J. Paroubek: Oligarchizace české politiky na postupu

oligarcha
23.4.2014 11:08
Když se mě před pár týdny jeden člověk z týmu A. Babiše lehce otázal, jak je to s penzionem mé bývalé ženy, nevěnoval jsem tomu pozornost. Jsem sedm let rozvedený, v té době jsem se již nějakou dobu s bývalou ženou neviděl a tak jsem tomu dobrému muži doporučil, aby mé bývalé ženě sám zavolal a podělil se s ní o svou starost. Určitě to neudělal.

Po včerejším ataku na mou bývalou ženu ze strany bulváru už celou věc chápu. Babišův marketingový stroj pracuje naprosto dokonale. Zpravodajský tým rozvědčíka K. Randáka vypracuje příběh a předá jej dále do médií. Zejména v tom případě, kdy připravuje větší kampaň v Babišových médiích (MFD, LN ad.), dává „podklady“ jinam, nejraději do bulváru. Tam pak dochází k výstřelu z Aurory.

Pan Babiš, slovenský estébák, je nejen lhář, což vyjde záhy najevo po rozsudku slovenského soudu, je také zbabělec. On bere bezmocnou ženu (momentálně po těžší operaci páteře) jako nástroj jen proto, aby poškodil mě. Co kdybych jeho kandidáta do EP – lobbistu miliardářů Teličku trochu protřepal, že?

Oligarchizace, ba přímo ukrajinizace naší země pokračuje mílovými tempy. To již není putinizace, jak píší neinformovaní. V. Putin má „své“ oligarchy plně pod kontrolou. U nás nebude dlouho trvat a oligarchové budou mít pod kontrolou celou politickou třídu země. Někteří v dohodě s Babišem, hlavním oligarchou, jiní proti němu, aby se mu co nejúčinněji mohli bránit. K tomu ovšem potřebují „vlastní“ média a ještě vliv v politice. Jinak budou mít s Babišem již v blízké budoucnosti mnoho problémů… Tomu přece jde v první řadě o byznys, není to nic osobního. A. Babiš postupuje velice promyšleně a marketingově účinně.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Přinejmenším, další zamyšlení hodný článek pana Paroubka, obrací naší pozornost, k  jednomu z mnoha znepokojivých jevů, které  postupně vyvstávají, při současném chtěně nechtěném, dobudovávání mafiokratického společenského zřízení v ČR.  Stále lze zatím dohledat pověstná  poučení z historických zkušeností lidstva jako takového, která potvrzují, že pevnou rukou veskrze vládli  zejména i četní mafiánští kmotři. Super krátkou historickou pamětí jsou obdařeni i někteří lehce manipulovatelní ,, ovčané ČR“, kterým při hledání a nacházení různých celospolečenských spasitelů, nějak uniká zdravý rozum. Nejen tedy  do EU parlamentu, dají své ano, dalšímu z človíčků,, tentokráte  PHM řepkově orientovanému, pro kterého se stala parlamentní demokracie pouhopouhou žvanírnou. Tedy vzhůru k vládě další pevné ruky ?