Národ bude rozdělen ještě víc. Trochu mě zneklidňuje...

ivan david 2
28.1.2018 23:50
Času je málo a voda stoupá. Hodně se mluví a píše o tom, co kdo řekl, a jak to myslel, kdo byl ještě horší, než jsme tušili, jak jsou sprostí ti, kteří vytýkají sprostotu jiným, atd. atd.

Dobře, sdělme si silné dojmy, užijme si jejich sdílení, napišme si to a přečtěme si to. Myslím si ale, že dosavadní nasměrování a setrvačný pohyb národní komunity směřuje k jejímu nebytí. Jasnou budoucnost vidí jen rodiči dobře živená mládež bez reálně životní zkušenosti a ti, kteří jsou přisáti na spolehlivé zdroje. 

 

Národ je rozdělen. Trochu mě zneklidňuje, že se nadměrná pozornost věnuje té druhé půlce, a zcela nedostatečná té naší. Víc než přes plot hleďme, co se urodilo naší pílí na naší zahradě. Ano, Miloš Zeman těsně zvítězil a tím jsme těsně zvítězili my. Tentokrát. Náš prezident je tak trochu solitér a pět let uteče jako voda. Spíše než cizí nemravnosti si všímejme krizových jevů ve společnosti a hledejme jejich řešení. Jestli to umíme.

Oni prohráli, nadávají a řvou. Nabízí se říci, že psi štěkají, ale karavana...? Nikam nejede... Zhoubnou iniciativu mají stále ti na druhé straně.

Ivan David

 

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

1rytir

Pane doktore, máte pravdu. Vyjadřoval jsem ještě před závěrečnou volbou názor, že případným zvolením pana Drahoše zkončí jedna éra a nahradí ji nová. Nestalo se tak. Naštěstí. Jenže otevřeně řečeno, nám, jak uvádíte M. Zemana volící straně, skutečně zvoní hrana. Za těch pět let nás, kteří volíme podle toho, co vidíme a ne podle toho, co slyšíme, nás, kteří ještě umíme přemýšlet v souvislostech a dobře odoláváme mediálnímu tlaku, nahradí dnešní čtyřicátníci a mladší, zjevně povrchnější, triviální agitce náchylnější, nezkušenější, méně přemýšliví. Ti si za svého prezidenta zvolí sobě podobného. Bohužel. Zatím jsme to nebezpečí oddálili, jen tušíme, že příští prezident už nebude jedním z nás. Škoda.