Pár přátelských rad premiérovi uprostřed naší agónie…

vyvadil jiří nový
15.2.2021 13:20
Nemá smysl zakrývat, že opozice - Piráti + STAN a koalice SPOLU mají našlápnuto k možnému vítězství na podzim tohoto roku. A to nevyplývá jen z průzkumu Kantaru. To, že koalice na dnešní opoziční straně rostou a jejich koaliční propojení bylo sice zprvu nouzové , ale velmi chytré. Lidé vždy v politice táhnou za silou. Dříve to bylo ANO, dnes se najednou vyklubala koalice Piráti + STAN.

Bohužel asi před půl rokem, pokud vím, ANO nabízelo koalici ČSSD. Jsem si jist, že jsme nemuseli řešit tenhle problém, kdy mimochodem ČSSD podle Kantaru je už mimo Sněmovnu.

A nemá smysl ani zakrývat, že nás čeká další série ran, které budou bolet.

Především platí, že za 14 dní nového nouzového stavu nelze situaci v epidemii zlepšit. Jsme nejhorší na světě v počtu nakažených na jeden milión obyvatel, nepočítáme-li trpaslíky typu Gibraltaru či Andory. A v počtu mrtvých na 1 milión obyvatel jsme hned za Belgií a Velkou Británií.

Ano jsme naprosto neschopným páriou oproti době, kdy jsme na jaře minulého roku zářili a chápu Němce, že štítivě zavírají před námi hranice. Ten důvod je jasný. Na jaře jsme byli premianty proto, že se dbalo důsledně rad profesora Prymuly a mimochodem, situace se začala zlepšovat i během měsíce, co byl instalován coby ministr, kdyby nebyl zbrkle a zhůvěřile odvolán a nezaměněn za zmateného Blatného, který celou dobu jen řeší jak měnit svého PSA a o epidemii nic zřejmě neví.

A bude hůř. Opozice bude stále více běsnit, protibabišovský a protizemanovský Rychetský zcela určitě bude zvažovat zrušení nového nouzového stavu a určitě by to udělal, kdyby to stále za to. Těch 14 dní je příliš krátkých. Mimochodem dnes už se ukazuje, že ústavní úder Ústavního soudu v podobě torpédování volebního zákona namířená proti Babišovi a Zemanovi vlastně daleko více ukrojí zmíněným dnešním opozičním koalicím, jimž by d´Hondtův koeficient za současné situace rozhodně vyhovoval. A když už hovořím o opozici, pak tu dnes ve Sněmovně netvoří jen zmíněné koalice, ale patří k nim i KSČM, ČSSD a brutálně destruktivní SPD.

Jak dál?

Nuže, kdyby do voleb byly jen dva měsíce, pak by téměř vše bylo jedno.

Teď ale vlastně Andrej Babiš bude muset zneutralizovat opozici včetně Ústavního soudu, že provede chytré personální změny, které povedou k jedinému, že se bude moci soustředit na jedinou věc: záchranu země před šířením covidu. Součástí tohoto řešení ovšem by mělo být, že přenechá bezezbytkové řízení ministerstva zdravotnictví opět profesoru Prymulovi a sám se soustředí výhradně na řešení běžného provozního ekonomického stavu, který je bohudík oproti například eurozóně dobrý a klíčová část ohroženého obyvatelstva, tj. zaměstnanci a důchodci jsou díky zrušení superhrubé mzdy a zvýšení důchodů minimálně na rok zabezpečení.

Hostinští či umělci umějí dělat jenom virvál, ale na blahobytu státu se nepodílejí.

Doporučuji tedy panu premiérovi následující kroky:

1, navrhnout prezidentu republiky odvolání ministra Blatného a jeho nahrazení prof. Prymulou a to až do říjnových voleb. Prezident jistě rád vyhoví. Mohl by být zároveň místopředsedou vlády pro krizové řízení, kterému by podléhalo ministerstvo vnitra i obrany

2, protože je třeba ukázat, že je ještě premiérem, měl by navrhnout prezidentovi odvolání Tomáše Petříčka, který možná svým protiruským a protičínským postojem může být pádným důvodem pro Rusko i Čínu, že nám oproti jiným zemím například Srbsku či Maďarsku nedodají vakcínu

3, poté podat demisi celé vlády, vláda v demisi má obrovskou výhodu, že ztrácí smysl destruktivní útoky opozice a též zejména České televize, neboť počty ve Sněmovně za současného stavu neumožňují ani vytvoření jiné vlády.

4, Jediným smyslem vlády v demisi fakticky vedené prof. Prymulou by bylo sehnat za každou cenu vakcíny, ber, kde ber a očkovat, očkovat, očkovat. A dále tvrdě a nekompromisně potírat porušování epidemiologických opatření. Mimochodem, řešit nouzové stavy už nemá smysl, stejně by neprošly.

Pokud by Prymula nerušeně mohl věci realizovat, je posledním člověkem, který až popírači covidu nenáviděn, může zemi z nejhoršího dostat. A klidně si na závěr, tak jako na jaře může premiér připsat vítězné body. Proč ne

5, Zásadním úkolem pak je, aby pan premiér nečetl Blesk a neposlouchal v žádném případě opozici.

Asi tak.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Rozumný návrh!