Není hlas jako hlas II

žák ladislav
3.12.2017 11:24
Původně jsem toto pokračování neměl vůbec v úmyslu psát, ale dva výkony veřejnoprávních médií mě přesvědčily, abych se o to pokusil. Nejprve to byla ČT24, která v části Událostí ze dne 29.11, nazvané „hlasovací koalice“ spustila nesmyslný útok na to, že se ve Sněmovně hlasuje a rozhodnutí jsou přijímána, ovšem jde o nesprávná rozhodnutí, protože jsou přijímána nesprávnými mandáty. Úvod byl rádoby umělecký sestřih záznamů ze Sněmovny na téma byl(a)(o) přijat(a)(o), což se opakovalo snad desetkrát a zřejmě z tolika přijatých záležitostí měl jít na prostý lid strach.

Na druhý den zase Český rozhlas pozval na problém „Zlatý slavík“ odborníka, který dospěl po několika elegantních obratech k tezi, že viníkem falšování a znehodnocování hlasů v anketě je anketa sama, protože se přežila, je totalitní a je nevzkřísitelná. Kdyby jí nebylo, nebylo by co falšovat. Bylo to takové roztomile jednoduché stalinské - problém člověka odstraníme s člověkem, rozvod je důsledkem manželství a příčinou deficitu je rozpočet.

Během několika hodin obě veřejnoprávní média potvrdila ono „kouzlo nechtěného“, o kterém jsem psal. Rozhodnutí parlamentu jsou přijímána špatnými mandáty a měla by být po převzetí moci těmi správnými silami bez náhrady anulována. Veřejnoprávní média tak připomínají svým vztahem k současné Sněmovně Lenina v listopadu 1917, když po drtivé porážce bolševiků v prvních ruských parlamentních volbách nechal ústavodárný parlament zrušit, poslance rozehnat a nastolil diktaturu proletariátu následovanou rudým terorem. Navíc přicházejí naši veřejnoprávní mediální bolševici s další tvůrčí myšlenkou, že manipulace s volbami je důsledkem samotné existence demokratických voleb. Je to lpění na demokracii, na rovné hodnotě našeho hlasu, které nám připravuje mnohá zklamání, kterých bychom byli ušetřeni, kdyby byla demokracie více organizovaná a bylo tak nějak dopředu jasné, jak to dopadne. Už žádný brexit, žádný Trump, žádný Kurz, Orbán nebo Kaczyński, už žádný Zeman na Hradě, už žádný Okamura, Filip a Babiš ve Sněmovně nebo Čunek v Baťově mrakodrapu. Prostě už jen samé EU, NATO, dobro, pozitiva a klid v duši…

Postavit se k tomuto velkému problému nějakou formou bojkotu podobně jako Kabáti, Michal David nebo Karel Gott k manipulacím s hlasy ve Zlatém slavíku je sympatické, ale nepostačující. Samozvané arbitry demokracie bojkot nebo odmítnutí voleb nezastaví, jen jim usnadní manipulaci. Vždyť jim nevadí ani desetinové účasti ve druhém kole senátních voleb a jejich faktická nelegitimita. Protestující občany obviní za vydatné podpory veřejnoprávních médií z fašismu, xenofobie a totalitních manýrů a nekorektnosti. Ostatně očekávám, že podobná kritika se snese i na Kabáty, kteří nepochopili vyšší dobro z manipulace plynoucí pro lidové masy.

Ladislav Žák

Je opravdu těžké hledat z této pasti cestu ven, ale je jasné, že budeme muset začít u sebe, za svůj hlas více bojovat a více si ho sami vážit. Žádný provaz nelze rozmotat, když ho nedržíme alespoň za jeden konec. Pak už je třeba jít krok za krokem…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.