„Panská jednota“ na koni, chystá se na štvanici?

bitva u chlumce
14.1.2018 17:56
Je po prvním kole prezidentských voleb. Hlasy jsou sečteny, ve všech krajích mimo Prahu, zvítězil Miloš Zeman. Zeman zcela ovládl první kolo prezidentské volby a v porovnání s rokem 2013 svůj zisk z I. kola dokonce navýšil, tedy z 24.21% v roce 2013 na dnešních 38.5%. V některých krajích se dokonce přiblížil k 50%, …Severomoravský kraj 49,25%, Ústecký kraj 47%, Olomoucký kraj 45% Karlovarský 44%... Mapa republiky, se zcela pokryla jeho vítěznou barvou.

Hlavní favorit pravicové opozice Jiří Drahoš získal v I. kole 26.6% a výsledky těch ostatních z „Panské jednoty“ jsou skromné, ten nadějemi a médii hýčkaný Horáček získal 9% a bývalý premiér Topolánek jen 4%. Přesto dnes „Panská jednota“ slaví, sčítá i násobí, procenta sem, procenta tam, ještě nalákat váhající i kývaly, něco naslibovat ..…

Přijímá také hold a podporu od ostatních poražených… Naděje na vítězné tažení rostou…. Ona ta volební matematika často nevyjde. V roce 2013 v I.kole „penzista z Vysočiny“ M. Zeman získal 24.21%, Schwarzenberg 23.40% , těsné vítězství. Přesto ve II. kole Zeman (54%) zcela jasně porazil médii hýčkaného Schwarzenberga ( 45%), získal tak o 9% více hlasů.

Většina těch poražených, jak z roku 2013, tak i z loňských parlamentních voleb, opět cítí svou šanci. Po pět let v sobě dusili nenávist, dnes touží po odplatě. Kolem svého favorita, toho milého, ale zcela politikou nepolíbeného akademika Jiřího Drahoše se shlukují, jak ti neúspěšní z prvního kola, tak i pravicová parlamentní opozice.

Je otázkou, kde byl ten vzácný muž po ta dlouhá léta ? Proč nebyl dříve nikým osloven… ? Nemá být dnes jen výkladní skříní klání o Pražský hrad ?

Prezident Miloš Zeman je statečný muž, je možné, že bude tím osamělým vojákem proti té široké koalici těch z „Panské jednoty“. Nic nového… V prezidentské kampani bude hájit, jak české národní zájmy, ale i ty sociální zájmy občanů. Tedy zejména z těch, tak často zapomenutých koutů Ostravska, Ústecka, Karlovarska, Olomoucka, z Vysočiny, ….tedy zejména z míst, kde také dostal nejsilnější mandát. Dokonce ještě výraznější než v roce 2013.

Současný vývoj v Evropě i ve světě, vyžaduje mít silnou vládu i silného prezidenta. Česká republika stojí na křižovatce tak, jako často v minulosti… v dávné i nedávné české historie. Byly to Lipany, tak i tragická Bílá hora, nebo doby smutku v roce 1938, či v únoru 1948… Připomínám, že i tehdy se v Praze jásalo a slavilo s novým panovníkem. Ti poražení pak prchali ze země. Dnes žijeme ve 21. století…. na Staroměstském náměstí nebudou popravováni čeští stavové, jako ti z roku 1621. Nepřijdou ani hrdelní tresty, ani mnohaleté žaláře, či ztráta majetku, jako v době poúnorové….

Tak snad po tom „avizovaném“ vítězství, nepřijde ani ta štvanice…

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.