Ladislav Žák: Bezva finta…

pelta valachová
16.5.2017 00:45
Rád bych pochopil, proč se ČSSD prostřednictvím ministryně Valachové několik měsíců před volbami rozhodla uvrhnout do nejistoty více než podstatnou část sportovní veřejnosti v České republice a nechala ji odstoupit od již uzavřených smluv s celou řadou zcela bezúhonných partnerů z oblasti sportu.

Je patrné, že celá aféra není ani o dotacích ani o sportu. Je provázena bezprecedentními požadavky státního zastupitelství na omezení svobody slova v soukromých i veřejnoprávních médiích, spis teče do médií v míře větší než malé, ba i obvyklé, a dnem za dnem pokračuje démonizace a denunciace Miroslava Pelty. Celé to smrdí politickou aférou na zakázku jako bolavá noha.

Napadá mě, jestli se v atmosféře všeobecného zoufalství z nedostatku peněz proudících do sportu jakoby náhodou z ničeho nic neobjeví Velký Bohouš jako anděl spásy a celé to nezařídí. Pak by bylo hned jasnější, proč to nemohla vyřídit, ale naopak musela zamotat pouhá ministryně, a také to, kdo to celé objednal.

Páně Peltova bafuňářská a sociální mrtvola je k tomu jako kolaterál a dárek té nekonečné řadě poctivců, kteří se třesou na fotbalový trůn. Ještě tak týden a vedle Pelty bude i Jidáš zralý na kanonizaci.

Víme, že politici umí vyřešit především ty problémy, které sami vyvolali. Zejména, když jde o hlasy…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Oblíbenost pana Pelty mezi fotbalovými diváky je spojena se známým pokřikem "Pelta ven!". Pochopitelně bychom neměli kohokoliv soudit pouze podle nesympatického obličeje. Neznám zákulisí rozdělování dotací sportovním svazům a klubům, ale iluze si nedělám. Ukazuje se, že zdánlivě nezávislé komise rozhodují o toku peněz, zcela náhodou, v souladu s pokyny nejvyšších činovníků. Snad se dozvíme i to, jakým kouzlem bylo tohoto zázraku dosaženo.