Libo-li zhuleného premiéra s dredy?

vyvadil jiří nový
18.12.2020 14:52
Andrej Babiš včera nevynechal znovu příležitost, aby si to nerozdal s Piráty. Při odpovědi na interpelaci pirátské poslankyně opět zopakoval svůj nekompromisní názor na toto uskupení řka : „Vy jste taky skutečně největší ohrožení naší země, s tou vaší politikou. Z vás jde skutečně strach,“ Jste proimigrační stranu s neomarxistickými názory, Jste extrémní levice a propagujete drogy.

Z hlediska politické taktiky postupuje jednoznačně správně. Jako představitel stále nejsilnějšího politického uskupení v zemi je vhodné vymezit hlavního protivníka a nasměřovat proti němu ostří své kritiky. Navíc zcela objektivně Piráti a ANO jsou navzájem jako oheň a voda. Snad nikdy ještě proti sobě nestály od roku 1992 tak protichůdné politické subjekty, které zároveň po příštích volbách skutečně mohou vládnout. To zároveň oslabuje význam druhého opozičního uskupení koalice ODS-TOP 09- KDU-ČSL, které spíše  připomíná vzpomínku na zašlé dny pravicového nadšení někdy před třiceti lety. A nejen to. Příliš toto uskupení budí dojem jakéhosi sběrného kontigentu pro subjekty, které by již dávno měly být vyvezeny na skládku s odpadem.

To budoucí koalice Pirátů se Starosty je jiné kafe. Piráti jsou skutečně téměř ukázkovou neomarxistickou liberální evropskou stranou se všemi přívlastky, jako je jednoznačná podpora zelenému údělu, vášnivá podpora LGBT, ještě vášnivější podpora masivnímu přerozdělování migrantů a maximálního posilování centralizace v Bruselu. Ruku na srdce a na rovinu : Kdyby se tam Ivan Bartoš jako premiér objevil bruselský mainstream bude doslova šílet radostí a my kteří bychom ho rozhodně nevolili, tady doma v české kotlině, bychom jen zoufale přihlíželi.

Bohužel to nelze vyloučit. Ať už vezmeme jakékoliv průzkumy tandem Piráti – Starostové dosahují od 24 % do 30%. A to ještě volební kampaň zdaleka nezačala.

Stále to samozřejmě vypadá, že Babišovo ANO bude první, čili zvítězí, ale pokud se Piráti – Starostové + koalice SPOLU dohodnou na vládnutí, neměl by Babiš šanci. Nemá totiž zaručenu buď výslovnou či alespoň tolerovanou většinu. Nemá početně vhodné spojence. A zastupitelská demokracie je o počtech.

Prezident Zeman jej sice téměř jistě pověří sestavením vlády, ale málo platné to bude asi tak vše…

Nebylo by to poprvé, co vítěz voleb ostrouhá. V krajích ANO všude zvítězilo, ale má jen dva hejtmany. Jiří Paroubek svého času také zvítězil, ale pravice mu šanci nedala…

Politika je tvrdé řemeslo. Ještě v březnu tohoto roku nikdo nepochyboval, že díky skvělým ekonomický výsledkům bude Donald Trump zvolen prezidentem. V podstatě od června při masovém a dramatickém nárustu koronaviru, který Trump pohrdavě zlehčoval a následném výbuchu hnutí Black Lives Matter podporovaném Demokraty bylo zřejmé, že se střelka politického kompasu  otočila a rozvrat, který demokraté navíc podporovali zabrání, aby Trump obhájil svůj druhý mandát.

Něco podobného hrozí i u nás. Andrej Babiš bravurně zvládl jarní koronavirovou krizi a ANO vyskočilo podle některých průzkumů k až 32%. Potom nastalo  velké zaváhání a ANO kleslo tuším na 24%. Situaci Babiš napravil jmenováním prof. Prymuly,  nepochybně největším odborníkem v oboru epidemiologie novým ministrem zdravotnictví prof. Prymulu. Během pouhého měsíce  míra nakaženosti začala klesat a ANO opět vyskočilo na 28%.

A přišlo spiknutí ve spojení s bulvárem a ministr musel odstoupit.

Jeho náhrada hračičkou Blatným, který se dennodenně soustřeďuje na opravení neopravitelné matice proti koronaviru je neštěstím. A už teď je jasné, že tento kašpárek zcela určitě situaci nevylepší.

A tak ač neradi musíme počítat s tím, že koronavirus v nijak neztenčené podobě bude pokračovat až do voleb…

Když nyní prof. Prymula odmítl funkci zmocněnce pro očkování, které objektivně vzato by jediné mohlo situaci zvrátit, zdá se, že se nad politickým osudem Andreje Babiše stahují další mračna.

Ne, že by ANO samo o sobě nemuselo být první. Důchodci, zaměstnanci a racionální lité to Babišovi hodí. Ale to bohužel samo o sobě nestačí…

A tak někdy den před volbami řed volbami si Ivan Bartoš ubalí jointa, dá si panáka či dva a uplete dva zcela nové dredy, protože bude vědět, že ve Sněmovně spolu se STAN a koalicí SPOLU tu vládu zmákne.

Pro polovinu národa to bude zřejmě doslova tragédie, něco jako kdysi pro mnohé Únor 1948 a opět pro jiné Listopad 1989.

Věřte, že bych se chtěl mýlit. Ale stejně jako jsem se bohužel nezmýlil se zvolením Bidena, obávám se, že se mohu nezmýlit i ve vítězství Bartoše.. 

Takže : Libo-li zhuleného premiéra s dredy?

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Souhlasím s paní doktorkou, že mladí nebudou volit staré nemoderní politiky. Jinak těžko se lze vůbec dopídit, jaká je vlastně politika České pirátské strany? Namám na mysli nějaký nezáživný program, který stejně nikdo nečte.

Na jedné straně spojenectví se Starosty, kteří jsou něco jako profesní klub holičů nebo poslanec Lipavský, který by z fleku mohl hrát uvědomělého funkcionáře SSM nebo mladého agilního člena ODS. Na druhé straně dredy, marijánka a kontrola elektroměrů, kterou jsme tu otevřeně neměli ani v nejtuhších létech normaliace.{#emotions_dlg.sealed}

Dona

Len tak, na okraj : vývoj politickej scény ukazuje nárast počtu občanov - voličov, ktorí majú podobné myslenie ako Piráti. Príchod mladých nad 18 rokov do občianskej spoločnosti, ktorí si priniesli západnú kultúru domov, spôsobuje zmenu kvality voličov. Absolútnu zmenu  postoja k životu spôsobil internet.

Mimochodom, toľko dlhovlasých mužov, s dredami, alebo bez nich - v každej vekovej kategórii nežije ani v jednom štáte Európy. Ak sa mýlim, ospravedlňujem sa.

Skrátka -  decentnosť, elegancia, dôstojnosť, mužnosť, charakter, zásadovosť.. vyšli z módy. Týmito vlastnosťami a zjavom mladí pohŕdajú, ale aj stredná generácia, či dokonca seniori - ktorí ticho závidia a obdivujú to, čo nemohli mať, keď boli oni mladí. A prezrime si deti, či vnukov dnešných senátorov/ seniorov - koľko pirátov majú v rodine.

Kto chce byť  " in " - musí byť potetovaný, mať pírsing, kačku alebo dredy, či dlhé vlasy na hlave, roztrhané rifle...

Čo sme si vychovali, to máme. Čo sme si v 89  vyštrngali kľúčikmi, to máme. Spoločnosť stratila všetky brzdy a zábrany.