Jiří Paroubek: Po nájemnících OKD a hornících došlo i na kapitalisty

bakala demonstrace
4.7.2014 22:47
Skvělý podnikatel miliardář Z. Bakala, příkladná podpora sil pravdy a lásky a štědrý podporovatel strany tradiční české pravice TOP 09 ovládá mistrně umění jakkoli (ne)plnit své závazky a onde jak přehodit ztráty ze svého podnikání na druhé.

Po pro sebe zdařilé privatizaci OKD, včetně privatizace 44 000 (dříve hornických) bytů nesplnil Z. Bakala svůj příslib prodat za pro ně finančně výhodných podmínek byty OKD jejich nájemníkům. Tento trik mu umožnila nepříliš zdařilá smlouva o prodeji OKD připravená ministerstvem financí vedeným B. Sobotkou a „podivná“ liknavost ministerstva financí pod Kalouskovým vedením ve vymáhání závazků Z. Bakaly vůči nájemníkům bytů OKD. Nájemníci bytů OKD – platící dnes tržní nájemné – jsou první obětí Bakalovy bezohlednosti.

Druhou obětí Bakalova podnikání jsou horníci na dole Paskov, kteří v rámci snižování firemních nákladů přišli o část svých příjmů. Práce jim zůstala. Tedy zatím.

A konečně třetí skupinou, jíž se ekonomické problémy NWR dotkly, jsou držitelé obligací NWR, jejichž hodnota má být snížena (dobrovolně, rozhodnutím tří čtvrtin majitelů obligací) o 325 milionů eur, tj. o částku cca 8,9 miliard korun. Je to hezký okamžik v životě každého kapitalisty, podílet se takto nezištně, a ještě k tomu dobrovolně na úhradě ztrát podniků miliardáře. Gratuluji každému držiteli obligací zvlášť.

Prostě privatizovat zisky a socializovat ztráty, to je, oč v Bakalově případě běží.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.