Jiří Paroubek: Lex Babiš přes veto prezidenta prošel

zeman babiš
11.1.2017 15:18
Poslanecká sněmovna přehlasovala potřebnou většinou veto prezidenta republiky, které by znamenalo postavení zákona o střetu zájmů, tzv. lex Babiš, mimo hru.

Ve sněmovně se, a to není velké překvapení, našla většina nezbytná pro prosazení tohoto zákona přes veto prezidenta. Největší podíl na tomto hlasování měli sociální demokraté (hlasování se zdržel V. Jandák) a lidovci, tedy dvě vládní strany, kolegové hnutí ANO A. Babiše, a dále takto hlasovali také poslanci komunistů, ODS, TOP 09 a většina přítomných poslanců Úsvitu. Proti se tedy postavili pouze poslanci Babišova ANO a většina okamurovců, včetně T. Okamury…Zdá se,že v příští sněmovně po volbách by případná minoritní vláda hnutí ANO mohla počítat mj. s podporou T.Okamury, jenž je se svou formací schopen ve volbách i více než 7-8 % hlasů.

Andrej Babiš se svými obratnými mediálními poradci z této parlamentní porážky jistě udělá svou přednost, neboť argumentuje tím, že jej vlastně tradiční politické strany, tedy politický establishment levice i pravic,e chce vypudit ven z politiky, kde on tak prospívá českému státu a národu.

Zákon představuje standardní normu, která je obvyklá i v jiných demokratických zemích a sankce za jeho neplnění spočívají v oblasti morálního působení.

Jiří Paroubek

 

Ilustrace z produkce ateo.cz.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.