Nežijeme na Slovensku, na Zemana s Babišem jste krátký, milánkové…

vyvadil jiří nový
24.4.2019 14:40
Trochu si parafrázuji skladbu Janka Ledeckého Na ptáky jsme krátký. Už zase náš demoblok začíná vyšilovat a chce mimořádné schůze a Miliony chvilek chtějí zaplnit náměstí a svrhnout a zabránit jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. A do toho vystupují soudcovské úderky, které kdesi vytáhli, že jim vláda musí vysvětlit, proč odchází Kněžínek z postu ministra a proč má být nahrazen Marií Benešovou. A dramaticky prohlašují, že je tím ohrožen právní stát.

Všechno je to směšné a všechno bude mít stejný průběh jako v minulosti. Jako kdysi při slavné, avšak jinak bezcenné akci Děkujeme odejděte, jako při neudělení vyznamenání strýci Bradymu, jako při lstivém výslechu mladého Babiše, jako při odvolávání Babiše ještě coby ministra financí kvůli dluhopisům, jež zavedl jeho předchůdce ve funkci ministra Miroslav či při využívání nelegálních odposlechů, o nichž si ptáci štěbetají na stromech, že se tak dělo jako při pohrávání se slovíčky v názvu skupiny Pussy Riot Milošem Zemanem.

Česko spolu patří mezi ďábelský spolek V4. To co jinde projde téměř bez povšimnutí, zde je vše superproblémem a západní superliberální média se na nás vrhají jako na špinavce.

Ne že by Západ v tomto úsilí nebyl zčásti úspěšný. Zvlášť se mu dařilo na Slovensku, kde liberálové ve spojení s prezidentem Kiskou způsobili polopřevrat, při kterém musel z vlády odejít premiér Fico, kdy důvodem bylo nevím proč, že byl zavražděn novinář Kuciak se svou partnerkou.

To ďábelské ovzduší u nás bude dál rozdmýchávat demoblok, nejen kvůli jmenování Benešové, ale i kvůli otevřeně bonzácké akci části lidovců, zejména europoslance Zdechovského a zvlášť aktivních Pirátů, kteří nelitují sil, aby vyvolali proti České republice co nejtvrdší tažení ohledně využívání dotací Andrejem Babišem. A samozřejmě, že chvilky a opozice vystartují, kdy by státní zástupce podal obžalobu na premiéra.

A tady je rozdíl mezi Českem a Slovenskem. V Česku protivníci Zemana a Babiše také zaplní náměstí, ale nejsou to zase takoví hysterici, aby tam vydrželi měsíce a přes snahu médií, zejména veřejnoprávních, které v rozporu se svým posláním se dostávají na fanatickou strunu vzbouřenců, nic nakonec neprosadí. To na Slovensku si už ten pád osoby k tomu určené prosadí, stůj co stůj. Mimochodem před roky takto odstranili kvůli akci Godzila naopak premiéra Dzurindu.

A tak lidé mimo Prahu klidně mohou jít do hospody a nebo se dívat na nekonečné detektivní seriály, protože opět vlastně o nic nepůjde a ani nemusí sledovat zprávy. Jako vždy jde jen o pravidelnou dávku mediálně davové psychózy.

A to je dobrá zpráva pro tuto zem. Jsme prostě jiní než Slováci.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Předpokládám, že miliónům spoluobčanů je kauza výměny ministra spravedlnosti, nominovaného hnutím ANO, jinou,  společnou kandidátkou hnutí ANO a prezidenta Zemana ukradená, případně se v ní vůbec nevyznají. To angažovaní občané, kteří se dostaví na Václavák, v tom budou mít jasno. Koncentrované zlo v podobě osy: předseda vlády Babiš-prezident Zeman-ministryně Benešová chtějí zničit právní stát a hlavně překazit jejich oblíbenou hru na trestní stíhání premiéra. Předseda vlády nemůže ani takovou opakovanou záležitost podceňovat. Určitě zazní oblíbené "Vivat Kalousek" a to se nebude líbit ani A.Babišovi, ani nám.