Jsme v Evropě na špici…

vyvadil jiří nový
20.4.2020 11:51
Já se všem omlouvám, že uprostřed všeobecné hysterie, jak to vláda dělá špatně si naopak myslím, že jsme v rámci celé Evropy na špici.

Základ byl, tak jako v Číně nejprve zvládnout v této fázi epidemii. A to jde snad ještě lépe než se čekalo. Opozice a jejich guru Moravec, která se snaží vyvolávat co nejhorší paniku doslova se svíjí v křečích, jestli nebudou omezení uvolněné ihned. Vládo, postupuj uvážlivě. Kdyby to bylo moc rychle a epidemie se zhoupla, bude Fiala a Pekarová a Bartoš naopak tvrdit, že vláda selhala. Já samozřejmě za mlada po roce 1989 jsem rád cestoval, ale úvahy, že by se volné cestování pozdrželo o týden či měsíc, jsou mně  zcela volné. Mám dceru i vnučku v Británii. Vzpomínám, jak různí Šmuclerové, Kalouskové si Borise Johnsona brali za příklad. To já se naopak chvěji o osud své dcery i vnučky. Snad jediná věc, která mi silně vadí, je snaha Petříčka nastartovat svou obvyklou nenávistnou kampaň proti Rusku, ve které podporuje profašistického starostu Koláře. No, ono na něho taky dojde.

Nejoptimističtější závěr vyplývá z toho, že ministryně Schillerová a ministr Havlíček startují ekonomiku zcela jinak než kdysi tandem Topolánek – Kalousek, kteří zemi proškrtali k totální stagnaci, zatímco sousedi ve V4 se pozitivně rozběhli.

NEŘEŠME BLBINKY, NEPOSLOUCHEJME POŘADY ĆT, KTERÉ CHTĚJÍ NÁROD ROZEŠTVAT. V RÁMCI DANÝCH MOŽNOSTÍ MÁME NEJLEPŠÍ VLÁDU, KTERÁ JE TU K DISPOZICI.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Dluh ve výši 300miliard není žádná sranda! Úřady práce mají přesně zákonem nastavena kritéria pro vyplácení podpory. A výše je stanovena na základě průměrného výdělku za poslední půlrok. Pokud nezaměstnaný poruší pravidla, například si vydělá v nekolidujícím zaměstnání o korunu více než je povoleno, nebo oznámí takovou činnost po čtyřiadvaceti hodinách, tak přestane dostávat podporu ne na měsíc, ale třeba na deset let, než si zase na podporu vydělá. Proto si myslím, že i podpora živnostníků by měla být odvozena od toho, co na daních a sociálním pojištění zaplatili. 25tisíc všem nijak nezohledňuje princip zásluhovosti. Pokud nezaměstnaný má vydržet bez podpory deset let, tak proč by živnostník nemohl vydržet necelé dva měsíce?