Političtí neandrtálci, aneb Hřib s Vystrčilem ani jednu roušku...

vyvadil jiří nový
15.3.2020 20:04
Dnes mě snad nejvíc vytočil v Otázkách Václava Moravce senátor Vystrčil, tedy, člověk to ani nechce konstatovat, že je současným předsedou Senátu. Moc nenamluvil, a když promluvil, opět nic zaznamenatelného neřekl. Úpadek. Ale culil se. A culil se, nad problémy české vlády, že dosud nazařídila roušky a respirátory z Číny. A mně se obracela pomyslně - a v mém případě, kdo mě zná, skutečně jen pomyslně - kudla v kapse.

Čína,  ihned poté, co přestála krizi a zasažená oblast byla velikosti České republiky a ohrožených šlo do v podstatě do statisíců, a trvalo jí to něco více než dva měsíce, ihned nastartovala bezpříkladný proces pomoci a v půl miliónech roušek, a dalšího materiálu zejména respirátorů, do Itálie, do Bruselu, do Iráku.

Česko mělo s Čínou priviligované vztahy, strategické partnerství. Vybudoval ho prezident Zeman. Ale nyní přišli idioti typu Hřiba, který vypověděl strategickou spolupráci   Prahy s Pekingem, či Vystrčila, který chce navštívit Tchaj-wan a k vůli textu dopisu čínského velvyslance, který se mu zdá hrubý, požaduje jeho odvolání. Že opozice, která chce odstranit premiéra i prezidenta se stavěla proti strategickému parnertství  Česka s Čínou člověk těžko může pochopit, ale budiž. Plácají o lidských právech a my obyčejní lidé postrádáme, že ignorují lidskoprávní zvěrstva, kterých se dopouštěl Západ  všude, kam vkročil.

Neexistuje žádná jiná západní země, za kterou se naši představitelé prohlašují, která by byť náznakem zpochybňovala politiku jedné Číny. Mimochodem, je to osa, kterou svého času prosadily USA ve snaze vytvořit protiváhu Sovětskému svazu.

Žádný jiný západní politik  tuto zásadu nezpochybnil a nezpochybňuje.

Ovšem, chci být spravedlivý. Asi tak před měsícem se i premiér Babiš přidal k myšlence, že by čínský velvyslanec měl být odvolán. Slaboch, který se chce zalíbit a vždy marně opozici.

Budiž, když čínský velvyslanec, tak potom i americký, který diktuje našim poslancům, jak musí odmítnout digitální daň.  Potom to bude spravedlivé. A všichni zatleskáme.

Ovšem takto?

Jak dnes vtipně poznamenala ve své ranní káviččce Tereza Spencerová. Vlastně stačilo jen chtít a dodržovat dohody a měli jsme vše zadarmo jako Italové a další. A bylo by to už tady. Prezident Zeman byl ve stejném důvěrném rangu jako italský prezident.

Mám jediné přání. Jestli ty roušky z Číny přijdou, tak Vystrčil s Hřibem a  navíc celá politická Praha, nesmí dostat ani jednu. Ať si je opatří, kde chtějí. Jsem sice Pražák, ale úzkostlivá dcera mi z Británie jednu zaslala. A to mě stačí.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Dobrý den. Máte zřejmě rekordní tempo přečtenosti Vašeho článku - gratuluji. 

Statečný "suchohřib dutý" s nulovou praxí v politice začal tím, že naštve Rusy a Číňany. A nezískal tím absolutně nic. Ano, měli jsme nasmlouvány dodávky těch roušek s Německem. Ale rozhodnutím tamního načálstva byl zakázán vývoz.

V této době vzpomínáme "návštěvu" německých fašistů u nás. Je to velmi symbolické. 

Suchohřib neváhal a objevil se dnes v TV. S rouškou na své pusince. A včera kritizoval, kolik by mělo být těch roušek 

v "jeho" pražských nemocnicích. Přitom pod magistrán nespadá ANI JEDNA nemocnice.