Miroslav Němec: Expremiér Nečas konečně ukázal pravou tvář

obrazek
25.7.2013 12:53
O tom, že expremiér Nečas pohřbil ODS, která se z toho už jen těžko vzpamatuje, není pochyb, neboť tento mediálně „čistý pán“, který vždy dával najevo, že je až fanatickým antikomunistou, klesl až na samé dno společnosti a to nejen svými činy ve funkci předsedy vlády, svou neschopností, nerozhodností a manipulovatelností, ale i svými prohlášeními vůči policistům a státním zástupcům, kteří pouze ve smyslu platných zákonů plnili své úkoly.

Nečasovi jsem nikdy nevěřil, protože si již z minulosti dobře pamatuji, že již před drahnou dobou dostal nabídku, aby se stal ministrem vnitra, on sdělil, že se pojede domů poradit s rodinou a až se za dva dny, po víkendu, vrátí, řekne, jak se rozhodl. Lidé na jeho rozhodnutí čekali, protože byl tehdy velmi mladý, o policii ani rezortu vnitra nevěděl vůbec nic a byla tady obava, že pokud by tuto funkci vzal, nebude to rozhodně ku prospěchu občanů, ani naši chatrné demokracie. Nečas však za dva dny do Prahy nepřijel, nepřijel ani třetí den, ani čtvrtý, a když ho zhruba po týdnu vypátrali novináři na Moravě, jen jaksi ustrašeně odsekl, že se této funkce bojí, že mu snad již i někdo vyhrožoval a že by takovou funkci nezvládl. Tehdy jsem si říkal, že Nečas ukázal, že je naprostý slaboch, podsekl si větev a musí v politice skončit. Ale mýlil jsem se, bohužel.

Když to všechno tak hodnotím zpětně, právě na Nečasovi je vidět, jaké typy upřednostňuje ODS do vedení, aby si za jejich zády mohli vlastně o všem rozhodovat různí lobbisté a mafiáni, kterých jsou podobní „Nečasové“ pouhými loutkami. Což ODS již od počátku neviděla, že si za svého předsedu zvolila naprostou nulu, která nedokázala oponovat ani finančnímu Kalouskovi, který si v té vládě vlastně dělal, co chtěl a když na někoho ukázal, ať to byl, kdo to byl, Nečas ho bezmyšlenkovitě zlikvidoval? Nečas, aby udržel sám sebe, zničil úplně všechno pozitivní, co tady kdysi nejsilnější pravicová strana vytvořila, odtrhl se i od těch poctivých podnikatelů, kteří opravdu poctivě platili daně a ODS věřili a upnul se pouze na podnikatelskou špičku tzv. “VIP podnikatelů“, kteří tady beztrestně celá léta tunelují miliardy, čímž mj. dosáhl i toho, že v několika posledních letech opustily ODS tisíce jejích členů. Ve své slabosti postupně Nečas vyměnil 13 svých ministrů, což historie českého státu nepamatuje a i to ukazuje na jejich kvalitu a vůbec na výběr do nejvyšších funkcí ve státě, za což však právě předseda vlády, jako nejvyšší výkonný státní úředník vůbec, plně zodpovídá.

Nečasovo pokrytectví a opakované lži občanům naší země o tom, jak jeho vláda bojuje s korupcí a co všechno pro to vlastně dělá, jsou do nebe volající. Jeho přičiněním byl do funkce ministra vnitra jmenován člověk, který nesplňoval ani základní kvalifikační požadavky, ale svojí nepravdivou „Kubiceho“ zprávou před parlamentními volbami zlikvidoval tehdejšího akčního předsedu ČSSD Jiřího Paroubka, který by byl naší zemi jednoznačně ku prospěchu, z funkce policejního prezidenta byl odvolán plukovník Mgr. Petr Lessy, který před tímto „zmateným ministrem“ hájil osvědčené policejní struktury a finance a do této funkce byl účelově dosazen „policejní skokan několika minulých let Červíček“, který žije ve společné domácnosti s poslankyní ODS a místopředsedkyní výboru pro bezpečnost Černochovou, do funkce vrchní státní zástupkyně v Praze byla jmenována, do té doby zcela neznámá JUDr. Bradáčová, která stála za likvidací sociálně-demokratického hejtmana Davida Rátha, který Nečase a celou ODS velmi často a věcně kritizoval, jeho přičiněním byl zlikvidován i ředitel „protikorupční policie“ ÚOKFK plukovník Martinec a byla páchána i další zvěrstva, která nemají od padesátých let minulého století u nás obdoby. Když to tak sleduji, jsem dokonce i rád, že již nikomu nelze uložit trest smrti.

A tento člověk – vysokoškolsky vzdělaný RNDr. Petr Nečas, zasvěcenými lidmi zvaný „Tolja“, tehdy ještě ve funkci předsedy vlády hrubě veřejně napadl vedení Policie České republiky slovy, že…“….o tom, kdo bude a kdo nebude ve vládě, nebude rozhodovat žádná parta plukovníků a podplukovníků……….“ a nyní, již po bitvě, kterou definitivně prohrál, se vším všudy, napadá další poctivé policisty a státní zástupce slovy, které běžně nepoužívají ani nejprimitivnější pasáci dobytka.

Že pro Nečase skončila doba „vyvalování se na výsluní“ za obrovské peníze z daní našich poplatníků, je zcela jasné, ale on si to svou právní i politickou negramotností způsobil sám a litovat ho nikdo nebude, a myslím, že ani z ODS. Proč ale i nyní ještě, prostřednictvím rozhovorů v tisku, sprostě nadává poctivým policistům a státním zástupcům, kteří plnili pouze své úkoly v souladu s naším platným právním řádem, do sviní a tvrdí, že je to „lidský dobytek“, naprosto nechápu. Pan Nečas se zde konečně ukázal v pravém světle a myslím, že po těchto výrocích se může i se stínovou vedoucí Vojenské zpravodajské služby Nagyovou odstěhovat někam do Pakistánu, protože v České republice ho nikdo postrádat nebude.

A kdybych chtěl opravdu ještě trochu „špičkovat“, řekl bych, ač ateista – zaplať pánbůh, že je na hradě Zeman a ne Schwarzenberg – a dodal bych – Ištvan a Šlachta – do vlády! Ale nebudu to hrotit, ono to snad i po čase každému slušnému člověku dojde.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zenka

Paní Zavoralová, děkuji za dovysvělení. S tím, co píšete ve své odpovědi se ztotožňuji.

 

Co povíte pane Kulíku na součet jeho příjmů a paní Nagyové za ty roky, kdy trval jejich "vztah" a kdy pro premiera tak dřela, že někdy její plat dosáhl i 270 tisíc za měsíc. Vždyť se už nyní provalilo, že byl P. Nečas uloven paní Nagyovou někdy v roce 2003!

Obrovské peníze to jsou ve vztahu k dolním 10 milionům občanů, kteří jejich měsíční odměny nedosáhnou ani za rok! Ale hlavně dosvědčují, že na jedné straně /u těch dolních 10 milionů/ se škrtá, provádějí se asociální deformy, zvyšuje se DPH, schválí a odhlasují megazlodějnu nazvanou církevní restituce... a na druhé straně si vyplácí takové nehorázné peníze!!!

Odměny šéfů velkých firem a úředníků ministerstev jsou dle mého názoru neopodstatněné a nehorázné, hlavně ve vztahu k jejich zodpovědnosti!

Z. M.

rku

No, obrovské peníze, ono když vemete platy a odměny šéfů velkých firem a úředníků ministerstev, tak zas tak obrovské nejsou.

libuse-zavoralova

Paní Máchová, v žádném případě jsem se nechtěla nijak dotknout lidí z Moravy a už vůbec by mě nenapadlo považovat Čechy za chytřejší. Chtěla jsem jen uvést, že pražští lobisté (jiným slovem zloději) si pečlivě vybrali do vedení své strany důvěryhodně vyhlížejícího člověka, kterému na foto, na umocnění dojmu, ještě vyhrnou rukávy, a protože jsou Moravané vnímani jako slušní a srdeční lidé, tak proto "nejlépe z Moravy". Pokud by P. Nečas nebyl "jednoduchý", pochopil by včas, čemu má posloužit a proč byl do čela strany zvolen.

zenka

Ano, Moravanů padlo nejvíce, i když dříve předtím např. Karel starší ze Žerotína byl spíše zastánce neutrality a samostatnosti Moravy. Ale to jsme se dostali pane Kulíku trochu "od věci".

Nicméně odpověď na otázku pana Němce:"Proč ale i nyní ještě, prostřednictvím rozhovorů v tisku /Nečas/, sprostě nadává poctivým policistům a státním zástupcům, kteří plnili pouze své úkoly v souladu s naším platným právním řádem, do sviní a tvrdí, že je to „lidský dobytek“, naprosto nechápu.", je dle mého názoru poměrně jednoduchá. Odpověděl si na ni sám ve svém předchozím  textu: "pro Nečase skončila doba „vyvalování se na výsluní“ za obrovské peníze..".  

rku

Máte pravdu, vždyť i na Bílé hoře zůstali na konec jenom Moravané. A jenom pomlouvači říkají, že to byli vlastně Němci.

zenka

Paní Zavoralová, máte pravdu!

Ty "jednoduché osobnosti... nejlépe z Moravy", roky rokoucí živily celou republiku, s platy daleko nižšími než pobírali "pracovití" a o kapánek chytřejší čecháčci! Doporučila bych Vám /pro příště/ ustoupit od urážek Moraváků - oni si  skutečně nezaslouží takové paušalizování!

Z. M.

libuse-zavoralova

Život je souhrn událostí, které na sebe navazují a určují naši současnost, takže nelze část života prostě vymazat. Nicméně na obranu P. Nečase - zdá se, že zloději si vždycky pro oblbnutí voličů vyberou do svého vedení nějakou jednoduchou osobnost jako monstranci, nejlépe z Moravy.

heriot

Možná mu to (SSM atp.) nevyčítal proto, vážený pane Kulíku a vážená paní Zavoralová, že to čím byl Nečas někdy před čtvrt stoletím skutečně není nyní pro nás důležité, zejména v souvislosti s tím, jak se Nečas projevoval  coby vrchní představitel tohoto státu v současnosti. Což už důležité je.

I když na druhou stranu, každý máme priority jiné a jiná kritéria hodnocení, to je pravda...

libuse-zavoralova

Možná máte pravdu.

rku

Ale nezapoměl. Nechcete přece aby bývalý komunista Nečasovi vyčítat členství v SSM.

 

libuse-zavoralova

Při popisu charakterových vlastností P. Nečase jste zapoměl připomenout, že to byl za minulého režimu funkcionář Socialistického svazu mládeže, ze kterého by se zřejmě, bez událostí roku 1989, stal (po vzoru svých rodičů) i oddaný komunista. Zřejmě se řídil jedinou ideologií - mít se dobře v každé době. Ale s prospěcháři se většinou nevyhrává.

 

rku

Tak Ištván a Šlachta do vlády protože si oprávněně vyšlápli na ODS, kam ale  s Brdáčovou která si vyšlápla na zloděje Rátha? Tu odvolat?