Nechceme chvilky, podporujeme stíhaného premiéra…

vyvadil jiří nový
6.12.2019 11:27
Včera se mě někdo zeptal, že jsem jeden z mála, kdo znovu nezareagoval na emoce kolem obnoveného stíhání Andreje Babiše a opět uniklý formát auditu EK.

Nechceme chvilky, podporujeme stíhaného premiéra…

Včera se mě někdo ptal, že jsem jeden z mála, kdo znovu nezareagoval na emoce kolem obnoveného stíhání Andreje Babiše a opět uniklý formát auditu EK. 

Fakt jsem nevěděl, co už mám odpovědět. Trestní stíhání premiéra stejně jako audit se poflakuje v mediálně politickém prostoru už několik let. Ta malá část, tj. opozice, chvilkaři – havlisté tím otravují a hysterčí už asi dva roky. Kolik už jenom bylo hlasování o důvěře vlády a kolik demonstrací. A výsledek je stále jeden a tentýž: ANO má setrvale dominantní podporu voličů kolem 30% +/-1%. A ta nejvíce křičící opozice spíše klesá…

Každý ví, že trestní stíhání s vysokou pravděpodobností svého času organizoval bývalý ministr vnitra Milan Chovanec, alespoň svého času kudy chodil, tudy budil takový dojem. A mimochodem i trestní stíhání redaktora Přibila, který měl toto tvrzení uvádět a byl za to stíhán, bylo tuším minulý týden zastaveno… Dobré co?

Totéž se týká auditu ohledně dotací pro firmy Andreje Babiše. Přece nejsme padlí na hlavu a jistě si vzpomínáme, jak Piráti, osobně Bartoš, či lidovec Zdechovský dolézali do Bruselu a osobně intervenovali, aby tehdejší eurokomisař Oettinger přitumloval a co nejvíce Babiše potopil.

Není odpudivějších politiků než tato udavačská spodina. Jsou něco jako Biĺak, který odesílal zvacví dopis. 

Takže asi tak.

Chvilkaři zase zaplní na několik dnů naše náměstí, nejdříve tedy Václavské, budou vyřvávat hesla o demisi, ale na rozdíl od Francie, kde Francouzi mají všeobecně Emmanuela Macrona plné zuby, u nás opět za nimi bude stát jen ta rozmazlená havlistická menšina, tedy cca 30-35% voličů.

Na ulicích a náměstích je jich hodně a budí dojem síly. Ve skutečnosti, jsou to desperáti.  

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,, Tento šroub, utažený až stříkala krev, se nakonec projevil i v tom, že písaři účtovali za spotřebovaný inkoust a papír a soudní vykonavatelé za svou katovskou práci víc, než mnohý živnostník měl podle práva zaplatit."                                                                                                                         Jakob Wassermann,nar. 1873, zemř. 1934,  Útisk.

    Jedna část skutečnosti, ta jevová, jsou hrátky, které bez jakýchkoliv skurpulí, předvádějí nám vládnoucí zbohatlíci ve svém více méně zdánlivém souboji o větší moc, ta druhá snad více faktická část skutečnosti spočívá v na nás obyčejné občany valící se ze všech stran mizerii, čím dál více spočívající útisku a zadluženosti, přes líbivé řeči mediálních ohlupovačů. S ironií takto napsal již v roce 1922 celkem neznámý, ale vysoce kvalitní spisovatel výše citovaný, v povídce dobově zarámované vlastně prvně vzniklým celosvětovým konfliktem, t.j. sedmiletou válkou v počínající druhé polovině 18. století, kdy téměř celoevropský konflikt mezi tehdejšími tamnímimi mocnostmi, postupně přerostl v v málem celosvětový. Dobový rozdíl vlastně spočívá v okolnost, že tehdy evropské země hudly na prvních houslích. Role utiskovaných obyčejných človíčků zůstáva zatím po věky stále stejná.

Jiří Volný st.

Pouze doplním na základě informací od našeho bývalého velvyslance ve Francii, který vystoupil v dnešních Událostech, pár podstatných skutečností k navrhované reformě. Pochopil jsem, že o svá práva a své výsady se perou zejména železničáři a státní zaměstnanci. Například státním zaměstnancům se přiznává penze z průměru posledního půlroku ve výši 70%. Většině ostatních se přiznáva pouze 50% z dvacetiletého průměru. Údajně dvě třetiny Francouzů podporují reformy, ale paradoxně dvě třetiny podporují i stávku. 

Prezidentské volby ukázaly, že společnost je skutečně rozdělena na dvě skoro stejné poloviny. Je pravda, že Miloš Zeman má zjevné zdravotní problémy a kdyby byl v lepší kondici, tak by i výsledek byl lepší. Můžeme poděkovat těm voličům, kteří obvykle k volbám nechodí, ale kteří pocítili závažnost situace a pomohli nám k radosti. Vzpomeňme si, že situace před druhým kolem byla téměř beznadějná, kromě hlasů vlastních a hlasů Mirka Topolánka nebylo kde brát. 

Zkusme se podívat na současnou situaci očima mladého člověka, nejlépe z Prahy, který sice slušne vydělává, ale raději bydlí u rodičů, protože se mu nechce dávat kolem dvaceti tisíc měsíčně za nájem. S určitým pocitem nespravedlnosti se dívá na čerstvé důchodce, kteří jsou relativně ve formě, často zůstávají ve své profesi a vlastní bydlení mají. Navíc obden slyší, že na důchody dnešních mladých už nezbude. Proč by se nepřidal k demonstraci? Neřešitelný rozpor mezi starým a novým lidstvo provází od nepaměti a provázet bude.