Karel Horák: Pouťový Babiš

obrazek
7.9.2013 09:42
Procházel jsem náhodou v pátek 6. září dopoledne pražským Senovážným náměstím, když vtom jsem zaslechl z mikrofonu cosi jako „českoslovenštinu“. Očekával jsem, že na náměstí nemluví nikdo jiný než major Terazky z Černých baronů. Bohužel, nebyl to on, byl to Andrej Babiš na mítinku svého hnutí. Škoda, Terazky by byl jistě zábavnější a pochybuji, že by se snížil k takovým podpásovkám jako Babiš.

Než jsem kolem něj prošel, stačil jsem zaznamenat, že zmínil i stranu LEV 21 mezi těmi stranami, kam „nalezli kmotři“. Tady ale sranda končí, pane Babiši.

Andrej Babiš uzavřel s Tomio Okamurou jakýsi pakt o neútočení, jehož smyslem je nebrat si v kampani „do úst“ politického soupeře v negativním slova smyslu. S námi takový pakt  sice neuzavřel, ale to ho neopravňuje k tomu, aby lhal. 

Spíše bych očekával zvláště od nového politického subjektu, že bude vést svou volební kampaň férově, čestně a hlavně jinak než jiné strany v nedávné minulosti, od nichž se tak ostentativně distancuje. Vést negativní kampaň totiž zároveň znamená prozradit bezděky, že na nic jiného intelektuálně nemám, že nemám o čem mluvit, že zkrátka nemám potenciál oslovit voliče ničím jiným, než pliváním po druhých.

Zvykli jsme si asi až příliš, že agresivní slovník je tím pravým předvolebním tahákem. A to je špatně. Nemusím samozřejmě nejen na mítincích na svých soupeřích nechat „nit suchou“, ale musím si zachovat alespoň elementární slušnost a důstojnost. Do ní ubohé pomluvy jistě nepatří.

A tak Vás, vážený pane Babiši, veřejně vyzývám, abyste v naší straně LEV 21 nejpozději do konce září 2013 odhalil a konkrétními důkazy usvědčil alespoň jednoho kmotra, který k nám „nalezl“. Podaří-li se Vám to, zavazuji se zaplatit Vám rychlokurs českého jazyka u učitele, k němuž mám důvěru, že to zvládne. Nepodaří-li se Vám to, budete u mne navždy zapsán jen jako pouťový kecal.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.
Klíčová slova: ANO 2011, Babiš, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Rád bych věřil, že lid český, zvaný též obyčejný, se poučil z prvního dílu seriálu "Veverky 1" a že na pokračování této frašky pod názvem "Bárta 2" nepůjde. Bohužel však Modroptáci dělali naprosto všechno pro to, aby mohli uspět tací exoti.

Je to prolhané i do detailů. Osobně znám Mladého Komárka, ale na bilbórdu jsem toho fešáka, co tam je nakašírovaný,  nemohl poznat :-)

novotny

Byl to opravdu Babiš? Mám tady od něho v novinách leták Bude líp (správně asi Bude lepšie), kde anoncuje meeting v Práglu až 3. října... Začíná Plzní 9. září. Nebyl to náhodou jeho dvojník vynikající slovenský bavič Milan Markovič?