Jiří Vyvadil: To tupé stádo z Václaváku nemá šanci…

vyvadil jiří nový
5.6.2019 12:13
Včera jsem se vrátil z třídenního pobytu ve Špindlerově Mlýně a jak jsem byl i z cesty autem schvácen, protože tam pršelo a v Praze bylo téměř tropické počasí, pustil jsem si snad po roce Českou televizi a k svému úžasu jsem zaznamenával v této zemi snad již po desáté se opakující absurdní divadlo, á la „televizní“ stávka či Děkujeme, odejděte, zaplavené ulice díky „únosu mladého Babiše“ na Krym, demonstrace na podporu strýčka Bradyho kvůli vyznamenání.

A potom jsem poslouchal a žaludek se mi kroutil v pocitech odporu televizní manipulace (po kolikáté už?) plné fanatických slov, nad jejich obsahem člověk nevěřícně kroutil hlavou. Byl tam nějaký rezavý havlista, který stále odvolával Babiše (pokolikáté už?) a za ním mimo jiné se komíhaly transparenty s nadpisy: „Nejsme tupé stádo“. A nadpis pro tuto glosu byl zrozen…

Ano ta obvyklá 1/100 národa tam zase povykovala a kladla směšné kategorické výzvy premiéru Babišovi. A televizní sorozovci se snažili, co mohli vytvořit atmosféru, že snad celé Česko chce hned zítra demisi Babiše a prohlašovala, že není tupé stádo. Troufám si tvrdit, že 90 % občanů této země by je jinak než tupý stádem nenazvalo.

Kdyby alespoň jednali racionálně. Ne Slovensku se přetavili v radikálně liberální hnutí Progresivní Slovensko a mimálně se mohou účastnit voleb.  To má logiku. Ať se ukáží.

Ale u nás jako vždy jen znovu a znovu zaplňují náměstí,  plácají a plácají, vykřikují a spílají,  ale zatím nikdy v třicetileté historii od roku 1989 absolutně nic neprosadili.

My prostě nejsme Slovensko. Chvilkaři u nás klidně mohou zaplnit za 14 dní Letnou třeba třemi sty tisíc protestujících a stejně bude Babišovo ANO nít zase 30 % preferencí a oni budou kůl v plotě.

Samozřejmě, je dobré si uvědomit, že podobná tupá stáda zaplavují ulice a náměstí „našeho světa“. Agresivní liberálové zrovna včera pořádali demonstrace proti prezidentu Trumpovi v Londýně, muslimský starosta jej nazval, jak jinak fašistou a rasistou a přední britští politici soutěžili, kdo dá najevo větší odpor a odmítali se účastnit slavnostního banketu na prezidentovu počest.

Nuže, co s tím naděláme. Liberální západní demokracie je založena na vzájemných nenávistných politických střetech a stále titěrnějším hospodářském růstu.

Nikdy nebudeme mít hospodářský přes 6 % po dobu 30 let  a neskutečně rychlý a nejmasivnější vzestup střední třídy jako v Číně.

Máme své odpudivé Kalousky a Ondráčky a čekají nás otravné demonstrace znovu a znovu. 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

To, nebylo tupé stádo, to byl tekutý hněv.

klokan

   Pan Vyvadil krátce a jasně definoval průběžná již srocení údajných davů uvědomělých konformistů současné společnosti dobudovávaného mafiánského kapitalismu jako tupé stádo. Na první pohled by nezasvěcený mohl uvést, že se jedná o demokratizaci v plném proudu. Ovšem ve své podstatě spíše půjde o modifikaci metody zavedené již knížetem Potěmkinem za doby vládnutí carevny Kateřiny II, zvané Veliké, ohledně budování tehdejších vesnic na širých pláních matičky Rusi. Ve stylu ikony nynějšímu protilidovému režimu posluhujících jedinců údajného světového absurdního dramatika, spíše však zdatného kulisáka, se tedy k zastření naprosto prohnilé podstaty současného režimu, stavějí výstavné kulisy.

   Uvádím souběžný příklad. Řízením náhody utkvěl před chvilkou můj zrak při pročítání sebechvalných listů Magistrátu města Olomouce nazvaný ,, Městské části se postupně mění - estetizace v plném proudu." Vedení dotyčného města nám tímto dává najevo, že malovaní takových kulis přijalo za svou metodu práce a na tuto činnost vykládá nemalé peněžní prostředky. Citát z článku,, Asi největší zrealizovaná akce je  rekultivace bývalé protipožární nádrže na sídlišti Tabulový Vrch." Kromě naprosto odpudivé ,, češtiny" jakou byla tato věta napsána, zejména  hnusný zůstává způsob jakým bylo estetizováno a revitalizováno. Železobeton nádrže co čněl na okolní terén, byl rozbit na kusy a vhozen na dno bývalé nadrže, vše bylo, zavezeno hlínou a zatravněno. Libému oku našeho současného panstva a jejich poskoků již  tedy nic neuráží jejich estetické cítění. Může se sice zdát, že se srovnána nesrovnatelné.Ovšem obě události se odehrály ve stejném období a obě představují ono pověstné malování iluzí. Tu ohledně estetiky a tu ohledně hry na demokracii.  Spolu s panem Vyvadilem bych také rád doufal, že ono tupé stádo nemá šanci, ovšem v tomto případě bude mít šanci tupé stádo občanů, které podporuje v bláhových nadějích u vlády zprofanovaného žlutě řepkového barona, byť pravda trochu lidovějšího než obdobní baroni solární a jiní. Čecháčci, Moravánci i Slezáčci se tedy mezi sebou budou prát a jejich panstvo se jim bude smát a shromážďovat v kapsách jimi oblíbené chechtáky. Jinak není co dodat.

Jiří Volný st.

Především to jsou naši spoluobčané a mají právo demonstrovat proti vládě, se kterou nesouzní. Také se mi nelíbí někteří tahouni protestů, ale oceňuji, že bojují za svou věc a přivedli na Václavák kolem 100 000 lidí. Pochopitelně každá kauza a kauzička je opozici dobrá a zkouší si najít svou cestičku k moci. Mladí lidé jsou svou podstatou v opozici k nám starším a snadno se zapojí do revoluce. Až časem zjistí, pokud současná vláda padne a někdy to určitě nastane, že ta nová bude stejná nebo ještě horší. Osobně dnes nedokážu posoudit, kdo je větší padouch. Zda Lubomír Štrougal s Milošem Jakešem nebo Václav Havel s Václavem Klausem.