Koule na noze ČSSD: Sobotka

Jiri-Paroubek-1403-05
7.12.2017 12:11
Není velkým překvapením, že Piráti uspěli v Poslanecké sněmovně se svým návrhem na ustavení vyšetřovací komise na prošetření privatizace OKD. Je to zřejmě součást širší strategie Pirátů, kteří v Poslanecké sněmovně v zásadě nejsou ničeho schopni, nemají žádnou koncepci, ani program a chtějí se zřejmě soustřeďovat pouze na viditelné kauzy politiků tradičních politických stran.

A kauza OKD se jim samozřejmě přímo nabízí, protože ukazuje spojení vrcholného politika ČSSD, dokonce jejího premiéra s bezohledným finančníkem, který jde jen za svými sobeckými zájmy.

Tato kauza má silný sociální akcent, což narušuje obraz sociální demokracie v regionu, který byl tradičně jejím nejsilnějším volebním regionem. Jde o to, že obětí Bakalovy bezohlednosti, kterou nepřímo způsobila rozhodnutí Sobotky (alespoň tak je to vnímáno očima běžného občana na Ostravsku), přišly o možnost zakoupit si za levný peníz najemni byty (jde o skoro 44 tisíc bývalých hornických bytů OKD), ve kterých žijí. A "přítel lidu" Bakala jim nakonec za nějakých 20–25 miliard, které tyto byty nového nabyvatele stály, prodal střechu nad hlavou. A krátce poté se evakuoval z OKD vůbec.

A druhý, stejně výrazný dopad do sociální a tedy i politické situace na Ostravsku má to, že vlastně dochází k výraznému poklesu zaměstnanosti v důsledku ztrát zaměstnání v důlní činnosti OKD i v navazujících činnostech.

Dříve nebo později sociální demokracii nezbude nic jiného, než se distancovat od činnosti svého bývalého předsedy a nyní níî končícího premiéra. A pokud to strana neučiní, pochopí to voliči, a nejen na Ostravsku tak, že není schopná jakékoli změny. A to se závažným způsobem promítne do volebního výsledku již za rok na podzim při volbách komunálních a senátních. Političtí soupeři ČSSD budou prostě existence vyšetřovací komise ke kauze OKD v průběhu času používat proti této straně a vůbec v tomto okamžiku není jisté, zda na základě závěru komise nevzniknou doporučení na trestní oznámení vůči všem, kdo byli na kauze zainteresováni, tedy včetně odstupujícího předsedy vlády Sobotky.

Pokud bude Sobotka alespoň zčásti moudrý, zmizí rychle z Poslanecké sněmovny, jejímž je členem. Pokud bude na očích, bude zkrátka chodícím terčem a později i rohožkou, o kterou se budou političtí protivníci sociální demokracie otírat nohy.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

V zájmu objektivity musím napsat, že první a přirozený bod programu všech piirátských stran je podpora bezplatného šíření programového vybavení, hudby a filmů. Naši Piráti podporují muslimské i jiné exulanty a přebírají řadu témat Zelených. Jako perličku přidávám, že počet členů je 512, což je dvě na devátou a očekávám rozšíření členské základny na 1024 právoplatných jedinců, což bude dvě na desátou. Pro úplnost dodávám, že počítače pracují ve dvojkové soustavě, tedy zatím, to znamená, že znají pouze nulu a jedničku. Líbí se mi pirátské vnitrostranické referendum, můžeme každý týden očekávat elektronické hlasování o odvolání předsedy, vedení nebo změně směru jízdy. Věřím, že nás bude ČT24  těmito veledůležitými záležitostmi dostatečně nudit.

antoninsebek

Ano, na noze mají Socani těžkou xxBOTKU. Tohoto milovaného státníka z povolání jsem již nekolikrát znectil v mezích zákona a slušnosti.

Takže  já bych se spíš vyjádřil k PP - pánům Pirátům. Kteří jsou v článku zmíněni.  Nesledoval jsem dříve tyto mlaďasy, byť prý mají ve světě celé Hnutí. Pokud jste včera večer nesledovali pořad milované paní Jílkové "Máte slovo", tak jste podle mne TENTOKRÁT (opakuji: tentokrát) o hodně přišli.

Tento nekonečný seriál plný překřikování měl téma LEGALIZACE MARIHUANY. A tam byli vyřádkováni lotři po pravici, zastávající přání, aby český člověk byl svoboden a šťasten, kdykoliv si vzpomene. A ubalí si jednoho jointa (doufám, že se to tak jmenuje) a má na několik hodin vystaráno.

Takže v hospodě si cigaretku bezplatně nezapálíte, ale na ulici nebo doma si můžete dáchnout elixíru štěstí. Podotýkám, že od svých 10-ti let nekouřím. Do té doby jsem to jen s kamarády zkoušel {#emotions_dlg.laughing}  Abych se vrátil k tématu: mezi žadateli o legalizaci byl u Jílkové  Sám Velký PŠP - pan šéf Pirátů. A opět se vynořily staré argumenty svobodomyšlenkářů: - proč to zakazovat, když se to stejně prodává, - když to povolíme, tak bude kouřit méně lidí, - droga bude lacinější, - každý si to může vypěstovat, - když to nebude kouřit, může si tím namazat bolavá záda nebo spolknout nějaké usušené lístky či co, - alkohol a kouření cigaret jsou také drogové činy a není to zakázáno, atd. atd.

Marně to tam doktoři po levici odsuzovali a marně upozorňovali, že mají plno pacientů, kteří od marihuany přešli na silnější kategorie a někteří z nich jsou rádi, že skončili v Bohnicích neboť mají nevyléčitelnou duševní chorobu - těžkou schizofrénii. Proti tomu z diváctva oponoval známý drogař-novinář  X-Doležal. 

Parafrázuji z Jiráskovy Lucerny: "Já bych čet a četu, že na rozdíl ode mne to řada voličů věděla! Co věděla? To, že Piráti by nám rádi dali do zákona ČR nekonečné konopné potěšení. A protože prý droguje asi 800 tisíc Čechů, tak dostali 8 procent hlasů.

Parafrázuji z Haškova Švejka: "Dóbro došli!" Takovouto "svobodu" rozhodně mladé generaci nezávidím. Amen.