LEV 21: Miloši Zemane, ještě je stále čas na rozumné řešení ve prospěch republiky a většiny občanů

obrazek
25.7.2013 10:56
Vedení strany LEV 21 v čele s předsedou Jiřím Paroubkem vyzvalo prezidenta České republiky Miloše Zemana, aby "ukončil neodpovědné dobrodružství svých politických přátel a kamarádů" a v druhém pokusu pověřil sestavením vlády předsedu ČSSD, tedy strany, která v roce 2010 v parlamentních volbách zvítězila.

"Upozorňovali jsme prezidenta Miloše Zemana, že Jiří Rusnok má se svou vládou jen malou šanci získat při hlasování důvěru v poslanecké sněmovně. Měli jsme pravdu," píše se ve veřejné výzvě LEV 21 prezidentu republiky. "Svou chybu může M. Zeman ještě napravit tím, že ve druhém pokusu pověří sestavením nové vlády předsedu ČSSD. Ten by měl – v případě získání důvěry pro svou vládu ve sněmovně – dohodnout s pravicí termín rozpuštění sněmovny a tedy i termín předčasných voleb. Kladení podmínek 101 podpisů pro pověření sestavením nové vlády se neopírá o literu Ústavy ČR. A tato kapriciózní podmínka nebyla prezidentem použita ani tehdy, kdy byla na místě, tedy v případě Rusnokova pokusu," dodává za vedení strany předseda Jiří Paroubek.

LEV 21 Zemanovi rovněž připomíná jeho podíl na vzniku dvou předešlých pravicových vlád. "Nezbývá nežli konstatovat, že M. Zeman, tentokrát jako prezident, otevírá již potřetí cestu k vytvoření pravicové vlády. Po Topolánkově a Nečasově vládě to bude vláda Miroslavy Němcové," píše se ve výzvě. Pro připomenutí - Topolánkův kabinet v roce 2007 vznikl díky hlasům dvou přeběhlíků, Miloše Melčáka a Michala Pohanky. Ti později přiznali, že o tomto svém kroku vedli debatu právě s Milošem Zemanem. V roce 2010 pak Zemanova SPOZ ubrala hlasy sociální demokracii. Cílenost tohoto projektu dokládá legendární referát Mirka Topolánka z hotelu Hilton, kde expremiér z ODS popsal dohodu Topolánek-Kalousek-Zeman na vzniku SPOZ coby "projektu, který má poškodit socky".

"Miloši Zemane, je ještě stále čas na rozumné řešení ve prospěch republiky a většiny občanů," píše se v závěru výzvy LEV 21.

Jiřího Paroubka rovněž nadzvedlo ze židle jmenování místopředsedy SPOZ Radka Augustina do čela Úřadu vlády ČR. "Je to naprostá degradace této pozice, pokud ji má zastávat člověk, za kterým nejsou vidět žádné výsledky z minulosti. A jediná jeho kvalifikace? Řiťolezectví ve vztahu k vůdci "hnutí"," komentoval Augustinovo jmenování expremiér Jiří Paroubek a dodává, že již pravicová koalice znamenala pro systém státní správy obrovský pokles nároků na vysoké funkce. "Hlavní kvalifikací byla náklonnost ke klientelismu a střetům zájmů ve velkém. Zemanovci dovádějí tento pokles do hrůzných konců. Za to vše nese plnou morální odpovědnost Miloš Zeman," uzavírá Jiří Paroubek.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, děkuji za kontakt a argumentačně perfekní odpověď. Velice oceňuji to jak logicky a srozumitelně řadíte jednotlivé body problematiky současné politické žumpy. Bohužel, nemám nic zásadního, čím bych Vám oponoval. Bohužel, protože např. LEV mě po žabomyších válkách a likvidaci Jiřího Paroubka po volbách 2010 dával v jeho osobě naději na změnu. Dával.....

Naprostá vyčerpanost nových myšlenek a především konkrétních a jednoznačných, logických a realizovatelných námětů, postupů, prostě myšlenkové invence, která nevychází ze zparchantělých politickospolečenských poměrů zasahuje naprosto všechny politické subjekty. Velice oceňuji Váš názor vyjádřený ve 3. odstavci Vaší reakce, protože je to přesně o tom, co na "běžné" politické scéně není vůbec k nalezení. Všichni politici se bojí svých loutkovodičů a nedokáží jasně říci, že kapitalismus a imperiální arogantní a bezohledná politika vycházející především ze Spojených států je doslova vražedná a ničí vše a všechy v duchu bývalého hesla komunistické ideologie "Kdo nejde s námi jde proti nám...."

Pokud existují vizionáři a věřím, že existují, tak jsou dnes umlčováni, šikanováni a v mnoha případech i likvidováni. Socialismus údajně "nelze" reformovat, říkají komunistobijci. Kapitalismus a "tržní hospodářství" už vůbec ne, protože pojímání člověka v současném geopolitickém a ekonomickém globálním systému je výhradně "zbožím", se kterým se kšeftuje a opět, bohužel, slouží jako surovina pro hromadění astronomických majetků u pár "vyvolených". Je mi jasné, že to velice dobře víte, nakonec to vyplývá i z Vašeho projevu, Vašich komentářů. Ale nedalo mi to, abych svoji totální znechucenost a absolutní zklamání po 89. roce trošičku neventiloval.

Kde a kdy se objeví morální a vzdělaní vizionáři, kteří budou mít sílu, aby nastolili změnu v myšlení a schopní a morální praktici ji dokázali ku prospěchu lidí, vlastně lidstva i realizovat....? V diskuzích se zde objevuje několik výrazných osobností, ale cesta k moci tak, aby se změny daly prakticky realizovat....???? Nevidím ji než v katastrofickém výbuchu násilí.... Ani sebeschopnější jednotlivec nemá v dnešním technologicky absolutně profízlovaném a střeženém prostoru šanci, protože o moci rozhodují výhradně obrovité prostředky a zdroje těch "pár vyvolených", kteří se kdysi sami "nanominovali".......

Vše se samozřejmě neustále vyvíjí a mění, ale mám vážné obavy, aby to nebylo systémem "všechno vypálíme" a začneme na "zelené louce". Pokud ovšem nějaká "tráva" ještě vyroste.

Souhlasím, že si to velké množství lidí na této planetě uvědomuje, že se vezeme "z Mount Everestu", ale týká se to "nás" nebo v tom utrženém vagónu jedou i ti s protiatomovými kryty, zásobami na X desítek let.....?

Kdysi jsem četl pojednání o vývoji této planety. Údajně je spočítáno, že "dostačuje" 500.000.000 makaků pro zajištění života .......Nebylo řečeno pro koho. Dokonce to bylo připomenuto i zde na VaVě. Po dlouhé době jste mi dal inspiraci a tak berte moje fabulace a úvahy s rezervou.

Přeji Vám příjemný večer a věřím, že se zde opět v racionální diskuzi setkáme. Zdravím Vás.

P.S. Rusnoka řadím k Fišerům, Dlouhým, Tlustým, Peakovým, hajným, Němcovým apod. Štítím se chameleonů, kteří jsou schopni za prachy čehokoliv..... Ale určitě menší zlo než chemický kasař. Bohužel to řešení není.

 

 

 

paysan

Pane Štingle, oslovil jste mne a je minimálně slušné odpovědět. Značná část veřejnosti a dokonce členské základny levicových politických subjektů je skutečně nakloněna tomu, aby Rusnokova vláda dostala důvěru. Prostě to vím. Lidé to chápou tak, že kdo tu důvěru dát odmítne, je pro návrat Kalouska a spol. Neříkám, že je to tak, ale lidem nejde o jednotlivé osoby a možná jim už pomalu nejde ani o jednotlivé partaje. Platí však, že pokud si chce ČSSD zkomplikovat svoji cestu za volebním vítězstvím, lépe řečeno podřezat si větev, ať aktivně vystupuje proti důvěře Rusnokově vládě a volá po "svém pokusu".

Souhlasím s vámi, že v zájmu budoucnosti země je nezbytné, aby se daly levicově smýšlející strany dohromady. Možné to ale nebude, dokud se místo programu bude jednat o tom kdo a s kým a proti komu. Chápu to jako vaše osobní přání, ale LEV tím jednotícím prvkem být nemůže. Po všech stranách na to prostě nemá a v budoucím parlamentu z 99 procent nebude. Nevšiml jsem si alespoň na těchto stránkách, že by voličům nabízela tato strana program, který by sliboval "razantní a radikální" změnu. Na to je příliš konzervativní. Napojená na svoji dávnou minulost.

Svět je dnes jinde. Kapitalismus ve svém globálním provedení je u konce. Že je to slepá ulička si uvědomuje stále více ekonomů, politiků, sociologů a hlavně obyčejných lidí. Tzv.zavedené strany ale žádné východisko nenabízejí. Ani jedna ne. Ale to už je debata o něčem jiném a omlouvám se, ale na takovou diskusi je tu moc málo místa.

Místo toho bych chtl jen říct ještě toto: Řadit se do šiku hlasitých kritiků Zemana, Rusnokovy vlády, křičet do světa o štěpení ČSSD a podobně je vlastně stejné, jako být hlásnou troubou pánů Kalouska a jemu podobných, kterým vůbec nejde o nějakou parlamentní demokracii, ale o to, aby voliči zapoměli na všechny jejich přehmaty, skandály a kauzy a slepě a v zájmu boje s "putinovským" Zemanem, nenáviděným a nikým "nevoleným" Rusnokem, komunisty a "nemoderním" křídlem socanů jim přes všechny ty patálie, za které stejně mohou jen "policejní plukovníci a hovada státní zástupci", zase dali hlas a pustili je zpátky ke korytům.

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, dobrý večer. Co myslíte tím "značná část veřejnosti je nakloněna......"? Rusnokovi?? Tomu "dobrákovi", co nás lakoval na modročerno, aby prošla důchodová "reforma"....?? Jako menší a nezbytné zlo snad, ale pouze jako politické "hrátky". NIKOLIV, ŽE BY TAKOVÝM SLIZOUNŮM BYLA "NAKLONĚNA VEŘEJNOST....".

Té je to dnes víceméně "šumák".... A ještě k tomu "ubírání" hlasů. Když vznikne nová partaj, která má "ambice", tak to nikdy není o nových hlasech, ale o tom, že je získává na úkor jiných.... A zářným příkladem jak to dokonale funguje byla TOP a především VV před posledními volbami. Bez nich by si Nečas a Kalousek mohli stavět bábovičky na pískovišti.... Politické hry jsou vrcholem bezohlednosti, arogance a egoismu, které nikdy nejsou vedeny v rukavičkách, ale velmi sofistikovaně, profesionálně připravené varianty jak likvidovat..... kohokoliv a cokoliv..... To neřídí žádní blbci a proto zde také 7 let  vládne neuvěřitelná sebranka.... Rusnok jim hujeřil, M. Zeman prodal nejen ČSSD hned 2x, Melčákem a spol., založením SPOZ podruhé..... Prodal v podstatě nás, obyčejné občany v zájmu svého uraženého politického ega.... Nechápu, asi jsem natvrdlý, z Vašeho textu jsem to nepochopil, proč by 2. šanci neměla dostat ČSSD.....??? Alespoň by se ukázalo kdo s kým, o čem a pro koho..... A doufám, že LEV sebere Haškům, Škromachům hlasy, ale také, že se na rozdíl od nich dokáže dohodnout se všemi, kteří mají zájem o razantní a radikální změnu a to včetně KSČM.... Prostě věřím, že se LEV stane stmelujícím faktorem i když to zatím příliš nevypadá.... Bohužel, na levici se to od 89. nestalo ani jednou, protože demence "některých levicových demokratů" byla skutečně "konstruktivní". O tuto zemi a občany jim vůbec nešlo. A bohužel, myslím, že ani nyní příliš nejde. Pokud se však nespojí tak jako ta sotňa modrých, černých a peakových rvoucích se mezi sebou o stamilióny, tak se nic nezmění....

Rozval pokračuje, diskuze též, ale skutek "utek"...... Morálka, korektnost a smysluplné konání ve prospěch této země a jejích občanů = NULA.

 

schlimbach

Myslím, že pan Sedláček vše vystihl naprosto přesně. Obviňovat SPOZ, že sebrali ČSSD hlasy je úsměvné, když LEV 21 má stejný dopad :)

 

stvan

Pane Sedláčku.proč hned všechno perzonifikujete. Přiklonit se k nějakému názoru přeci automaticky neznamená, že se za někoho biju? Sledoval jste co předcházelo jeho odchodu z ČSSD? Pokud ano, pak by jste slůvko truc vynechal, neboť se jedná o logické využití práva každého člověka volit a být volen. Nebo i SPOZ vznikla na truc stejně jako kandidatura M.Zemana?

paysan

Pane Štváne, zjevně nechápete nic. Veřejnost, tedy její značná část je Rusnokově vládě nakloněna. Také podstatné části ČSSD nevadí. Navíc, jak ukazují první týdny jejího vládnutí, začala řešit problémy, kolem kterých všichni chodili po špičkách. Nikdo po ní nechce, aby byla levicová, ale konsolidační, to ano. Po tom binci téměř ve všech resortech je potřeba úklidu a tato vláda je k tomu vhodná. Pokud to nechcete vidět, vaše věc. Slova pana Paroubka nijak uvážlivá nejsou. Proč se tak najednou bije za ČSSD, nezaložil tak trochu svého LVA socanům natruc? Ale tď není a neměla by být doba, aby se levicově zaměřené strany mezi sebou hádaly. Spíše tu je nejvyšší čas, aby si sedly k jednomu stolu a začaly pracovat na společné strategii, kam a jak tuto zemi v budoucnu nasměrovat.

stvan

Trošku Vám Petře Sedláčku nerozumím.Při současném rozložení sil ve sněmovně bude možná už první pokus směšným předskokanem druhého pokusu, který M. Zeman veřejně nabídl "101"A nebo si myslíte , že Rusnoka podpoří třeba Topka? A co by za to chtěla? A i kdyby nakrásně vláda Rusnoka vládla do předčasných, či řádných voleb, co by mohla levicového v této sněmovně asi tak udělat, jaký rozpočet by asi tak sestavila, aby ten byl schválen? A nebyla by taková vláda jen výhodným stínítkem, za kterou by pravice schovala všechny svoje kauzy, protože by ruku v ruce s médii najednou měla po ruce vhodného "fackovacího panáka"? Jak by se na to asi dívala veřejnost? Jak by to hodnotili voliči Zemana?

P.S.

Jiří Paroubek svá slova zvolil naprosto uvážlivě.Nejsem si jist, jestli vaše reakce má stejnou vlastnost, neboť si vyloženě protiřečíte.

paysan

To je už jako kolovrátek. Stále dokola. Proč by měla ČSSD usilovat o  druhý pokus? Při současném rozložení sil ve sněmovně by se tak mohla snadno stát směšným předskokanem třetího pokusu ve prospěch Němcové. Anebo si myslíte, že by ji podpořila třeba topka? A co by za to chtěla? A i kdyby nakrásně vláda ČSSD vládla do předčasných, či řádných voleb, co by mohla levicového v této sněmovně asi tak udělat, jaký rozpočet by asi tak sestavila, aby ten byl schválen? A nebyla by taková vláda jen výhodným stínítkem, za kterou by pravice schovala všechny svoje kauzy, protože by ruku v ruce s médii najednou měla po ruce vhodného "fackovacího panáka"? Jak by se na to asi dívala veřejnost? Jak by to hodnotili voliči ČSSD?