Podezřelá rychlost Městského soudu v Praze

Jiri-Paroubek-1403-03
7.4.2016 12:29
V naší zemi je obvyklé, že účastníci soudních řízení čekají po vynesení rozsudku vždy několik týdnů na písemné soudní rozhodnutí, které nabývá právní moci dnem doručení.

Je to praxe tak obvyklá, že pokud je rozsudek vytvořen během několika málo dní, je to možné kvalifikovat jako vybočení z běžné praxe. Je to o to podivnější, že toto vybočení se stalo právě v situaci soudního rozhodnutí o zaplacení smluvní odměny a penalizačních úroků advokátovi Altnerovi ze strany sociální demokracie.

Vypadá to, jako kdyby byl rozsudek připraven už dopředu a jen se pro formu počkalo několik dní, aby to nevypadalo podezřele. Rozsudek sám o sobě je zcela skandální, neboť příslušenství k vysouzené odměně advokáta je vlastně více než patnáctinásobkem vysouzené odměny.

To, že sám advokát Altner přispíval k prodlevám v jednání soudu a to, že ministerstvo spravedlnosti nedokáže řídit soudní soustavu tak, aby byla schopna vytvořit rozsudek během přiměřeně krátké doby několika měsíců nebo maximálně několika let, ale že se muselo čekat 16 let, je naprosto nehorázné a skandální. A že soud za těchto okolností dává ČSSD k zaplacení de facto svůj účet, je opravdu neuvěřitelné.

V každém případě je aktivita soudu při superrychlém sepsání rozsudku velmi podezřelá a signifikantní pro toto rozhodnutí. Řekněme si otevřeně, jen finanční kouzelník by do pondělka, kdy má ČSSD Altnerovi zaplatit, byl schopen zajistit úvěr ve výši 340 milionů korun. Ale možná, že takový kouzelník v Lidovém domě existuje. Už v pondělí se to dozvíme. Pokud se kouzelník nenajde, bude mít celá věc cca tento průběh: Altner prodá svou pohledávku vůči ČSSD za částku cca 100 – 150 milionů korun, tak aby si zajistil nedobytnost v případě úspěchu ČSSD při dovolání u Nejvyššího soudu. ČSSD tak nejspíš zbudou jen oči pro pláč…Smutná vizitka české justice.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

Zajímavé.

stvan

Nejsem "fanda" současného vedení ČSSD, ale pokud ho někdo považuje za strůjce tohoto konce a naopak nevzpomene M.Zemana , tak mám pocit, že se jedná o laciné hledání hole na psa....

paysan

Přesně jak píše pan Moskalík. O schopnostech současného vedení ČSSD lze s úspěchem pochybovat. Co tam v tom Lidovém domě mají za právníky?

klokan

   Dobrá rada nad zlato. Kdyby v Lidovém domě sem tam sledovali Bleskové zprávy, dozvěděli by se něco o možnosti podání žádosti o odklad výkonu rozhodnutí.