Koronavirové poselství starosty Prahy 6

konev portret
4.4.2020 20:55
""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Ten včera večer v České televizi připustil, že k odstarnění sochy radnice záměrně využila období nouzového stavu a omezeného volného pohybu. Dlouho chystaná akce se tak podle Koláře díky tomu obešla bez veřejných protestů."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praha-6-odstranila-sochu-marsala-koneva-40319208

Sdělení starosty Prahy 6 Koláře má ještě jeden aspekt. Je to první případ, kdy se někdo zcela bez zábran přihlásil k tomu, že zneužil epidemii koronaviru k realizaci svých cílů. Je to nebezpečný precedent pro ty (vychcánky, vyžírky, chytráčky, kdysi to byli keťasové), kteří se už nyní snaží a budou snažit, jak co nejvíce vydělat na neštěstí druhých, ať to celé naší národní komunitě napáchá sebevětší škodu. Mj. Praha 6 byla největší líhní djilasovské "nové třídy" u nás.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7722-koronavirove-poselstvi-starosty-prahy-6.html

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Všichni normální občané protestují, ale pánové Babiš, resp.Petříček nemají ani tolik cti v těle, aby se RF za konání hlupáků z radnice Prahy 6 omluvili. To mi vadí a moc!

Dona

Znovu a znovu sa obrovská menšina presviedča o myslení a cieľoch obrovskej väčšiny. Opäť sa potvrdzuje, že  mlčanie väčšiny je súhlas. Už to nie je ani prekvapenie, že koaliční partneri v mestskom zastupiteľstve podporujú konanie jednotlivca - lebo jednotlivec bez podpory súkmeňovcov by nerobil, či nemohol robiť to, čo robí. Korunou všetkého je postoj médií.

Slovami Ernsta Hemingwaya : Na Západnom fronte nič nového.

V každom prípade je to urážka najvyššieho stupňa všetkým obetiam. Čoho sa ešte dočkáme od mladých ?