Petra Paroubková: Fašizoidní Okamura

obrazek
25.1.2014 21:59
Nikdy bych si nemyslela, že se budu někdy vyjadřovat k nesmyslnému a obsahově prázdnému produktu populismu jménem Tomio Okamura. I teď si tento oxymóron – fašizoidní český nacionalista s typicky českým vzhledem s téměř árijskými rysy (a zároveň poloviční Japonec v jedné osobě) nezaslouží víc než pár řádků.

Lídrem Úsvitu, kterého název Okamura musel čerpat z řeckého fašistického hnutí Zlatý úsvit, se pro volby do Evropského parlamentu stala Klára Samková. Je to pro mne ohromné překvapení. Upřímně nechápu spojení této mimořádně úspěšné ženy, které si velice vážím pro její profesní i etnické a ženské postoje, s povrchním žvanilem s fašistickými postoji.

Doufám, že paní Samková své spojení s rasistickým napůl Japoncem zváží. Jinak její kredit v očích nejen odborné veřejnosti utrpí velkou ránu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Paroubková, to je "jako vážně?" Doslova jsem zkoprnělý z toho jednoznačně rasistického, tendenčního a pro mne naprosto nepochopitelného blogu. Co je na T. Okamurovi (neznám ho...) fašizoidního, co je na něm "prázdného", resp. "populistického"? REFERENDUM? V tom žumpoidním chlívku minulé a současné "politiky" přináší T. Okamura alespoň něco pozitivního, co lze označit za hysterický strach "STARÝCH STRUKTUR" (myšleno všech, kteří se od 89. roku zapojili do tzv. "vysoké politiky")......

JUDr. Samková a T. Okamura - nechápu jak se "dali dohromady", ale chápu proč..... to bude  tvrdá KONKURENCE. Bohužel. Ve hře je již prof. Keller a otázkou je: KDO DALŠÍ.... Ale tímto způsobem ataků cesta na 100% nepovede. Doslova jste mě zdrtila a ohromila.....

Zdravím Vás.

cernik

Takto zjednodušovat T. Okamuru bych si netroufl.
To i institut referenda je fašistoidním nacionalismem?