domu jsou přidělovány na základě stranického principu, například podle toho, jak kdo přispěl k vítězství příslušného prezidentského kandidáta. Ať již penězi anebo službami či vlivem, nebo jiným způsobem.

Hledat v politice Mirky Dušíny a vzývat jakýsi dušínovský kult politiky je prostě něco, co nemohou brát vážně ani lidé typu Šlachty či Ištvana. Neinformovaní lidé, a já připouštím, že jich je ve státě velká většina, to pochopitelně zbaští i s navijákem.

Nemusím nikomu připomínat, že jsem vždy ostře vystupoval proti Nečasově vládě. A vládní koalici, vytvořenou Z. Bakalou, jsem vždy považoval za něco, co se prostě nemělo stát a co bylo pro český stát velkým neštěstím.

Ale jsem přesvědčen o tom, že vlády by měly padat v poslanecké sněmovně. Tedy špatné vlády, jakou ta Nečasova rozhodně byla, a nikoli na základě teatrálního a masivního zásahu policejního útvaru, který i po třech letech samozřejmě hledá ospravedlnění své spektakulární akce. A je mi úplně jedno zda inspirací takové akce byla pitomost, americké zpravodajské služby anebo lidé A . Babiše.

Věřím, že obžalovaní Petr Nečas, J. Nečasová a R. Boček dostanou soudce, který bude schopen nepodlehnout velkému tlaku a bude se chovat opravdu nezávisle a rozumně tak, aby ostudný proces ukončil podle možnosti s co nejmenšími ztrátami prestiže pro ČR. Vláčet bývalé premiéry po soudech na základě podivných policejních a prokurátorských konstrukcí by se nemělo stát zrovna národním sportem.

Jiří Paroubek

 

Foto ze stránky www.petr-necas.cz.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pan Paroubek se evidentně domnívá, že veřejnost má příliš krátkou paměť na to, aby si pamatovala a uvědomovala tu atmosféru, ve které se tehdy žilo. Zároveň evidentně předpokládá - najivně - že soudce je neomylný a neúplatný. Dobře si pamatuji ta zdůvodnění soudců Nejvyššího soudu  v tíéto věci.

Nemám hotový názor na činnost pana Šlachtxy a státních zástupců z Olomouce. ale dokud budou ve funkcích lidé, kteří si myslí, že jsou nad zákon a že lze !vyhamndlovat" cokoliv za cokoliv, bez ohledu na zájmy národa, budu souhlasit i s nestandardními metodami řešení, kdy bude dotyčným sděleno rázně a jasně - "tak takto sakra ne!".

Můžete dohody a jednání z té doby nazvat jakkoliv, ale korupce je korupoce, pokud naplňuje charakteristické znaky, bez ohledu na to, jaké šaty jí navlečete.

pavlovsky

Byl jsem proti církevním restitucím, zejména způsobu jakým prošly parlamentem, kdy poslanec ODS cestou do vězení pomohl tento zákon prohlasovat. Nyní však vidím, že církve z tohoto příjmu opravují památky, budují, či vybavují hospice, pochopitelně jim také určitě zůstane něco "doma"...ale to je tak vždy a všude v Česku. To že ÚOOZ způsobil pád vlády Petra Nečase, nebylo fér a co z toho zbylo, nezdaněné dary pí. Nečasové, dvakrát vrácený rozsudek k městskému soudu o kompetentnosti pí. Nečasové dávat příkazy vojenské rozvědce a teď obvinění p. Nečase, že korumpoval tehdejší poslance, nynější trafikanty.. proboha, to páni z ÚOOZ nikdy nepracovali v podniku, kde se mění pozice na středních a vyšších pozicích...odpovídám nepracovali ani dříve...ani po sametové...no a p. Babiš má pravdu v tom, že by měli všichni danit, nevím jak to bude kontrolovat na farmářských trzích...z mé zkušenosti: když jsem jednou požádal na farmářských trzích v Bruntále řezníka, aby mi rozepsal nákup...tak tedy řezník začal...leč za mnou fronta asi 15 lidí...ti mě málem ukřižovali, nyní již nekupuji na farmářských trzích, neb ostatní řezníci v okolí..p. Makovec, p. Kolomý vyrábějí stejně kvalitní výrobky a mohu je platit kartou s 2% bonusem.

Postupem času jsem si vytvořil názor: p. Babiš by měl se stejným úsilím bojovat proti daňovým únikům do do daňových rájů, měl by se zamyslet nad dalším pásmem zdanění bank, obchodních řetězců a nadnárodních firem...a opět si odpovím sám..to p. Babiš neudělá, protože to jsou jeho obchodní přátelé. Pan Babiš raději nechá zavřít hospůdky a kiosky, které provozují staří důchodci, kteří neuměji poslat ani SMS a pro zboží jezdí do Kauflanduá v době akcí.

To, že soc dem. je rozdělená v názoru na danění cca 2 mld ročně...z toho bude cca 400 milionů, výsledek v podzimních volbách bude žalostný...a to je vo co go p. Babišovi.

 

 
cernik

Nějak se netiskne moje prvá věta, že by chyba zdejšího SW?

 

 

Dík J. Paroubkovi, že reagoval, tedy po několika mých replikách v jiných statích. 
V případě, že premier se svou milenkou balancuje spíše za hranicí zneužití zákona,
je příchod policistů nutný, jistě, že k paní carevně jen tak nevtrhli, ale předtím slušně zaklepali. A že do takovýchto pater nechodí rotmistři je také jasné.
Zlovolnou roli Kubiceho zprávy jsem nijak nepopřel.
Nebýt zásahu Šlachty, tak by prez. Zeman musel jmenovat "boží" dámu Němcovou premierkou.

Ono tzv.  omezené partajnické uvažování je v dané věci funkční,

neboť se člověk nerozplizne "od Šumavy k Tatrám", ale soustředí
se na tzv. Archimedův bod, těžiště, kdy se se situací pohne.

Jinak jsem rád, že J. P. (implicite) podpořil mou tézi, že jenom tlak opozičních poslanců (menšiny)
by zdaleka nepostačil.

jiri-paroubek

Pane Černíku, Váš článek je příkladem omezeného partajnického uvažování. S touto logikou Langer s Vidímem, v pozadí s Janouškem spolu s Kubiceho ÚOOZ, uklohnili svou prolhanou zprávu. Ta ovlivnila volby v roce 2006. A v roce 2013 Šlachta s Išvanem svrhli Nečasovu vládu. 

Nevím, proč by mě mělo těšit, že plukovníci u nás shazují či dosazují vlády. A polovina politické scény jim vždy ještě tleská...jp

cernik

Jiří Paroubek: Komu poslouží Nečas v kriminále?
Na jasný dotaz jasná odpověď:
Poslouží to prestiži ČR ve světě,
že fanfaronsské pravičáctví spojené s velkými penězi
a asociální politikou, vedoucí k hospodářskému útlumu
musí skončit.
J.P. správně poukazuje, že v politice se nepohybují nějací Mirkové Dušíni,
ale reální lidé. A sám J. P. dobře ví, že i opoziční politik dost váhá,
má-li si zkrátit své volební období. Proto není možné tzv. pády vlády nechat jen na sněmovně.
Nehledě na to, že se připravují další procesy. Ty však byly reorganizací UOOZ odsunuty do pozadí.