Lidový dům: realitní kancelář s. r. o.

lidovy dum
12.4.2022 08:24
K napsání tohoto článku mě vyprovokoval poslední průzkum veřejného mínění agentury Kantar CZ, který na straně 9 své zprávy o březnovém průzkumu veřejného mínění, oznámil, že ČSSD disponuje volebními preferencemi na úrovni 2,5%.

Upřímně, nečekám od současného vedení ČSSD žádné velkě zázraky. Ale dostat nejstarší politickou stranu v zemi, ještě před jedenácti či dvanácti lety nejsilnější politickou stranu v zemi, hluboko pod hladinu 5 % volitelnosti, je naprostý a kolosální skandál a také neschopnost.

Nejhorší je, že ti lidé, kteří jsou ve vedoucích strukturách ČSSD a bohužel nikoliv jen v těch nejvyšších pozicích, jsou zcela inertní k tomu, jak jejich činnost vnímají voliči. Řekněme si otevřeně, že masa voličů prakticky ČSSD již
přestala vnímat jako relevantní politickou sílu.

Politické "elity" v této straně se tvoří v posledních deseti letech jaksi samoplozením. Nepohodlní členové a funkcionáři odcházejí či upadají do pasivity a naopak ti „prověření“, ale neschopní mají stále otevřený kredit na všech úrovních
stranického řízení a organizace.

To, že ve vedení strany nejsou žádní političtí Einsteinové, by snad ani tolik nevadilo. I prostí lidé mohou dělat zajímavou politiku.

Vedení ČSSD ovšem chybí jakákoliv představa o tom, co by tato strana měla dělat. S jakými návrhy přicházet do veřejného prostoru. Protože špásovat s některými myšlenkami ezotericky, tedy na uzavřených stranických jednáních, nemá příliš velkou cenu, pokud je nepozná také veřejnost. Od voleb do poslanecké sněmovny jsem nezažil jediný zajímavý nápad a zajímavou iniciativu, se kterou by ČSSD do médií přišla. Neexistuje žádná strategická iniciativa ze strany vedení. Strana nedokáže politicky využít ani ty věci, které se jí přímo nabízejí na podnose.

Vláda omezila svobodu slova, pošlapala Ústavu. Sociální demokracie mlčí. Jarkovi Nohavicovi ruší koncerty, neboť nevrátil jakousi, podle našich progresivistů, závadnou medaili V. Putinovi a sociální demokracie mlčí. Ve společnosti dochází
k rusofóbním projevům. A sociální demokracie mlčí. Vláda vyrazí na zteč se záměrem prosadit v Česku americkou základnu a ČSSD mlčí. Přitom to byla právě ČSSD, která v letech 2007 – 2008 vedla, pod mým vedením, neúnavný boj proti umístění radarové základny USA 50 km od Prahy.

Co ale čekat od Petříčka, který je „expertem“ na zahraniční politiku ve straně? Je vděčný za své nové zaměstnání a jeho chlebodárci v jakémsi ústavu mezinárodních vztahů, či jak se to jmenuje, od něj jistě neočekávají, že bude mít jiné
názory na základnu USA u nás nežli česká pravice.

Přitom otázka umístění základny nebyla předmětem předvolebních debat. Naopak, byla pečlivě skryta pod povrchem, aby diskuse o ní náhodou nevybublala.

V Praze, jak jsem slyšel, má ČSSD v průzkumech t.č. 1,2% hlasů. To je odvozeno především od politického renomé Petříčka a Pocheho. A samozřejmě od impotentní politiky vedení ČSSD.

Za to se vedení ČSSD velmi intenzivně zabývá prodejem lukrativního Lannova paláce v areálu Lidového domu. Prodej tohoto domu bude zajisté lukrativní, tedy abych byl přesný, pro toho, kdo jej koupí, jehož jméno vám dnes už s klidem mohu sdělit. Konsekvence, které z tohoto prodeje vyplývají pro prodávající si zatím nechám pro sebe.

Prostě, vedení ČSSD je líné a neschopné a mělo by dobrovolně ukončit svou trapnou misi demisí a uspořádáním svobodného mimořádného sjezdu za účasti VŠECH zbývajících členů strany tak, aby se omezil vliv zákulisních šíbrů a kmotrů na konečný volební výsledek.

Jak si mohou lidé, kteří jsou součástí nějakého problému, a to nepochybně současní lídři ČSSD jsou, myslet, že ten olbřímí problém vyřeší? Příští volební výsledek, pokud se strana alespoň z vedení těchto lidí nezbaví, bude na podzim zdrcující debakl v komunálních a doplňovacích senátních volbách.

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.