Kdyby hloupost nadnášela ...

hamacek clun
16.8.2019 13:07
... létali by opozice, ČSSD i ústavní právníci jako holubičky…

(I. Výchoví stav)

To, co vyvádí ČSSD už po mnoho měsíců a nepochybně již i v minulém volebním období dávno vyvolalo otázku, zda by její představitelé neměli být automaticky zbaveni svéprávnosti.

Poté, co prezident republiky odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury, rozjela se opět akce rozšířené opoziční, socdemácké i právnické kavárny.

A všichni buší, že :

1. Zeman musí Šmardu jmenovat a když nejmenuje

2. Babiš musí podat proti Zemanovi kompetenční žalobu.

3. poslanci ANO, ČSSD a prostě všichni musí podpořit ústavní žalobu Senátu proti prezidentovi

Je to směšné.

To, že tento vývoj nastane si fakt mohou myslet jenom političtí idioti.

Takže:

1. Prezident republiky zcela jistě nezmění svůj názor a Michala Šmardu ministrem kultury nejmenuje

2. Premiér jistě nepodá proti prezidentovi kompetenční žalobu, protože prezident je dlouhodobě jeho největším politickým spojencem a Andrej Babiš si jistě nebude kazit tento vztah, který mu zaručuje, že po příštích zřejmě opět vyhraných volbách, bude on či ten na koho ukáže jmenován novým premiérem či premiérkou

3. Poslanci ANO, SPD, KSČM a zřejmě i část poslanců ČSSD nepodpoří tu absurdní žalobu Senátu proti prezidentovi, takže podpora 120 hlasů nepřichází ani vzdáleně v úvahu.

Výsledek bude velmi dobrý:

1. ČSSD se doufejme už odpotácí do opozice a nebude dál vyvolávat jednu zbytečnou vládní krizi za druhou.

2. Andrej Babiš jistě najde spolehlivou podporu. Dokonce si myslím, že by Staněk mohl být znovu ministrem kultury a Toman ministrem zemědělství…

A my vesele budeme směřovat k dalším demonstracím Chvilek, které se, tentokrát ještě zuřivěji pokusí vyvolat barevnou revoluci. No Hamáček už nebude ministrem vnitra, takže bych v tuto chvíli o úspěšnosti barevné revoluce, na rozdíl např. od Honkongu, kde zjevně bude muset Čína zasáhnout, pochyboval.

Pěkný víkend.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Bublina titulovaná jako případ Šmarda. Lze pochopitelně spekulovat, že se jedná o odvedení pozornosti. Zhlouplá veřejnost sleduje rituální tanečky kohoutků beroucích se o moc nad hejnem slepic, zatímco takto ignoruje skutečné hrozby. Že  aktuální vedení ČSSD a vlastně i KSČM,naprosto bezostyšně posluhují vládnoucímu kapitalistickému zřízení, snad již nemůže být pochyb. V honbě za koryty a pašalíky, poskakují jako zmátořené krysy pod bohatě prostřený stolem a čekají na nějaký ten drobet, který spadne z bohatě prostřeného stolu současných zbohatlíků, vyžraných právě na úkor budoucích generací našich potomků. Očí ovčanů zbožně sledujících, jak dopadne souboj vládnoucích o nejlepší umístění o mocenských koryt, samozřejmě nevěnují hlavní pozornost o to co vlastně jde. O jejich absolutní zotročení hrstkou takovýchto věčně nenasytných super kapitalistů. Sledujíce tyto rituální korytářské tanečky, má prostá veřejnost vlastně přehédnout jak se jí utahuje kolem krku smyčka novodobé diktatury globálního kapitalismu. Očipování všech, zavádění jakýchsi nejnovějších technologií, umělé inteligence, robotizace, genové manipulace, 4G a posléze nyní i 5G vyzařování moderních technologií, pro lepší ujařmení nás pohopouhého plebsu novodobým panstvem těchto arogantmích namyšlenců. Propagátor světovladnoucího USA by mohl říct stučně a jasně,, pošlete je do prdele", my podřízení pochopitelně musíme volit vůči tpmuto přisprostlému panstvu mnohem opatrnější výrazivo. Zkrátka demokracie v přímém přenosu.