Jiří Paroubek: Školení České televize

ct logo
21.8.2019 08:27
Mnohokrát jsem ve svých článcích kritizoval A. Babiše, coby premiéra, jenž je v obřím střetu zájmů. Zabýval jsem se kriticky mnohokrát také „Čapím hnízdem“, tedy kauzou, která premiéra silně kompromituje. Ale „školení“ ČT, které proběhlo v pondělí večer, překonalo svou neobjektivitou vše, co jsem v poslední době v ČT zažil.

Ještě v rámci normy argumentoval vůči A. Babišovi a celé kauze kolem bývalého budoucího ministra Šmardy redaktor E15 Čaban. Projevil tu a tam dokonce jistou dávku objektivity. I když i on byl natěšený, pokud jde o možný odchod ČSSD z Babišovy vlády. I on si ale uvědomuje, že by po odchodu ministrů za ČSSD vznikla vláda jiná, plně závislá na komunistických a národoveckých hlasech.

Zato Jakub Patočka, šéfredaktor internetového Deníku referendum, ten měl pěnu u úst. A. Babiš je vlastně zločinec, jeho vláda je špatná. On osobně je slabý premiér, protože neumí zatočit se Zemanem. Ten již dlouho pošlapává Ústavu...Tedy ve zkratce řečeno.

Naopak sociální demokracie by v Babišově vládě neměla být, protože jí to zničí.

No, na jednu stranu nic proti názoru. Na stranu druhou je ovšem dobré vnímat, kdo to říká a jakou má asi motivaci.

Tak především, pro mě je vůbec překvapením, že Patočkův „Deník“ ještě existuje. Byl součástí Sobotkova systému, který budovali lidé z firmy Bison & Rose. Ti také zajišťovali pro Patočkův „Deník“ peníze za státních a polostátních firem.

Patočka proto nekriticky dlouhou dobu hájil Sobotkovu zhoubnou politiku, která sociální demokracii dovedla až na okraj propasti.

Pokud tento člověk s pěnou u úst teď radí soc. dem, co by měla dělat, je potřeba dělat pravý opak toho. Podle Patočky je Šmarda mimořádný politický talent, který by se neměl kompromitovat účastí v Babišově vládě…

Bláboly o ČSSD, coby stafáži ve „vládě Agrofertu“ urážejí inteligenci každého soudného člověka. Je přitom zřejmé, že někteří soc. dem. ministři odvádějí velmi slušnou práci ve vládě, která dobře funguje, byť je zatížena problémy premiéra. Užasl jsem, kde bere Patočka, který všechno, co zatím dělal, přivedl do naprosté zkázy (strana Zelených, Literární noviny), tu drzost odpovídat na otázku: jak by měla vypadat sociální demokracie? A mluví o tom jako kniha nebo jako jako samotný Sobotka.

Označovat Foldynu za nacionálního socialistu, provádějícího politiku hraničící s fašismem, jako to udělal Patočka, to už je projevem slabého duševního zdraví. Což by měl řešit přímo psychiatr.

Prostě ukázka sobotkovské nenávistné politiky, se kterou Sobotka a spol. „vyčistili“ ČSSD od názorových oponentů.

Sobotka sice odešel z politiky, ale lidé z jeho zázemí (Pokorný a snad i Bisoni) mají stále sílu na to, aby dopravovali do televizní debaty na ČT své exponenty, kde tito blábolí nesmysly jaksi v jejich zastoupení.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Jakub Patočka a jemu podobní, Čulík, Kartous, všichni Dolejší, bojují fašistickými metodami proti fašistům. Vše, co se jim nelíbí, by chtěli zakázat nebo silně omezit. Nositele opačných názorů vyházet ze zaměstnání nebo zavřít. Bude pro ně asi překvapením, že tady nejsou žádní dozorci z koncentračních táborů nebo příslušníci zvláštních komand SS.

Jakub Patočka s nadějemi vzhlíží k případnému trestnímu stíhání A.Babiše a demonstracím k 21.srpnu a 17listopadu.